فهرست
نظر کرانچار درباره بازیکنان لیگ: مثل کی‌روش
نظر کرانچار درباره بازیکنان لیگ: مثل کی‌روش

نظر کرانچار درباره بازیکنان لیگ: مثل کی‌روش

آی‌اسپورت- سخنان امروز زلاتکو کرانچار در نشست خبری پیش از بازی با فولاد درباره علی کریمی تاییدیه‌ای است بر تفاوت سطح آمادگی بدنی بازیکنان در لیگ‌ ایران و لیگ‌های اروپایی. او دلیل بازی نکردن علی کریمی در اروپا و بازگشت‌اش به سپاهان را آمادگی بدنی می‌داند و معتقد است او نتوانسته عقب‌ماندگی خود را در این مدت جبران کند. از نظر کرانچار، ذهنیت کریمی برای بازی در اروپا درست نبوده و او نمی‌توانسته با همان آمادگی که در ایران بازی می‌کرد در لیگ کرواسی هم بازی کند.

کرانچار درباره او گفته:

« فکر می‌کنم چیزی که باعث حضور علی کریمی در اروپا شد، این بود که او با دیدگاه ایران به کرواسی رفت. او فکر می‌کرد با آمادگی که دارد، در اروپا هم می‌تواند بازی کند، اما این‌طور نیست. زمانی که من در دیناموزاگرب سرمربی کریمی بودم، دیدم که او از نظر بدنی عقب است. زمان زیادی گذاشتم که او را به شرایط ایده‌آل جسمانی برگردانم تا بتواند با هم پستی‌هایش رقابت کند، اما این طور نشد. بعد از آن هم به تیم خواهر خوانده دیناموزاگرب، یعنی لوکوموتیو رفت. حالا هم دوباره به سپاهان برگشته است. شاید کادر فنی لوکوموتیو از عملکرد او راضی نبود و یا هر چیز دیگر. به هر حال شاید این یک تجربه‌ای شد برای علی کریمی. اینکه او کیفیت اروپا را لمس کرد و دید که چقدر با ایران فرق دارد. من خودم می‌خواستم که کریمی به سپاهان برگردد. شاید این تجربه برایش بد نبود. در اروپا شرایط مثل ایران نیست. اگر بازیکنی که شرایط جسمانی‌اش در سطح بین‌المللی نیست، به اروپا برود و ببیند نمی‌تواند پابه‌پای آنها تمرین و بازی کند، برای جبران عقب افتادگی‌اش کار سختی دارد.»

صحبت‌های کرانچار نشان می‌دهد که سطح آمادگی بازیکنان و تمرینات لیگ برتر حتی در سطح لیگ کرواسی که به سختی می‌توان آن را لیگی درجه دو در اروپا دانست تفاوت دارد و بازی کردن در لیگ‌های اروپای چه دشواری‌هایی خواهد داشت. نظری شبیه به نظر کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی که همواره از تفاوت آماده‌سازی بازیکنان حاضر در لیگ برتر و بازیکنان اروپایی صحبت می‌کند و ترجیح می‌دهد بازیکنان ملی‌پوش را در اردوهای خود آماده کند.

۱۶ ۲  
آی اسپورت
2017-09-13 18:24:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
مهدی
چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶، ۲۲:۵۴
کیروش شما زر مفت زیاد میزنه، فعلا که کلی از بازیکنای همین لیگ یعنی پرسپولیس تو تیم ملی دارن فیکس بازی میکنن
۲ ۱
بابک
پنجشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶، ۱۲:۰۰
چندتاشون؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر