فهرست
جادوی والورده: بارسا دوباره یک تیم شد
جادوی والورده: بارسا دوباره یک تیم شد

جادوی والورده: بارسا دوباره یک تیم شد

آی اسپورت- نه این که قرار باشد برد مقابل مالاگا به تاریخ بپیوندد، اما قرار هم نیست اهمیتی نداشته باشد. در واقع بارسلونا حریفی را شکست داد که به نوعی یکی از دلایل اصلی قهرمان نشدن این تیم در رقابت‌های فصل گذشته بود.

مالاگا اصلا شبیه یک تیم انتهای جدولی نبود و مثل همیشه برای بارسا رقیبی سرسخت بود.  نشانه‎اش هم این است که گل اول بارسلونا روی اشتباه داوری زده شد. در بازی ترکیبی بازیکنان این تیم توپ بیرون رفت و از بیرون از زمین وارد شد. گل دوم هم روی نبوغ و همکاری مسی و اینیستا زده شد که درباره آن هم صحبت‌هایی است که قبلش خطا صورت گرفته بوده است.

این که بارسلونا نتوانست یک گل بدون حرف و سخن بزند یا این که مسی نتوانست گلی بزند نشان می‌دهد که این بازی برای آبی و اناری‌ها چقدر دشوار بوده است. بازی با مالاگا هم مانند بازی مقابل لاس پالماس و المپیاکوس به آرامی آغاز شد و کم‌کم بارسا خودش را پیدا کرد. شاید دلیلش این باشد که فوتبال بارسا قربانی حواشی سیاسی اخیر شده است. حواشی‌ای که باعث شده روی سکوها به جای تشویق تیم هواداران فریاد بزنند:«آزادی».

اما این که تیم والورده در این شرایط توانسته از پس مشکلات بربیاید یعنی پروژه‎شان به خوبی پیش می‏رود و در تیم همه چیز مرتب است. هرچقدر هم بازی مشکلاتی داشت، بارسا توانست در آن برنده باشد.

این تیم بسیار باثبات است. فکر نمی‎کنم چیزی بتواند آن‌ها را از مسیر درست بیرون کند. شاید بازی رو به جلو‎شان را از دست داده باشند، اما دوباره مالکیت توپ از آنشان است. دیگر صحبت‌‎های قدیمی درباره مالکیت توپ بی‎مورد درباره‎شان وجود ندارد. شکی  در این نیست که والورده دوست دارد تیمش کنترل کامل بازی را در اختیار داشته باشد. برای رسیدن به این هدف هم مسیر کرویف را در پیش گرفته است. بارسا با او به اصل خودش بازگشته است. والورده توانسته ساختاری در تیم ایجاد کند و در واقع با کمک او بارسا دوباره یک تیم شده است.

قبلا فقط صحبت از مهاجمان سه‌‎گانه بود و حالا صحبت از یک تیم کامل که تغییر بازیکنان تاثیری روی عملکردش نداشته است. برای این تیم مهم نیست که خط دفاعی نو شده است، ماسچرانو و دینیه در تیم می‏درخشند. مهم نیست بوسکتس بیرون بیاید و پائولینیو جایش را بگیرد... فوتبال بازی گروهی است و با کمک گروه است که جام به دست می‎آید. موفقیت تا اینجا متعلق به والورده بوده است.

۹ ۱  
آی اسپورت
2017-10-22 15:16:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
گیر بازار
يكشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶، ۱۷:۴۰
مثلا میتونه این رویا تعبیر بشه که روزی والورده بشه مربی تیم ملی ایران.عجب اعجوبه ای هست تیم بدون چند تا بازیکن مثل نیمار از قبل بهتر و با برنامه تر بازی میکنه
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر