فهرست
انتقاد کریمی از کمیته اخلاق؛ به تخلفات مهم‌تر برسید!
انتقاد کریمی از کمیته اخلاق؛ به تخلفات مهم‌تر برسید!

انتقاد کریمی از کمیته اخلاق؛ به تخلفات مهم‌تر برسید!

آی اسپورت – فرصت گفت و گو با علی کریمی همیشه مغتنم است، به خصوص اگر او مدتی را در سکوت گذرانده و پای ماجرایی تازه در بین باشد. کریمی سرمربی سابق نفت تهران درپی رای کمیته اخلاق درباره دو بازیکن استقلال و پرسپولیس که تصاویر آنها به شکل تخریب کننده‌ای  در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است، می‌گوید: «البته من همیشه با قلیان مخالف بوده و هستم و به خصوص چون این مسئله بین فوتبالیست‌ها باب شده، دوست دارم به خاطر خود آنها و لطمه‌ای که ممکن است به حرفه و درآمدشان بخورد یک فکری در این باره بشود؛ اما مسئله این است که این یک موضوع شخصی است. قلیان کشیدن غیرقانونی نیست و حتی ضد عرف هم نیست. وقتی در همه جای مملکت قلیان به صورت آزاد عرضه می شود پس مصرف آن هم جرم نیست، اگرچه فوتبالیست‌ها بهتر است این کار را نکنند، چون به سیستم کاری شان آسیب می‌رساند.

کریمی با اشاره به یکی از هم تیمی‌هایش در بایرن می‌گوید: «ما در بایرن بازیکنی داشتیم که بین دو نیمه و اول و آخر بازی سیگار می‌کشید. مجله بایرن را دست می‌گرفت و می‌رفت به دستشویی و آنجا یک نخ سیگار دود می‌کرد. چون احتمالا به تمرکزش کمک می‌کرد. او از بهترین‌های بایرن بود و چون این تصمیم به حیطه شخصی‌اش ربط داشت هیچ کس حرفی به او نمی‌زد، چون او در زمین کارش را خوب انجام می‌داد. الان هم اگر این فوتبالیست‌ها آدم‌های ممتازی باشند، بهتر است برخوردی که با آنها می‌شود در حد صحبت و نصیحت باشد، نه این که قبل از مهم‌ترین بازی سال خبر را در بوق و کرنا کنند و آبروی آدم‌ها را ببرند. اگر واقعا هدف پاکسازی و کمک به فوتبال است، راه‌های بهتری داریم و البته خود باشگاه‌ها باید در این امر پیش قدم باشند و از بازیکنان و سرمایه‌های انسانی‌شان مراقبت کنند. طبعا اگر در تست‌های پزشکی و فنی اگر رد مصرف قلیان مشخص باشد و در عملکرد بازیکن تاثیر بگذارد باید با او برخورد کرد؛ اما به نظر من این در حیطه باشگاه و سرمربی است؛ تازه مگر فوتبالیست‌های ما و بحث قلیان کشیدن‌شان مسئله جدیدی است؟ الان سال‌هاست این مسئله در فوتبال است و زمان مطرح شدنش برای من عجیب است و البته به چهره فوتبال ایران آسیب می‌زند و رسانه‌های آن ور آبی هم این مسئله را سوژه می‌کنند.»

کاپیتان سابق تیم ملی ایران به یک مساله دیگر هم اشاره می‌کند: «من یک موضوع دیگر را مطرح می‌کنم؛ این که آیا این بحث قلیان اخلاقی هست یا نه؟ چون موضوع در کمیته اخلاق مطرح شده و سوالم این است که آیا موضوعات اخلاقی مهم‌تری در فوتبال اتفاق نمی‌افتد؟ چیزهایی مثل دروغ یا مثلا پول گرفتن از آدم‌های بدبختی که به سودای فوتبالیست شدن گول بعضی آدم‌های شناخته شده را می‌خورند؟ آیا پاکسازی فوتبال و رساندن آن به جایی که بگوییم اخلاق در آن هست باید از قلیان شروع شود یا از مبارزه با دروغ گویی آدم‌هایی که حضورشان به کلیت فوتبال آسیب می‌رساند؟ این‌ها اگر قلیان می‌کشند به خودشان لطمه می‌زنند؛ اما آدم‌های زیادی هستند که مدام در حال ضربه زدن به فوتبال هستند که تعداشان الی ماشاء الله کم هم نیست.»

 

ورزش سه

۱۰۲ ۱  
آی اسپورت
2017-10-23 12:26:00
نظر دهید

۱ نظر
موراتا
دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶، ۱۳:۳۵
داش علی نفسش حقه
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر