فهرست
تقابل دو مربی صاحب سبک
تقابل دو مربی صاحب سبک

تقابل دو مربی صاحب سبک

آی اسپورت - مهم‌ترین بازی این هفته در ورزشگاه آزادی و بین دو تیم  استقلال و تراکتورسازی برگزار می‌شود. دو تیم با سیستمی کاملاً متفاوت بازی می‌کنند که این مسابقه به همین دلیل، می‌تواند یکی از جذاب‌ترین بازی‌های لیگ باشد.در سیستم ۲-۵-۳ تراکتورسازی، حضور دو مهاجم بریتانیایی قدرت تهاجمی این تیم را به‌مراتب بهتر کرده است. هری فورستر درکنار آنتونی استوکس، بازیکنان با کیفیتی‌اند که درصورت اضافه‌شدن یوکیا سوگیتا، هافبک ژاپنی، این تیم می‌تواند در هر لحظه جریان بازی را تغییر دهد. یوگیتا در دیدار گذشته، جانشین فورستر شد که نشان داد فورستر هنوز صددرصد آماده نیست؛ اما احتمال دارد در این دیدار، این سه بازیکن به‌طور همزمان در ترکیب اصلی قرار گیرند. اشکان دژآگه و مسعود شجاعی نیز درصورت برطرف‌شدن مشکلات اداری، می‌توانند در این دیدار به میدان بیایند، اما توشاک نشان داده تحت تأثیر نام‌ها قرار نمی‌گیرد و اعتقاد دارد این بازیکنان برای قرار گرفتن در ترکیب اصلی نیازمند زمان‌اند تا با شرایط تیم هماهنگ شوند.

مهم‌ترین نقطه ضعف تراکتورسازی در دفاع سه‌نفره این تیم است. طیبی نقش پوشش‌دهنده اصلی مدافعان کناری خود را در دفاع سه نفره به‌عهده دارد. اهل‌شاخه و عبدالله‌زاده نیز به‌عنوان وظیفه اصلی‌شان پوشش مدافع – هافبک کناری، یعنی شربتی و سیدی را به‌عهده دارند که به‌نظر می‌رسد در این مورد، این سه مدافع مرکزی چندان از وظیفه خود آگاهی ندارند. بدون تردید، استوکس بازیکن باکیفیتی نشان داده است که مدافعان استقلال باید مراقب او باشند. در سیستم ۱-۳-۲-۴ استقلال، اضافه‌شدن مارکوس نویمار آلمانی، مرتضی تبریزی و طارق همام عراقی، خبر خوبی برای شفر است؛ اما شفر اگر بخواهد از ابتدا این بازیکنان را در ترکیب اصلی قرار دهد،  با مشکلی روبه‌رو می‌شود که می تواند استقلال را به دردسر بیندازد.

احتمالاً شفر در این دیدار، آرایش تیمی خود را با کمترین تغییرات نسبت‌به بازی مقابل ذوب‌آهن انتخاب می‌کند.با محرومیت دانشگر، آرمین سهرابی زوج پژمان منتظری در مرکز خط دفاعی می‌شود که در این صورت، میلاد زکی‌پور، دفاع چپ می شود. زکی‌پور و سهرابیان در دیدار مقابل ذوب‌آهن، زوج بسیار خوبی را در سمت چپ درست کرده بودند که یکی از دلایل اصلی بازی خوب استقلال بود؛ اما دراین دیدار، این زوج در دسترس نیست. کلید موفقیت استقلال در این دیدار از کناره‌هاست؛ جایی‌که دو مدافع-هافبک تراکتورسازی در زمان حمله، فضای زیادی را به تیم حریف می‌دهند که استقلال می‌تواند از این موضع، نهایت استفاده را بکند. استقلال شرایط بهتری نسبت ‌به تراکتورسازی دارد و مهم‌ترین نقطه ضعف تراکتور، نبود هماهنگی مناسب و عدم آشنایی بازیکنان از بازی یکدیگر و سیستم مورد نظر توشاک است که هنوز نتوانسته اند به‌خوبی آن را درک کنند.

۷ ۱  
آی اسپورت
2018-08-08 06:33:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
هوادار متوهم پایتخت
چهارشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۷، ۱۲:۴۱
باشه شما هماهنگ هستین از شدت سوزش همش دنبال حاشیه سازی هستند
۷
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر