فهرست
برای کاپیتان صمد؛ کمی با ما مدارا کن!
برای کاپیتان صمد؛ کمی با ما مدارا کن!

برای کاپیتان صمد؛ کمی با ما مدارا کن!

آی اسپورت - در فاصله‌ی یک هفته مانده به آغاز رقابت‌های جام جهانی بسکتبال در کشور چین‌‌،‌تیم ملی ایران مشغول برگزاری آخرین دیدار‌های تدارکاتی خود در تورنمنت پیکِ کشور چین است‌. شاگردان شاهین‌طبع پیش از این هم سه اردوی تدارکاتی مناسب را در کشور‌های پرتغال، روسیه و یونان پشت سر گذاشتند که حاصل آن نتایج درخشانی از جمله پیروزی برابر پرتغال‌، دانمارک‌، اسلواکی‌، مجارستان و روسیه بوده‌است‌. به علاوه ملی‌پوشان محکی بسیار جدی را مقابل تیم اصلی یونان و یانیس آنته‌‌تکونمپو‌، ارزشمند‌ترین بازیکن اِن‌بی‌اِی در سال ۲۰۱۹‌،‌ خوردند‌.‌ در‌حالی که شرایط تیم در اردو‌های تدارکاتی مطلوب به نظرمی‌آید و کادرفنی و بازیکنان با امید در مورد اولین صعود تاریخ تیم ملی به دور دوم رقابت‌های جهانی صحبت می‌کنند‌، شاهد رفتار‌های عجیب و کم‌نظیر از سوی یکی از ارزشمند‌ترین مهره‌های تاریخ تیم ملی بسکتبالمان در فضای مجازی هستیم‌. محمد صمد نیکخواه بهرامی‌. کاپیتان با‌سابقه و توانمند تیم ملی که حالا در کنار حامد حدادی آخرین بازمانده‌های نسل طلایی تیم ملی بسکتبال را تشکیل می‌دهند. صمد که سابقه‌ی حضور در لیگ‌های چین و فرانسه و کاپیتانی تیم مهرام را دارد و همیشه از مردان تأثیر‌گذار تیم ملی‌، ‌چه در داخل و چه در خارج از میدان بوده و از احترام بسیار بالایی در نزد بسکتبال‌دوستان بهره می‌برد‌، این‌روز‌ها استوری‌ها و لایو‌های جنجالی را در صفحه‌ی اینستاگرامی خود منتشر می‌کند. او ابتدا چند ماه پیش یک لایو را از خود پشت فرمان ماشینش منتشر کرد و در آن با ادبیاتی که پیش‌تر از او سراغ نداشتیم‌، عده‌ای از افراد شاغل در بسکتبال را تهدید به افشاگری کرد‌. سپس در یکی از اردو‌های تدارکاتی تیم ملی در اروپا‌، پس از آن‌که به تقلید از یکی از کمدین‌های اینستاگرامی‌، چند استوری به اصطلاح با‌مزه را با سایر اعضای تیم ملی منتشر کرد‌، یک رأی‌گیری را در استوری خود قرار داد که آیا این رفتار‌هایش در صفحه‌ی اینستاگرامی‌اش به دور از شأن کاپیتان تیم ملی است یا خیر؟ و در ادامه در حرکتی شگفت‌آور در یک استوری دیگر‌، فیلمی را روی دور تند از نام کسانی که پاسخ «نه» را به رأی‌گیری او داده بودند‌، قرار ‌داد و آن‌ها را با لحنی تمسخر‌آمیز تهدید کرد که اگر در نظر‌سنجی‌های بعدی‌، نظری مخالف او داشته باشند‌، رفتار بدتری را در قبال‌شان انجام خواهد داد‌.

نیکخواه بهرامی در تازه‌ترین حاشیه‌ی خود در صفحات مجازی‌، بعد از بازی تیم ملی مقابل مونته‌نگرو‌، به تمسخر اشتباهِ آیدین مقیمی در جا‌به‌جا به کار بردن نام کشور‌های پورتوریکو و جمهوری دومینیکن پرداخته است‌‌.‌ هرچند مقیمی هم با ادبیاتی غیر‌حرفه‌ای و دور از انتظار پاسخ صمد را داده‌است‌.

حال سؤال مهم این‌جاست‌:‌ صمد نیک‌خواه بهرامی چطور وقت می‌کند به کوچک‌ترین اتفاقات در فضای مجازی واکنش نشان دهد؟ اصلاً چه دلیلی دارد در فاصله‌ی تنها یک‌هفته به آغاز رقابت‌های جام جهانی‌، او تمرکز و وقت خود را تا این حد صرف فضای مجازی کند؟ این رفتار او چه بازتابی برای جوان‌تر‌های تیم‌، همان‌ها که او را «آقا صمد» صدا می‌کنند‌، خواهد داشت؟ به‌راستی آیا در شأن کاپیتان تیم ملی است که دائماً در حال تهدید و تمسخر و دست گرفتن افراد مختلف و یا ساخت‌ ویدیو‌های فان به همراه سایر بازیکنان باشد؟

۹ ۱  
آی اسپورت
2019-08-24 22:46:00
نظر دهید

۱ نظر
حرف حساب
يكشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸، ۱۲:۴۰
یک کیسه کش درست و حسابی ندیدم تا حالا
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر