فهرست
سیاست علیه نود
سیاست علیه نود

سیاست علیه نود

آی اسپورت - سیاسیون همیشه بیشترین اصطکاک را در برنامه نود داشته‌اند. آدم‌هایی که در مسئولیت‌های دیگرشان همیشه از فضای نقد و بررسی کارنامه کاری دور بودند، اما با ورود به عرصه فوتبال مورد نقد برنامه نود قرار گرفتند و در بیشتر موارد هم فضای نقد این برنامه را تحمل نکردند.

 

محمود احمدی بی‌غش

بعد از پروژه شکست‌خورده انتقال پاس به همدان، این‌بار اراکی‌ها به دنبال انتقال نفت‌تهران به شهر اراک بودند. انتقالی که مرد پشت‌پرده آن نماینده شازند، محمود احمدی بی‌غش بود. احمدی بی‌غش که تا پیش از حضور در برنامه نود، تنها در شهر شازند و احتمالا روستاهای اطراف فرد شناخته شده‌ای بود، به لطف بحث با عادل فردوسی‌پور تبدیل به چهره اول رسانه‌ها شد. این نماینده که از انتقادات عادل فردوسی‌پور نسبت به این انتقال ناراحت شده بود، نسبت به انتقادات مجری برنامه واکنش نشان داد: « شما نه داور هستید، نه کارشناس، نه قاضی. شما فقط یک مجری هستید.» بعد هم عادل فردوسی‌پور ار تهدید به شکایت در دادگاه‌های قضائی کرد. تهدیدی که البته هیچ‌وقت رنگ‌وبوی جدی به خودش نگرفت.

سرنوشت: محمود احمدی بی‌غش بعد از پایان دوره نمایندگی‌اش در مجلس شورای اسلامی، برای مجلس نهم ردصلاحیت شد و مدتی کوتاه به عنوان استاندار خراسان شمالی کار کرد و بعد از برکناری از این سمت از فضای سیاسی کشور کنار رفت.

 

محمد آخوندی

آخوندی رئیس روابط عمومی سازمان تربیت‌بدنی در دوران ریاست علی‌آبادی، یکی از بزرگ‌ترین جنجال‌های تلویزیونی را در برنامه نود راه انداخت. درگیری بر سر وضعیت نابسامان پرسپولیس و البته بررسی ورزشگاه‌های نیمه‌تمام کشور، دعوای بین آخوندی و عادل فردوسی‌‌پور را به جایی رساند که مجری برنامه او را با الفاظی چون «شما در شان این برنامه نیستید» خطاب کند و در سمت مقابل هم آخوندی هم دست به تلافی زد و ادعای گذاشتن نظرسنجی درباره مدیر شبکه 3 را در سایت سازمان تربیت‌بدنی مطرح کرد. درگیری بین آخوندی و مجری برنامه نود، بعدها با مدیرمسئولی آخوندی در روزنامه وطن امروز و گزارش‌های مغرضانه‌ای مانند «چرا برنامه نود بزرگ‌ترین دلال فوتبال ایران است؟» و «اعترافات سارقات خانه عادل فردوسی‌پور» ادامه پیدا کرد.

سرنوشت: بعد از کنار رفتن محمود احمدی‌نژاد از ریاست‌جمهوری، محمد آخوندی هم از دنیای سیاست به رسانه رفت و این روزها به عنوان مدیرمسئول روزنامه وطن‌امروز فاصله دوری با سیاست دارد.

 

حمیدرضا حاجی‌بابایی

8اسفند 1396 با اینکه تنها چندروز با دربی تهران فاصله داشت، اما برنامه نود به خاطر سقوط پاس به دسته سوم و بازخوانی آن اتفاق داغ شد. حاجی‌بابایی که آن‌ روزها نماینده شهر همدان در مجلس بود و در پروسه انتقال تیم پاس به همدان نقش پررنگی داشت، با عصبانیت ازعادل‌فردوسی‌پور خواست صحبت‌هایش را براساس مطالعه و مدارک انجام دهد، اما چنددقیقه بعد به خاطر استنادات برنامه نود برآشفت: « چه کسی به شما اجازه داده نامه من به آقای احمدی‌نژاد را از لای پرونده بیرون بکشید و در برنامه نشان دهید.»

سرنوشت: حاجی‌بابایی که از سال 1375 به عنوان نماینده شهر همدان در مجلس شورای اسلامی حضور داشته – به استثنای دوره‌ای که وزیر آموزش‌وپرورش بود- این روزها دوباره به عنوان نماینده مردم همدان در مجلس حضور دارد.

 

علی‌اکبر طاهری

علی‌اکبر طاهری، میرعامل سابق باشگاه پرسپولیس پشت خط تلفنی برنامه نود آمد و درباره پول‌هایی که در دوره ریاستش بر باشگاه از حسین هدایتی گرفته بود، به مجری برنامه نود تاخت: « صحبت اصلی من با شما آقای فردوسی‌پور است. با شاخص‌ها بگویید برنامه شما چه کمکی به فوتبال ایران کرده. همه هر هفته منتظرند در برنامه نود یک دعوا مطرح شود.» عادل فردوسی‌پور هم از زیرفشار حملات طاهری نماند و پاسخ مدیرعامل سابق را داد: « دوران حملات گوبلزی تمام شده. با فرافکنی کار درست نمی‌شود.» هرچند علی‌اکبر طاهری در همان برنامه قول یک کنفرانس مطبوعاتی را در جایی غیر از برنامه نود داد، اما این کنفرانس هیچ‌وقت برگزار نشد.

سرنوشت: طاهری که سابق بر این، مدیرعامل شرکت ساپکو و مشاور محمود گودرزی، وزیر سابق ورزش و جوانان بوده، این روزها خانه‌نشین شده و مسئولیت رسمی‌ای برعهده ندارد.

سازندگی

۶    
آی اسپورت
2018-10-17 20:59:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر