فهرست
طاهریِ بازنشسته چگونه «مدیرعامل» شد؟
طاهریِ بازنشسته چگونه «مدیرعامل» شد؟

طاهریِ بازنشسته چگونه «مدیرعامل» شد؟

آی‌اسپورت- خبر صبح روز گذشته حول و حوش باشگاه پرسپولیس از دل اولین جلسه رسمی هیات مدیره جدید بیرون آمد.اینکه در این جلسه که هر 5 عضو هیات مدیره حضور داشته اند با اکثریت آرا علی اکبر طاهری به عنوان مدیرعامل باشگاه انتخاب شد و جعفر کاشانی همچنان به عنوان رئیس هیات مدیره فعالیت خواهد کرد.در واقع نکته مهم ارتقای رتبه طاهری از سرپرستی به مدیرعاملی بود که در تمام 26 ماه گذشته شایعات مختلفی درباره این مساله به گوش می رسید و سرانجام تحقق یافت. با این حال سوال بزرگ این است که طاهری به عنوان مدیر بازنشسته و با منع قانونی که در خصوص فعالیت این مدیران در نهادهای دولتی وجود دارد چگونه به این عنوان رسید؟

خبر مدیرعامل شدن طاهری در باشگاه پرسپولیس انگار برای هیچ کس عجیب نبود چرا که هیچ بازخوردی در رسانه ها نداشت. در واقع خبر دوخطی انتخاب طاهری را سایت رسمی باشگاه منتشر کرد و به تبع آن همه خبرگزاری ها و سایت های خبری آن را بازنشر داند بدون اینکه این سوال مطرح شود که این مدیر بازنشسته چطور به این عنوان رسید؟

علی اکبر طاهری که سال ها با حضور در مدیریت شرکت های خودروسازی و صنایع وابسته به آن بازنشسته شده بود و البته از مدیریت صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان به باشگاه پرسپولیس رسید در تمام 26 ماه گذشته به عنوان سرپرست، امور اجرایی باشگاه پرسپولیس را پیش برد.او در زمان وزارت گودرزی با تمدید چندباره عنوان سرپرستی اش به دست وزیر وقت به کارش ادامه داد و با حضور سلطانی فر و به خاطر حفظ آرامش پرسپولیس در سمت خود باقی ماند.

واقعیت این است که طاهری به عنوان مدیر بازنشسته نمی توانست عنوان مدیر عاملی را صاحب شود و با اینکه خودش تاکید می کرد این موضوع برایش اهمیت ندارد و آمده که خدمت کند، شرایط تصدی این سمت را نداشت. جالب اینجاست که کمتر از یک ماه قبل ناصر سراج رئیس سازمان بازرسی کل کشور در مصاحبه ای  با اشاره به اینکه تعداد زیادی از بازنشسته های مشغول به کار در دستگاه های دولتی را اخراج کرده ایم تاکید کرد: «تعدادی بازنشسته مشغول به کاردر حوزه ورزش شناسایی شدند که پس از اقدامات لازم و پیگیری های مربوطه اقدامات قضایی لازم انجام می شود و هر کجا این افراد باشند، قطعاً برخورد می شود.»

قبل از آن البته وزیر ورزش در حاشیه بازدید از نمایشگاه قرآن و در پاسخ به سوال خبرنگاران در مورد شرایط طاهری گفته بود: «طاهری بازنشسته است اما به کارش ادامه می‌دهد. نهادهای نظارتی بسیاری وجود دارند. شما دیگر اذیت نکنید.» با این حال سلطانی فر در یکی از تازه ترین مصاحبه هایش گفته بود سازمان بازرسی با بازنشسته های ورزش کاری ندارد تا مشخص شود اخباری که درباره مدیرعامل شدن طاهری شنیده می شود از جایی منشا گرفته است.

از سوی دیگر در گمانه زنی های مربوط به مدیریت باشگاه پرسپولیس اینطور به نظر می رسید که با توجه به مشکل بازنشستگی طاهری احتمالا او در جمع مدیران پرسپولیس باقی خواهد ماند و به خاطر منع قانونی تنها به عنوان عضوی از هیات مدیره جدید به کارش ادامه می دهد اما با انتخاب هیات مدیره جدید ورق به سود طاهری برگشت.

به هر ترتریبی که بود هیات مدیره پرسپولیس با تاخیر حدودا دوماهه معرفی شد و با انتشار اسامی مشخص شد برخی نام هایی که پیش از این درباره حضورشان در این جمع گمانه زنی شده بود جایی در ترکیب جدید ندارند.از جمله این افراد بیژن ذوالفقارنسب بود که مشخصا به نظر می رسید با سیاست های طاهری مشکل دارد.همچنین از گزینه های دیگری مثل بهروز منتقمی نام برده می شد و  بعد از استعفای زادمهر و گل زاده خروج  حمیدرضا گرشاسبی  هم قطعی به نظر می رسید اما در اتفاقی عجیب هم گرشاسبی باقی ماند هم اینکه ذوالفقارنسب و منتقمی و بقیه گزینه های محتمل انتخاب نشدند.

در اولین جلسه رسمی برای تعیین مدیرعامل رای گیری شد و ارتباط  نزدیک گرشاسبی با طاهری و کاشانی کافی بود تا رای اعضای جدید (که البته بعید است آنها هم مخالفتی کرده باشند) زیر سایه قرار بگیرد و طاهری  خیلی راحت مدیرعامل شود. دیروز که این خبر اعلام شد ظاهرا همه آن را پذیرفته و راحت با آن کنار آمده بودند اما جدا از ترکیب هیات مدیره که به سود طاهری شده و برای مدیرعاملی اش رای داده اند، هنوز درباره رسیدن  طاهری به این سمت علامت سوال های بزرگی وجود دارد.در محتمل ترین اتفاق به نظر می رسد طاهری با تلاش زیاد و احتمالا به خاطر جانباز بودن ( آنطور که خودش گفته بود) مثل برخی مدیران بازنشسته در فدراسیون های ورزشی موفق شده از کمیسیون اجتماعی دولت مجوز لازم را اخذ کرده و با حمایت وزارت ورزش مدیرعاملی اش منع قانونی ندارد.

۵ ۲۹  
آی اسپورت
2017-08-10 15:54:00
نظر دهید

۲۹ نظر
امید
پنجشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶، ۱۶:۱۴
به شما ربطی داره چطوری مدیرعامل شد!!؟ مهمه مدیرعامل باشه یا سرپرست!!!؟ مهم اینه داره کارش را درست و دقیق و بدون حاشیه انجام میده. ضمن اینکه طبق قانون بازنشسته ها با موافقت عالی ترین مقام سازمان خودشون مازاد بر 30 سال تا 35 سال خدمت می توانند به کار ادامه بدهند. ضمن اینکه ممنوعیت بکارگیری بازنشسته ها شامل جانبازان و ایثارگران نمی شود و این افراد حداکثر به اندازه ساعات کار یک کارمند رسمی می توانند کار کنند.
رضا پرسپولیسی
پنجشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶، ۱۷:۲۸
خدا کنه در سایت آی اسپورت تخته بشه

3 ساله داره حاشیه سازی می کنه علیه پرسپولیس
العین 66666666
پنجشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶، ۱۷:۳۷
معلوم نیست طاهری و پرسپولیس چه دردی به آی اسپورت زدن

ان شالله خدا دوباره جوابتون رو بده و پرسپولیس قهرمان بشه

و دوچرخه سواران بازم 6 تایی بشن
وقتی
پنجشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶، ۱۷:۵۱
این روزنامه نگار دولتی یا قانون رو نمیدونه یا خودشو زده به نفهمی و در هر صورت یعنی فاجعه.....
ت
پنجشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶، ۱۶:۱۶
افتخاری هم‌ بازنشسته است

حتی فتح الله زاده هم‌ بازنشسته است


قانون بازنشستگی اینه که اگه دولت محوز کار بده اون شخص می تونه فعالیتش رو‌ ادامه بده

الان وزیر ورزش مجوز داده


یعنی مدیریت‌طاهری کاملا قانونیه
تونبا
پنجشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶، ۱۶:۱۷
سایت شما فقط و فقط کارش حاشیه سازی علیه پرسپولیسه
عارف
پنجشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶، ۱۶:۲۰
از دست این قلم فروشا چشم دیدن موفقیت تیم مردمی پرسپولیس رو ندارن و با نزدیک شدن به بازی بزرگ در آسیا اونا خواب ندارن و میخوان هرطور شده به پرسپولیس ضربه بزنند تا جایی که میتونیم از دکتر طاهری حمایت میکنیم تا چشتون دربیاد کور شود هرکس چشم دیدن موفقیت پرسپولیس رو نداره . 40 ملیون ارتش سرخ پشت این تیم هست و با درایت دکتر طاهری و پروفسور برانکو و غیرت بازیکنان امسال قهرمان ایران و آسیا میشیم
رضا
پنجشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶، ۱۶:۲۶
یادم نمیره همون اول که طاهری سرپرست شد و تو اولین فصل نقل و انتقالات خیلی بدونه حاشیه اول بیرانوند رو خرید و به عنوان مدیر عامل کنارش عکس گرفت، تیتر زدین که وا مصیبتا یا فوتبالا وا حسرتا چرا کنار بازیکنی که میخره وایمیسته عکس میگیره و چرا تلاش میکنه دیده بشه، ولی برای عکس های دسته جمعی مدیریتی و مربی استقلال و تیم های دیگه همچین داستانی نبود. حضور طاهری ادامه پیدا کرد و بی حاشیه ترین مدیر تمام دوران پرسپولیس بدون تلاش در دیده شدن (بر خلاف ادعای سایت شما) کارشو با قدرت ادامه داد. از همون روز اول عناد خودتون با طاهری رو به واضح ترین شکل ممکن ادامه دادین که دلیلش باج ندادن طاهری به هر کس و ناکسی هست. روند دشمنی شما با طاهری تو مقاطع مختلف مثل درگیری کیروش با برانکو، ۳۰۹۰، کمک های هواداری و غیره ادامه پیدا کرده. هیچوقت تلاش های طاهری دیده نشده مثل بحرانی که برای باشگاه های دیگه مثل تراکتور و استقلال به وجود اومد ولی طاهری اجازه افتادن اتفاق مشابه رو نداد. اینکه تو فاحش ترین بی لیاقتی و گاف مدیریتی تاریخ ایران به جای انتقاد از مدیر عاملان اون باشگاه‌ها فقط نقش فدراسیون رو مطرح کردین، اینکه بدترین مقاله علیه طاهری تو سایتتون به قلم سردبیر سایتتون نوشته شده کاملا مشخص میکنه این دشمنی با طاهری بخشی از اهداف سایت تبلیغاتی شماست. سایتی که نه تبلیغ داره نه هیچ منبع درآمدی، مشخصه که از راه‌هایی غیر از راه معمول سایت خبری کسب درآمد میکنه و در خدمت افراد مشخصی قرار داره. آی اسپورت از گروهی بوجود اومد که بعد از منحل شدن سایت گل ایرانی توسط سایت گل بین‌المللی دور هم جع شدن. هنوز گند کاری گل فارسی که باعث منحل شدنش شد از یادمون نرفته که الان بخوایم به این چرندیات شما گوش کنیم. این کامنت ها و جواب ها دلیلش اینه که با سواستفاده از امکاناتتون سعی میکنید ذهنیت عمومی رو به راحتی به سمتی که خودتون میخواید مسموم کنین.
P71
پنجشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶، ۱۶:۳۲
ما ی زمانی ی سرداری داشتیم ک شب و روز مصاحبه میکرد پورشه بدون سند میداد ب بازیکنا! دم از هواپیما و شبکه خصوصی میزد! میخاس توی سه بازی برامون دوازده امتیاز بگیره!رف فرگوسن مصر رو آورد حتا دونادونی ! ما توی ده سال بیست و دو میدرعامل عوض کردیم! سیاسیخه استقلالی اومد و شیرینی و ی مشت آدم اشتباهی! توی این دو سال یه ثبات نصف و نیمه نشون داده پرسپولیس میتونه به کجاها برسه! شما برید بگرید ببینید تو این مدت چن تا مصاحبه چن تا عکس از دکتر طاهری پیدا میکنید؟؟ ایشون دارن کارشو توی سکوت کار میکنه! من ندیدم ک بیایید بگید توسط طاهری چن تا پرونده توی فیفا مختومه شده؟؟؟ دکتر شما حمایت طرفدارا رو داری. ب امید موفقیت تیم محبوبم
داود
پنجشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶، ۱۶:۳۸
شما خجالت نمی‌کشی تمام خبراتون شده زمین زدن پرسپولیس
ولی کور خوندید این کشتی مسیر درستشو انتخاب کرده
پیروزی پیروزی خخخخخخخخخ
پنجشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶، ۱۷:۱۳
پیروزی تیم ضعیفیه است،اما از شانس خوبش سپاهان،تراکتور،ذوب،تاج و... تو این دوسال بد عمل کردند.پیروزی مالی نمیشه(خخخخخخخحخححح)!پیروزی فقط هواداری خودش رو تو تمام سالهای حیاتش تحقیر کرده و یه بار نتونسته یه فینال آسیایی رو به چشم ببینه.پیروزی البته بازیکنای فرهیخته ای چون شیث و نصرتی تحویل فرهنگ و ادب مملکت داده.پیروزی از پاس،ذوب و سپاهانم کمتره،چون اونا فینال آسیا رو بازی کردند و حتی پاس قهرمان شده اما پیروزی،خخخخخخخخخخخخخ.پیروزی درد و غصه و غده شده واسه هواداراش.
پیروزی با لابی استاد عابدینی و خرج های کلان از بیت المال توسط رویانیان دزد و هدایتی دزد و دوست گرامش زنجانی شاه دزد،باز هم ضعیف و شکست خورده بوده و هست،البته آه و ناله های زیادی پشت این تیمه.....
در ضمن علی عبده مدیر عامل وقت پیروزی قاتل تختی هست.
طرفداراش بیان توبه کنند،شاید پذیرفته شد.خخخخخخ
۱ ۵
حالش خوب نیست بیچاره
پنجشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶، ۱۷:۳۰
به اولین تیمارستان ببریدش:))

سه چهارسال اخیر توی شوک فرو رفته خخخ
مافیای عابدینی
پنجشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶، ۱۷:۳۱
قدرت داریم می توانیم
می توانید بسم الله شش تایی چهارتایی های ... :)))))
۸
میثم پرسپولیسی
پنجشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶، ۱۹:۲۸
بله تیم های دیگه بد عمل کردن تیم های تو اسیا هم بد عمل کردن شما خوب.
۷
توهم
جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۶، ۰۰:۲۸
بگو دوچرخه ..خخخخخخ
جاش خوب شده اومدی خخخخ فرهیخته خخخخخخ لابد امثال مجاهد ونیکبخت .. بدبخت بی سواد فقط علی دایی مدرکش از کل تاریخ دوچرخه رانان بیشتره بماند از پزشک و سفیر وامثالهمی که در دهه های مختلف تو تیم پرپسولیس بودن .. بالاترین مدرک کیسه کشها سیکل ردی بوده خخخخخ
گفتم یه مشت دری وری تکرار میکنی چیزی بارت نیست تازه جوش زدی مثل طوطی تقلید میکنی انگاریه فلش فرو کردن بت هی همون میخونی خخخخخ
۶
عمر عبدارحمان
شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶، ۰۲:۵۴
اسممو ميشنوي چه حالي ميشي؟(خخخخ)
۱
شاهین
پنجشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶، ۱۷:۱۴
رسانه های مزدور و ....... حامی تیم حکومتی از مدیرعاملی طاهری به جلز ولز افتادند :))))
طاهری ایثارگر است و طبق قانون می تواند به کار خودش ادامه دهد.

ما می دانیم درد و رنج شما از کجاست؟؟
به قول مموتی احمدی نژاد آبو بریزید همانجا :))))

طاهری هست به کوری چشم دشمنان پرسپولیس ❤❤
پرسپولیسی - تراکتوری
پنجشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶، ۱۷:۲۰
بازنشسته ها از دارای یک سری شرایط از قبیل جانباز بودن و یا سابقه ایثارگری داشتن و ...... این منع قانونی بر داشته میشه . این قانون رو هم برای آقای طاهری نزاشتن که مشغول به کار بشه . آقای طاهری به گفته و مدارک خودشان سابقه ایثارگری دارند و شامل این قانون نمیشوند . یعنی قانونی مدیر عامل شدند .
محمد قراگزلو!
پنجشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶، ۱۷:۳۳
فکر کنم از اون پان مغولها باشی. نگران نباش میمونید لیگ برتر
۴
یاشا
پنجشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶، ۱۹:۴۱
آقا پرسپولیسیا نیان دیگه‌این سایت ! وقاحت رو به حد باورنکردنی رسونده
من
پنجشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶، ۲۰:۱۵
دیگه نمیام و از این لحظه سایت رو ترک میکنم.برا همین نوشته نظر دادم ولی چاپ نشد. به امید از تفت و فرزاد مهریار و بقیه پرسپولیسیا هم توصیه می کنم از این سایت کثیف برن
یاشا و میشا
پنجشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶، ۲۰:۳۱
مسابقه بلاهت گذاشتن
۵
reza
پنجشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶، ۲۰:۳۵
واقعا این طرفداران تیم ...چقدر ناراحت شدن و داره به همه جاشون فشار میاد آقا واقعیت گفته دروغ که نگفته بنده خدا
۳
هر اسمی باشه یکی دیگه کپی می کنه.
پنجشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶، ۲۲:۰۴
فعلا که فشاری که رو تو هست زده بالا که داری مزخرف می گی.
۶
رضا شش تای ۵۴ چطوره :)))
پنجشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶، ۲۳:۲۳
ابو بریز همانجا که می سوزه:)))) ₩
۶
توهم
جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۶، ۰۰:۳۰
تو خودت جر نده دیگه جایی واس خودت نزاشتی
۵
امید
پنجشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶، ۲۳:۵۰
پرسپولیسیا همه برن سایت ساماندهی گزارش بدن سایت درش تخته میشه
۱ ۱
زرد اسپورت
شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶، ۰۲:۵۹
چطوري؟
۱
کثیفترین سایت
جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۶، ۰۵:۴۴
تمام خبرهای این سایت دنبال اینه که پرسپولیس رو به حاشیه بکشه خب اسمتون رو بذارید کیسه اسپورت تا همه تکلیفشون رو بدونن اخه نامردا پرسپولیس امسال تنها نماینده ایران تو اسیاست دلیل این عوضی بازیاتون چیه که هر خبری کار میکنید فقط دنبال خراب کردن تیم هستید
۵
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر