فهرست
تحریریه ESPN: پیش بازی لیورپول Vs سیتی
تحریریه ESPN: پیش بازی لیورپول Vs سیتی

تحریریه ESPN: پیش بازی لیورپول Vs سیتی

آی اسپورت – لیورپول و منچستر سیتی در شب سال نو با هم دیدار خواهند داشت و هر دو تیم دوست دارند در کورس قهرمانی باقی بمانند. دو تن از اعضای تحریریه سایت ESPN استیون کلی (لیورپول) و دیوید مونی (منچستر سیتی) درباره این بازی حساس حرف می زنند. پوشش اختصاصی آی اسپورت را از این بحث می خوانید.

بازی سر چیست؟

کلی/ در بازی های اخیر، لیورپول انگار دوباره به کورس بازگشته. آن ها برابر بورو به فرم خود بازگشتند، در لحظات پایانی اورتون را بردند و برابر استوک هم به یک برد پر گل دست پیدا کردند. قرار بود این فصل گذری برای رشدِ بیشتر باشد، نه فصلی برای قهرمانی. حضور در جمع بالانشین ها برای مدتی طولانی می تواند اعتماد به نفس بیشتری به تیم در آینده بدهد. کلوپ هنوز فضای زیادی برای بازسازی در تیم دارد، اما احتمالا الان این احساس را پیدا کرده که تیم می تواند برای مدتی بیشتر در کورس بماند. احتمالا بازی برابر سیتی می تواند عیار واقعی لیورپول برای قهرمانی را روشن کند.

مونی/ به نظر می آید هر دو تیم به دنبال یک جایگاه ثابت در کورس قهرمانی هستند و این بازی هم سر همین است. برای منچستر سیتی، بی ثباتی بیشترین ضربه را به تیم زده و آن ها حسابی از چلسی که مثل ماشین می برد عقب افتاده اند. حالا که چلسی فعلا در صدر باقی می ماند، تیم های پایین تر سعی می کنند با امتیاز گرفتن از همدیگر، تیم های رقیب را کنار بزنند. سیتی با برد برابر آرسنال و حالا بازی لیورپول، این شانس را دارد تا به تنهایی تیم تعقیب کننده باشد. اما فرقی نمی کند چه کسی سرمربی تیم است یا چه بازیکنانی در زمین حضور دارند، سیتی همیشه در آنفیلد به مشکل می خورد.

لیورپول و سیتی در پایان فصل بین دو تیم اول هستند؟

کلی/ به نظر می رسد فقط یکی از آن دو جایگاه در دسترس است، چون چلسی فعلا تیم برتر به نظر می رسد. اگر آن ها از هم بپاشند و رده اول را از دست بدهند، تیم های زیادی هستند که می توانند بالا بیایند چون فاصله در پایین بسیار نزدیک است. کیفیت و نیمکت قوی تر سیتی یعنی آن ها شانس بیشتری نسبت به لیورپول برای قرار گرفتن بین دو اول جدول دارند. اما لیورپول هم مزیت حضور نداشتن در بازی های اروپایی را دارد. با این وجود، ژانویه ماه سختی برای کلوپ و یارانش خواهد بود در حالی که سیتی حالا می تواند تمرکز بیشتری روی لیگ داشته باشد. احتمالا هواداران لیورپول صبر می کنند ببینید تا شروع بازی های حذفی اروپایی وضعیت جدول چگونه خواهد بود. آن موقع می توانند ارزیابی بهتری از پایان فصل داشته باشند.

مونی/ نه، محتمل تر است که تنها یکی از این دو بین دو تیم اول قرار داشته باشند. لیورپول با کلوپ نسبت به سیتی با گواردیولا قوی تر نشان داده، هر چند کلوپ زمان بیشتری برای جا انداختن جادویش در تیم نسبت به پپ داشته. اما فعلا هر دو تیم فاصله زیادی با چلسی دارند و اگر اتفاق خاصی برای چلسی نیفتد، شاگردان کونته فعلا بیشترین شانس را برای حضور در دو رده اول جدول دارند.

نبرد کلیدی بین کدام بازیکنان خواهد بود؟

کلی/ از نظر هواداران لیورپول، اگر کوتینیو به بازی برسد، نبرد کلیدی بین او و هر کدام از بازیکنان سیتی خواهد بود. او رکورد خیلی خوبی برای آبی های شهر منچستر دارد، 5 گل در 6 بازی. غیر از آن، هر کسی که یارگیر مستقیم آگوئرو باشد هم کار فوق العاده سختی در مهار او خواهد داشت. البته غیبت طولانی مدت آگوئرو به خاطر محرومیت شاید به نفع ماتیپ یا لورن تمام شود. حقیقت این است که چون بازیکنان هر دو تیم زیاد جای خود را عوض می کنند، سخت است بتوانیم نبرد رو در روی مشخصی پیدا کنیم. کوتینیو، لالانا، ده بروینه و سیلوا همه فوق العاده هستند و نیازی به شکست دادنِ یک یار مستقیم ندارند. شاید مهم ترین نبرد بین منچستر سیتی و آنفیلد باشد، چون آن ها رکورد خیلی بدی در این ورزشگاه دارند. آخرین برد سیتی در لیگ در این ورزشگاه در سال 2003 رقم خورد. مهم نیست چقدر سیتی خوب یا چقدر لیورپول خوب باشد، هر دو تیم انگار برای این بازی ورژن بد و خوب خود را دارند.

مونی/ در کل زمین نبرد های زیادی می تواند رقم بخورد، اما یکی از نبرد های کلیدی بین مانه و کولارف است. کولارف اصلا در پست فعلی اش راحت نیست و احتمالا این می تواند در طول بازی تعیین کننده باشد. در آخرین رویارویی مانه با سیتی هم او با ساوتهمپتون هتریک کرد و بازی را 2-4 برد، مسابقه ای که کولارف در آن افتضاح ظاهر شد، هر چند او تنها بازیکن سیتی نبود که عملکرد خیلی بدی داشت.

لیورپول با کلوپ یا سیتی با گواردیولا: کدام در طولانی مدت احتمال موفقیت شان بیشتر است؟

کلی/ اگر کلوپ لیگ را یک زمانی ببرد، احتمالا لیورپول مجسمه اش را خواهد ساخت، فقط به این خاطر که خیلی وقت است تیم لیگ را نبرده! این مرد آلمانی این فصل شانس بیشتری برای موفقیت دارد چون آن ها کمی واقع گرا تر هستند، اما فکر به بازگشتِ لیورپول به جمع سوپر باشگاه ها فعلا باید متوقف شود چون هنوز شاهد موفقیت خاصی از تیم او نبوده ایم. برای سیتی، اوضاع کمی متفاوت است. تعریف موفقیت برای تیمی که آنقدر خرج می کند دقیقا چیست؟ سیتی دو بار لیگ را برده و هر دو بار مربیانی که این کار را انجام دادند اخراج کرد. احتمالا حاکمیت در لیگ و موفقیت در لیگ قهرمانان کاری اصلی است که گواردیولا باید انجام دهد.

مونی/ تماشای این مساله بسیار جالب خواهد بود چون هر دو زمان لازم را خواهند داشت تا تیمی که می خواهند را بسازند. برای دراز مدت، احتمالا شانس سیتی با گواردیولا بیشتر است، احتمالا گواردیولا خیلی سریع سعی کرده ایده هایش را روی تیم پیاده کند، اما در طولانی مدت با سازگاری کامل تیم با تفکرات او، هواداران سیتی می توانند هیجان زده شوند. گواردیولا تاریخچه خوبی در حل کردنِ مشکلات و دیدنِ نقاط ضعفی در حریفان دارد که بقیه توانایی اش را ندارند. او این فرصت را دارد تا بعد از دوره پیگرینی، زندگی را برای هواداران سیتی شیرین کند.

پیش بینی

کلی/ 1-2. علی رغم کیفیت سیتی و نیمکت قوی اش، لیورپول می تواند در نهایت پیروز شود.

مونی/ رکورد سیتی در آنفیلد خیلی بد است و تیم در این فصل ثبات خوبی نداشته، فکر می کنم 2-2 مساوی شود.

۶    
آی اسپورت
2016-12-28 19:28:00
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر