فهرست
ریسک زیدان جواب نداد
ریسک زیدان جواب نداد

ریسک زیدان جواب نداد

آی‌اسپورت- ال کلاسیکو به تعویق افتاد و زین‌الدین زیدان ریسک کرد؛ رئال مادرید رکورد شکست‌ناپذیری‌اش در این فصل لالیگا را از دست داد و مشاهده کرد بارسلونا با عبور از آنها به صدر جدول رفت. تیم زیدان با یک گل به مایورکا باخت اما احتمالاً مربی فرانسوی تاوان ریسکش برای بازی سه‌شنبه را داد وقتی تیمش در دور سوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا در استانبول به مصاف گالاتاسرای می‌رود. اگر مادرید طبق برنامه هفته آینده در نوکمپ ال کلاسیکو را برگزار می‌کرد، بازی مایورکا اهمیت بیشتری داشت بخصوص بعد از پیروزی آسان ۳-۰ بارسلونا در زمین ایبار که ساعاتی قبل از این مسابقه برگزار شد. مادرید می‌خواست به عنوان صدرنشین به ال‌کلاسیکو برود تا باخت احتمالی در نوکمپ چندان خسارت‌بار نباشد و در صورت پیروزی جشن واقعی را برگزار کنند. به هر حال ناآرامی سیاسی در کاتالونیا، بازی را تا اواسط دسامبر یعنی اواخر آذر به تعویق افتاد و همین زیدان را وسوسه کرد که به چند بازیکنش مقابل مایورکا استراحت بدهد تا برای بازی اروپایی آماده و سرحال باشند. شروع بد رئال در رقابت‌های اروپایی، باخت به پاری‌سن‌ژرمن و بعد تساوی با کلاب بروژ، آشکارا روی برنامه‌های زیدان اثر گذاشته است.

مربی فرانسوی دنی کارواخال را در خانه جا گذاشت و فدریکو والورده و رافائل واران را در ترکیب اصلی قرار نداد تا برای سفر به ترکیه شاداب باشند. علاوه بر فهرست بلند مصدومان رئال شامل گرت بیل، لوکا مودریچ، لوکاس واسکس، ناچو فرناندس، تونی کروس و مارکو آسنسیو، ادن آزار هم به خاطر تولد چهارمین فرزند خود این بازی را از دست داد. 

ترکیب اولیه زیدان چیزی شبیه خودکشی بود؛ کاسمیرو و پنج مهاجم و بازیساز خط میانی و حمله را تشکیل می‌دادند. این برزیلی کار خیلی زیادی برای انجام دادن داشت و در نیمه اول رئال نسبت به حریف دوندگی بسیار کمتری داشت. این نخستین بار از سال ۲۰۱۲ بود که مایورکا میزبان رئال مادرید می‌شد و به خوبی در برابر دارنده ۱۳ عنوان قهرمانی اروپا بازی کرد. 

ستاره سابق مایورکا، آسنسیو که سال ۲۰۱۴ به رئال رفت، در جایگاه تماشاگران سون مویکس بازی را نظاره می‌کرد. او مصدوم بود و نمی‌توانست تیمش را کمک کند در حالی که به او نیاز زیادی داشتند. مایورکا بعد از تنها هفت دقیقه به گل رسید توسط لاگو جونیور که با ضربه‌ای زیبا دروازه تیبو کورتوآی بیچاره را باز کرد. میزبان یک گل دیگر هم توسط آنته بودیمیر زد که مردود اعلام شد و یک بار هم سانتر جونیور تا گل شدن فاصله‌ای نداشت، مایورکا رئال مادرید را گیر آورده بود. 

آلوارو اودریوسولا به خاطر خطا روی بال مایورکا، جونیور اخطار گرفت و کارت قرمز نیمه دوم او به خاطر خطایی دیگر روی همان بازیکن داده شد. آن طرف زمین، وینیسیوس جونیور همچنان پراشتباه بود، خامس رودریگس و لوکا یوویچ کم اثر بازی کردند و ایسکو در مرکز خط میانی کم حال و زردرو بود. تنها کریم بنزما کارهای مثبتی برای رئال مادرید کرد که دیگر حالا هیچ کس را متعجب نمی‌کند چون یک سال است که بهترین بازیکن رئال محسوب می‌شود و ضربه او به تیرک دروازه میزبان خورد. اینکه زیدان بین دو نیمه هیچ تغییری در تیمش ایجاد نکرد شاهد بود برای اینکه بیشتر برنامه‌اش روی مسابقه سه‌شنبه متمرکز است. 

این یکصدمین بازی مایورکا با مربیگری ویسنته مورنو بود که از سال ۲۰۱۷ مربی تیم شده و آنها را به صدر جدول دسته دو آورده با کسب 47 درصد پیروزی در مجموع اما این شاید بهترین ساعت مربیگری‌اش در تیم بود. قطعاً اوضاع برای زیدان اینطور نیست اما اگر مادرید بتواند کارش در لیگ قهرمانان را به سامان برساند، چندان اهمیتی برای او نخواهد داشت. 

منبع: سایت گل

     
آی اسپورت
2019-10-22 14:40:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر