فهرست
دیدید صعود به جام جهانی آسان نبود؟
دیدید صعود به جام جهانی آسان نبود؟

دیدید صعود به جام جهانی آسان نبود؟

آی اسپورت - سال‌ها بود که چنین تجربه‌ای نداشتیم. رفتن به جام جهانی دیگر دغدغه اصلی فوتبال ایران نبود. حتی کار به جایی رسیده بود که برخی کارشناسان می‌گفتند که با سهمیه ۴.۵ تیمی آسیا، رفتن به جام جهانی آسان‌ترین کار ممکن برای تیم ملی ایران است. هنوز فراموش نکرده‌ایم بعد از بازی درخشان تیم ملی در جام جهانی مقابل اسپانیا و پرتغال و مراکش، خیلی‌ها رگ گردن‌شان متورم شده بود بابت این موضوع که چرا به جمع ۱۶ تیم صعود نکرده‌ایم؟ آنها معتقد بودند که رسیدن مقتدرانه به جام جهانی و بازی قابل قبول مقابل تیم‌های درجه یک دنیا به هیچ عنوان در فوتبال ایران موفقیت محسوب نمی‌شود. خیلی زود فراموش کرده بودند که همین ۷، ۸سال پیش به قبل برای رسیدن به همین جام جهانی در هر دوره چه خون دل‌هایی می‌خوردیم و چقدر اما و اگر داشتیم. روزی که کی‌روش با تیم ملی فوتبال ایران خداحافظی کرد، بسیاری از اهالی فوتبال از این موضوع رضایت داشتند، آنها جزو همان دسته‌ای بودند که معتقد بودند، کی‌روش چیزی به فوتبال ایران اضافه نکرده است. ویلموتس اگر تا به امروز عایدی خاصی برای فوتبال ایران نداشته، درس خوبی به اهالی فوتبال داده است. امروز دیگر کاملا متوجه شده‌ایم که صعود به جام جهانی آن قدرها هم که فکرش را می‌کردیم آسان نیست! روزهای پیش از کی‌روش دوباره یادآوری شده است. همان روزهایی که برای صعود به جام جهانی به خیابان می‌ریختیم و جشن و پایکوبی می‌کردیم. ویلموتس نشان داد که رسیدن به جام جهانی که ۳۲ تیم در آن رقابت می‌کنند هم سختی‌های خاص خودش را دارد. درست است که ما در دوره قبل سه هفته مانده به پایان رقابت‌ها حضورمان در جام جهانی را مسجل کرده بودیم، اما امروز ممکن است حتی در گروه خودمان هم به عنوان تیم اول صعود نکنیم و در جایگاه دوم هم برای صعود باید منتظر نتایج و امتیازات سایر تیم‌های دوم گروه‌های دیگر بمانیم! حالا دیگر خوب می‌دانیم که صعود به جام جهانی آن قدرها هم که تصور می‌کردیم آسان نبود! حالا وضعیت به شکلی است که حتی ممکن است به جام ملت‌های آسیا هم صعود نکنیم.

مدال

۱۷ ۳  
آی اسپورت
2019-11-20 23:06:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
عاشق لنگ
پنجشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸، ۰۳:۰۲
یادم هست لنگی ها دو صعود متوالی کی روش را بی ارزش می دانستند و مدام تو آی اسپورت پست می گذاشتند و یا می گفتند کی روش نمی خواد با تیم های بزرگ بازی دوستانه انجام بده. ولی الان حقیقت ها آشکار شده اثری از لنگی ها نیست. فعلا رفتم تو لونه موش و خوابیدند خخخخخخخ
۲ ۱
حرف حساب
پنجشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸، ۱۵:۳۱
جام جهانی دوم رو که حتی با مظلومی و مایلی کهن هم صعود میکردیم! سر کی رو میخواهی شیره بمالی شش تایی خودت رو یا این همه هوادار فوتبال رو که میبینند و میفهمند!
امیرحسین
پنجشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸، ۰۹:۳۹
بله امسال آسان نیست چون با گوام و نپال و یمن و تاجیکستان همگروه نشدیم! از بحرین که بگذریم عراق حریفیه که همیشه گربه سیاه کیروش بود! در ضمن استاد هیچوقت تو این هشت سال جلوی عربستان و استرالیا و ژاپن قرار نگرفت که عیارش سنجیده بشه! البته در جام ملتها بد جلوی ژاپن تحقیر شد ولی حامیانش خودشون رو به نفهمی زدند!
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر