فهرست
گله فکری از هواداران: کاش به پرسپولیس می‌رفتم
گله فکری از هواداران: کاش به پرسپولیس می‌رفتم

گله فکری از هواداران: کاش به پرسپولیس می‌رفتم

آی اسپورت – مسئولان باشگاه استقلا به روال همه بازی‌های خانگی خود در این فصل دیروز هم از دو پیشکسوت این باشگاه تقدیر کردند. محمود فکری و رضا رجبی دو پیشکسوتی بودند که دیروز در ورزشگاه آزادی و قبل از بازی استقلال و نساجی از آنها تقدیر شد اما فکری از دست هواداران استقلال به شدت دلخور است و معتقد است که آنها او را فراموش کرده‎‌اند. گلایه‌های فکری را بخوانید:

کاش پیشنهاد پرسپولیس را قبول کرده بودم

یک لحظه در ورزشگاه فکر کردم که قبل از آقایان پورحیدری و جباری در این تیم بازی می‌کردم که هواداران من را به خاطر ندارند. واقعا این اتفاق برایم تعجب‌برانگیز بود که چطور طرفداران استقلال مرا نمی‌شناسند. با خودم گفتم ای کاش پیشنهاد پرسپولیس را قبول کرده بودم! الان همه چیز پول شده است و فکر می‌کنم تشویق کردن بازیکن سابق تیم هم پولی است. شاید اگر آن زمان این پیراهن مقدس و عرق به باشگاه را به پول می‌فروختیم الان اینقدر ناراحت نبودیم که با چنین رفتاری ناراحت شدیم!

یک بار هم اسمم را صدا نکردند

بی‌احترامی از سوی آنها ندیدم اما انگار که از یک سیب زمینی قبل از بازی تقدیر شده بود؛ منِ محمود فکری 14 سال در این تیم بازی کردم، حدود شش سال کاپیتان بودم. دو سه بار بلندگوی ورزشگاه اسم مرا اعلام کرد و بعید می‌دانم متوجه حضور من نشده باشند شاید محمود فکری را هم نمی‌شناسند! یک بچه 12 ساله به من می‌گفت گل شما را هیچ موقع یادم نمی‌رود این در حالی است که  زمانی که من آن گل را زده بودم بچه هنوز به دنیا نیامده بود. وقتی آن بچه گل من را یادش است چطور 30 هزار هوادار مرا به خاطر ندارند! خدای نکرده کمبود تشویق شدن ندارم اما اگر به اندازه هر سال حضورم در استقلال دیروز یک ثانیه مرا تشویق می‌کردند 14 ثانیه می‌شد. حتی یک بار اسمم را صدا هم نکردند و این حس خیلی بدی به من داد. خدا را شکر در این مدت از تیم حمایت می‌کردیم و فضای بدی را به وجود نیاورده‌ایم یک سری موارد را هم بازگو نکردیم که تمرکز تیم و بازیکنان به هم نریزد؛ فقط می‌توانم بگویم که دستشان درد نکند که تعجب‌برانگیزترین اتفاق سال را برایم رقم زدند حتی یک گوشه‌ای از ورزشگاه داد هم نه، اسم مرا حتی صدا هم نزدند.

پروین به هر قیمتی من را می‌خواست

زمانی که آقای هاشمی‌نسب به استقلال آمدند آقای پروین از طریق یکی از دوستانشان واسطه‌ای فرستاده بودند که به هر قیمتی که شده من به پرسپولیس بروم آن زمان آقای فتح‌اله زاده، نظری جویباری مدیرعامل و قائم مقام باشگاه بودند. این دو نفر کاملا در جریان این اتفاق بودند من تا به امروز نه به صورت رسانه‌ای صدایش را درآوردم که طرفداران استقلال ناراحت بشوند و نه اینکه حتی به آن فکر کنم. مبلغ این انتقال را هم به عهده خودم گذاشته بودند و به هر قیمتی که من می‌گفتند آنها عمل می‌کردم. چون هاشمی‌نسب به استقلال آمده بود دنبال این بودند که فقط یک بازیکن را به پرسپولیس ببرند و حالا اگر این بازیکن محمود فکری بود کلی سروصدا می‌کرد چون اگر من به پرسپولیس می‌رفتم ضربه روحی خیلی شدیدی به استقلال می‌خورد ولی حالا اینکه من به استادیوم می‌آیم و حتی یک نفر هم اسمم را به زبان نمی‌آورد نه اینکه محتاج تشویق کردن باشم اما اینقدر بی‌معرفت بودن مطمئنا زننده و فراموش نشدنی است.

نتوانستم تحمل کنم

یک نیمه را دیدم و نتوانستم تحمل کنم و به خانه رفتم شاید همان اول از ورزشگاه می‌رفتم به هر حال دستشان درد نکند این را می‌خواهم بگویم حتی پرسپولیسی‌هایی که به تیمشان گل زدند و از من خاطره تلخ دارند هر کجا که من را می‌بینند حال و احوال پرسی گرمی را با من می‌کنند.

حتما باید لیدرها بگویند تا تشویق شویم؟

همیشه به من می‌گفتند بعد از آن گل معروف یک هفته گریه می‌کردیم ولی با این شرایط به ما احترام می‌گذارند و خیلی ما را تحویل می‌گیرند ما می‌گوییم اصلا لیدرها نخواستند تشویق کنند تماشاگران عادی که روی سکوها بودند چی؟ آنها هم باید حتما لیدر به آنها بگوید که کسی را تشویق کنند؟ کلی اتفاقات تلخ در استقلال داشتیم یک روزه و یک شبه به این تیم نیامدیم که بخواهیم به این زودی‌ها فراموش شویم.

با موی سفید از استقلال رفتم

با موهای مشکی به استقلال آمدیم و وقتی استقلال را ترک کردیم دیگر موهایم سفید شده بود 14 سال عمر کمی نیست. در این 14 سال خیلی از بازیکنان کلی تیم عوض می‌کنند ولی ما در همین استقلال بودیم. به هر حال این هم یکی از درس‌های زندگی برای من بود اتفاقاتی رخ داد که هرگز فراموش نمی‌کنم. در این دوره و زمانه‌ای که همه چیز از بین رفته دیگر شاهد همه چیز هستیم. به هر حال این برایم خوب بود که با یک سری از عکاسان و خبرنگارانی که از قدیم باهم آشنا بودیم را دوباره در ورزشگاه دیدم. شاید آدم یک سری جاها از مسئولین ناراحت شود که با توجه به گرفتاری‌ها نتوانند از ما یاد کنند اما مردم دیگر بعید است چنین رفتاری داشته باشند.

۱۱ ۲  
آی اسپورت
2019-03-17 16:22:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
//
يكشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷، ۱۸:۱۳
از قدیم الایام هوادارای کیسه همیشه دمدمی مزاج بودن؛ جماعت صبح زنده باد، شب مرده باد. حتی قلعه نویی هم از دست اینا به ستوه اومده بود که بهشون گفت اهل کوفه. اینا کاری به سر بازیکن خودیشون قربانی اوردن که تو زمین بازی گریه کرد. دیگه همه میدونید بعد گل سوم السد چه کثافتاری تو ازادی راه انداختن. هیچ حاشیه امنی برای هیچ کس تو کیسه نیست مگه اینکه هوادارای کیسه رو با وعده فریب بدن
Jonoon
يكشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷، ۱۸:۱۶
محمود جان ما هواداران پرسپولیس شما رو دوست داریم واقعا انسان شریف وقابل احترامی هستی داداش فکری
هرچند گل قشنگی به پرسپولیس زدی ولی اونجا فوتبال است وهرکس برای تیم خودش زحمت میکشد وعرق می ریزد
ما هواداران پرسپولیسی نه تنها به شما به همه پیشکسوتان تیم رقیب استقلال احترام میزاریم
اگر استقلال نباشد پرسپولیس هم انگیزه ای برای قهرمانی نخواهد داشت وبرعکس
این دو رقیب باید همیشه باشند تا کری فوتبالی دوتیم داغ شود
امسال لیگ بخاطر همینکه استقلال هم مدعی جدی قهرمانی است جزاب است
احترام به همه تیما،امسال بازهم پرسپولیس قهرمان ایران میشود
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر