فهرست
حریفان مشترک مدعیان لیگ برتر؛ علی و منصور
حریفان مشترک مدعیان لیگ برتر؛ علی و منصور

حریفان مشترک مدعیان لیگ برتر؛ علی و منصور

آی اسپورت - «علی»های فوتبال ایران این روزها نقش ویژه پیدا کرده‌اند. منظور البته علی دایی و علی منصوریان است. دو مربی‌ای که در لیگ امسال تیم‌هایشان نه شانس قهرمانی دارند و نه احتمالا شانس کسب سهمیه اما در این معادله نقش بسیار مهمی ایفا می‌کنند. علی دایی این هفته به مصاف تیم برانکو می‌رود و یک هفته بعد باید با سپاهان دیدار کند و توالی این دو بازی نقش دایی را در معادله قهرمانی بسیار پررنگ می‌کند. تیمی که با گرفتن دو امتیاز از استقلال بعد از باخت این تیم در دربی شاگردان شفر را تقریبا از کورس قهرمانی خارج کرد. دایی حالا در این دو هفته شاید بتواند این بلا را بر سر یک تیم دیگر هم بیاورد چون شش امتیاز در کورس قهرمانی در گرو شاگردان دایی است و از دست رفتن این شش امتیاز برای هر تیمی در این برهه حکم مرگ و زندگی را دارد.

شرایط منصوریان هم مشابه علی دایی است. ذوب‌آهن در دو هفته پیاپی از پرسپولیس و تراکتورسازی میزبانی می‌کند و در اصفهان می‌تواند قهرمان را تعیین کند و حتی به سپاهان کمک کند. سپاهانی که اختلاف دو امتیازی‌اش با تراکتورسازی به خاطر تساوی مقابل ذوب‌آهن ایجاد شده است و شاید منصوریان بتواند در ادامه مسیر این ضرر به استاد شاگردش را جبران کند.

در این میان البته از نقش مهدی تارتار هم نباید گذشت. مربی‌ای که تیمش در دو هفته پایانی با تراکتورسازی و پرسپولیس بازی می‌کند و اگر تا آن زمان علی دایی و منصوریان تکلیف قهرمان را تقریبا مشخص نکرده باشند کار اصلی به تارتار واگذار می‌شود! تیمی که تا قبل از این به تیم‌های بالای جدولی نه نگفته است و احتمالا همین روند را هم تا پایان فصل ادامه خواهد داد.

در این میان علی دایی همیشه حریف خوبی برای برانکو بوده است و مشکلی برای قهرمانی او ایجاد نکرده و این فصل هم با متوقف کردن استقلال این کار را انجام داد اما از آن سو علیرضا منصوریان اصلا حریف دوست‌داشتنی‌ای برای پرسپولیسی‌ها نیست. کسی تا قبل از این فصل به پرسپولیس نباخته بود و لیگ پانزدهم هم مانع قهرمانی آنها شد. هنوز معلوم نیست علی‌های استقلال و پرسپولیس چطور در معادله تعیین قهرمان ایفای نقش خواهند کرد.

نود

۳ ۱  
آی اسپورت
2019-04-11 21:17:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
سیامک
جمعه ۲۳ فروردین ۱۳۹۸، ۱۳:۰۲
یعنی ببینید سایپایی که جلوی استقلال و تراختور محکم بازی کرد چطور تو همون بیست دقیقه ی اول جلوی پرسپولیس مثل پیکان وا خواهد داد. جالبتر اینکه عده ای از هواداران معلوم الحال پرسپولیسی بعد بردن سایپای علی هلو ، از قدرت تاکتیکی تیمشون سخنرانی ها خواهند کرد. اما یادتون باشه بعد این سه امتیاز حاصل از تبانی باید جلوی سه جریف قدر تو میدان سبز فوتبال برای تک تک امتیازات له له بزنید.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر