فهرست
افشاگری روز؛ کسی از شرط‌بندهای قم خبر دارد؟
افشاگری روز؛ کسی از شرط‌بندهای قم خبر دارد؟

افشاگری روز؛ کسی از شرط‌بندهای قم خبر دارد؟

آی‌اسپورت- اخیرا شایعاتی مبنی بر بحث شرط‌بندی در فوتسال ایران وجود داشته است. حتی شایعاتی مطرح شد که چندی پیش در دیدار خانگی‌ای که یک تیم مدعی قهرمانی با یکی از تیم‌های پایین جدولی داشته و به طرز عجیبی شکست خورده، نتیجه براساس شرط‌بندی رقم خورده. 

گویا  در دیدار تیم‌های آتلیه طهران قم و تأسیسات دریایی تهران چنین اتفاقی افتاده و افراد حاضر در ورزشگاه حتی تا ۳۰ میلیون تومان هم شرط‌بندی کرده‌اند. تاسیسات دریایی رده سومی که به دنبال پیروزی برابر آتلیه طهران قم بود تا شانس اندکش برای قهرمانی را حفظ کند، نیمه اول را با شکست ۵ بر ۲ پشت سر گذاشت و با توجه به اینکه سالن شهید حیدریان قم مملو از جمعیت بود، بعید به نظر می‌رسید شاگردان وحید شمسایی بتوانند در بازگشت از رختکن، نتیجه را جبران کنند.

اما یکی از تماشاگران سالن که جزو فوتسالیست‌های قمی محسوب می‌شود، با توجه به آشنایی به فضا، به راحتی اجازه ورود به محوطه بازیکنان و تیم‌ها را پیدا می‌کند و تا رختکن تیم آتلیه می‌آید و به اعضای این تیم می‌گوید طبق یک شرط‌بندی، در صورت تغییر نتیجه، دریافت ۴ گل و پیروزی ۶ بر ۵ تأسیسات دریایی در انتهای مسابقه هر فرد ۳۰ (یا ۶۰) برابر مبلغی که بین دو نیمه برای پیش‌بینی برد تأسیسات بگذارد، جایزه می‌گیرد.

مطرح شدن چنین حرفی از سوی این فرد موجب واکنش یکی از نفرات باتجربه تیم آتلیه می‌شود و شنیده شده بازیکن این تیم با زدن سیلی به صورت آن شخص، برخورد تندی با او می‌کند تا از رختکن برود و ذهن بازیکنان را برهم نزند.

با توجه به شناخت از فوتسالیست‌های تیم آتلیه، آنها حاضر به انجام چنین کارهایی و انجام تبانی برای تغییر نتیجه نیستند؛ چراکه سه بار در این فصل اتفاق افتاده که نتیجه بالعکسی در دقایق پایانی برای آنها رقم خورده و با وجود پیش بودن از حریفان شکست خوردند. در جریان دیدار با تأسیسات دریایی هم فرصت چنین کاری را (شرط‌بندی) نداشتند و بعد از شکست ۶ بر ۵، بیش از ۳۰ دقیقه در سالن حیدریان اشک می‌ریختند.
موضوعی که حالا به طور قطع می‌توان به آن ورود کرد، شرط بندی یا فُرم زدن در فوتسال ایران است که سرپرست و سرمربی تیم آتلیه طهران قم هم آن را تایید کرده‌اند.

هر چند وحید شمسایی و شاگردانش در نیمه دوم با بهره‌گیری از سیستم پاور پلی(استفاده از یک بازیکن به جای دروازه‌بان) که یکی از نقاط ضعف تیم قم محسوب می‌شود، توانستند ۴ گل بزنند اما بدون شک عنوان کردن بحث شرط‌بندی، روی اذهان بازیکنان آتلیه و اُفت عملکردشان در ۲۰ دقیقه پایانی تاثیر گذاشته است. فوتسال ایران که تنها حواشی و مشکل آن در سالیان گذشته، کمبود امکانات تیم ملی و قرارداد پایین بازیکنان بوده، حالا با اتفاق و حاشیه‌ای عجیب روبه‌رو شده و نیازمند ورود جدی مسؤولان فدراسیون و به ویژه کمیته اخلاق است تا در همین ابتدا با آن برخورد جدی صورت بگیرد.

ورزش3

 

 

۴    
آی اسپورت
2017-12-31 20:18:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر