فهرست
مالاگا، از یک‌قدمی نیمه‌نهایی تا سگوندا دویژن
مالاگا، از یک‌قدمی نیمه‌نهایی تا سگوندا دویژن

مالاگا، از یک‌قدمی نیمه‌نهایی تا سگوندا دویژن

آی اسپورت - عبدالله بن‌ناصر آل‌ثانی عضو تبعیدی خاندان سلطنتی قطر در اسپانیا است. او چندسال پیش با امیر قطر به خاطر عدم رعایت برخی از دستورات اقتصادی رابطه‌اش به‌هم خورد و از آن موقع دیگر قطر را محلی امن برای زندگی تشخیص نداد. او به مالاگا رفت و در جنوب اسپانیا زندگی خیلی خوبی را آغاز کرد. احتمالا برای اهداف پول‌شویی خود باشگاه مالاگا را خریداری کرد.

می‌گویند، وقتی شیخ عبدالله بن ناصر باشگاه مالاگا را از لورنسو سانس خرید، در ضیافت شام از مدیر قبلی شنید: «پدر من فرناندو سانس بود، کسی که در تیم ملی اسپانیا خوش درخشید و مردم دوستش داشتند.» او هم به این مالک اسپانیایی گفت: «پدر من، ناصر بن عبدالله بن احمد آل ثانی است، کسی که می‌توانست نتایج یک سال تیم ملی اسپانیا را مشخص کند!»

او مالاگای ورشکسته را به قیمت تنها ۳۶میلیون خریداری کرد. قیمتی در حد یک بازیکن معمولی امروزی. او وارث شرکتی بین المللی و بسیار ثروتمند تحت نام «گروه ناصر بن عبدالله و پسران» است که تخمین زده می‌شود وی تنها در همین شرکت موروثی معادل بودجه چهار سال کل لالیگا، گردش مالی داشته و با سود معاف از مالیات آن بیش از ۵ باشگاه بزرگ اسب سواری و پرورش اسب در اروپا و امارات و قطر تاسیس کرده است.

مالاگا امشب با رئال بازی دارد و تقریبا می‌توان گفت سقوطش قطعی شده است. این تیم در سال دوهزار و دوازده چهارم شد و مجوز حضور در پلی‌آف لیگ قهرمانان را به دست آورد. بعد از آن در مرحلهٔ گروهی بالاتر از میلان و زنیت به مرحله یک هشتم صعود کرد و در آن مرحله پورتو را از پیش رو برداشت ولی در مرحلهٔ یک چهارم نهایی توسط تیم بوروسیا دورتموند مغلوب و حذف شد. اگر به یاد داشته باشید، تا دقیقه نود تیم صعود کرده آنها بودند و ایسکو، ستاره آن فصل لالیگا و لیگ قهرمانان بود. تیم کلوپ با جنگندگی تا دقیقه آخر موفق به شکست مالاگا شد. سانتی کاسورلا، تولالان، ناچو مونرئال و خواکین سانچس دیگر ستارگان مهم این تیم بودند.

فصل بعد، فیفا و یوفا مالاگا را از نقل و انتقالات محروم کرد و جریمه‌های سنگینی برای این تیم در نظر گرفت. این تیم که تازه داشت جان می‌گرفت، با قانون فیرپلی مالی رسما از صحنه رقابت لالیگا محو شد. ستاره‌های این تیم راهی رئال، موناکو، آرسنال و فیورنتینا شدند.

جریمه‌های یوفا تا سال دوهزار و چهارده گریبان این تیم را ول‌نکرد و بعد از آن آل‌ثانی بیخیال تیمش شد. شنیده می‌شود او یک سال به دفتر باشگاه سر نزده و مالاگا در بحرانی‌ترین شرایطش تحت مدیریت او قرار گرفته است. مالاگا این فصل احتمالا به دسته دوم اسپانیا، یا سگوندا دویژن تبعید می‌شود.

 

     
آی اسپورت
2018-04-15 17:17:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر