فهرست
شکستی جدید برای صداوسیما
شکستی جدید برای صداوسیما

شکستی جدید برای صداوسیما

آی اسپورت - حالا وقت کوبیدن در طبل شادانه است. چه بهتر و شیرین تر از این ؟ دختران مان، شیر دختران مان قهرمان آسیا شده‌اند. در فوتسال همان رشته‌ای که خود را سالارش در آسیا می‌دانیم، این دومین قهرمانی‌شان بود. بار قبل و برای نخستین بار در مالزی از سد ژاپن گذشتیم ولی گام‌مان گامی لرزان بود.

همین بچه‌ها از فرشته و نسیم، فهیمه و فرزانه و بقیه اعضای تیم با کاپیتانی نیلوفر اردلان برای اینکه تاریخ بسازند، می‌ترسیدند. باورش سخت بود وقتی علی صانعی قبل از شروع بازی در رختکن به آنها گفت: «فقط اگر ۶ نفرتان باور داشته باشید برای قهرمانی می‌جنگید ما بازی امروز را می‌بریم» به سختی باورشان می‌شد می شود ژاپن را برد.

آنها آن روز هم جنگیدند و سخت قهرمان شدند. بردند و تاریخ‌ساز شدند. این تیم اما حالا چند سالی با تجربه‌تر شده بود. کاپیتان نیلوفر را بعد از آن همه جنگ و دعوا، دیگر نداشت اما خیلی قوی‌تر شده بود. دیگر این بچه‌ها از ژاپن ترسی نداشتند که خودشان سالار آسیا بودند. این بار دیگر بچه‌ها برای دفاع از قهرمانی می‌جنگیدند. با بودن شهرزاد مظفر، کادرمان خیلی قوی‌تر از گذشته بود. تقسیم کار هم انصافا عالی انجام شده بود.

من که به واسطه مسئولیتم در تیم قهرمان امسال لیگ فوتسال ایران، مس سونگون ورزقان، تقریبا بالای ۶۰ درصد بازی‌های لیگ برتر فوتسال‌مان را دیدم و از نزدیک دوسالی با برترین لیگ فوتسال آسیا زندگی کردم برای‌تان می‌گویم کیفیت بازی فینال بانوان آسیا از خیلی از بازی‌های لیگ برتر آقایان هم بالاتر بود.

بازی تاکتیکی و سرعت بالای دو تیم و حساسیت رقابت نشان از رشد کیفیت فوتسال خانم‌ها دارد. دختران ژاپن و دختران ایران؛ هر دو در بالاترین کیفیت. همین حالا در تیم ایران فرزانه توسلی را باید ستاره بازی نامید یا فهیمه زارعی یا فرشته کریمی و یا باقی تیم؟ همه مثل شیر بودند جلوی تیم عالی رقیب. نتیجه اما این بار باور نکردنی بود. نتیجه کوبنده ۵ بر ۲!

این نمایش زیبا اما تماشایش باز از سیمای ملی ناممکن شد. جالب است که بار قبل در۹۰ و عادل فردوسی‌پور توانست بخش‌هایی از بازی‌شان را به صورت کلیپ به تصویر بکشد و حتما امشب در بخش‌های خبری بریده‌ای از بازی‌های‌شان نمایش داده می‌شود اما همچنان کل بازی‌شان را دیدن ممنوع است! جالب اینکه حجاب‌شان کاملا شرعی بوده، بازیکنان تیم حریف هم که اصلا نامسلمان هستند و صبح تا شب کلی از این خانم‌های کم‌حجاب خارجی در سریال‌های خارجی پخش می‌شوند! کلیپ‌هایی که از بازی این دختران‌مان پخش می‌شود هم نشان می‌دهد خیلی فوتبال بازی کردن‌شان مورد ندارد و انگار نفس زنده به تماشای موفقیت‌شان نشستن تابوی مسئولان سیمای‌مان است!

از همین حالا موج تبریک‌ها برای‌شان به راه می‌افتد، چه بالاتر از این درخشش دختران خوش‌حجاب‌مان که این‌چنین برای کشورشان افتخار آفریدند؟ پس چرا پدران، برادران و خواهران‌شان را از لذت تماشای این افتخارآفرینی قهرمانان‌تان محروم می‌کنید بزرگواران؟

اگرچه بخواهید یا نخواهید این موج استفاده از فیلترشکن‌ها سبب شد در خواب هاکی پخش کردن شبکه‌های تخصصی ورزش‌تان، هزاران علاقع‌مند به تماشای این رخداد مهم ورزشی، آنچه را باید ببیند، ببینند و کیف کنند از تماشای چنین شیربچه‌هایی و از این اهتزاز پرچم افتخارآفرین کشورشان. باز شما جا ماندید از این فرصت ایجاد حس شورانگیز ملی از قاب رسانه ملی .

 

خبر آنلاین

۲۵ ۷  
آی اسپورت
2018-05-13 11:40:00
نظر دهید

۷ نظر
bb
يكشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۱:۵۴
صدا و سیمای میلی خیلی وقته که از چشم مخاطب افتاده و شاید اگر فوتبال نبود همین اندک مخاطب هم نصیب این مجموعه عریض و طویل بدون بهره وری نمیشد
بهزاد
يكشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۲:۲۰
ما خیلی وقته از نرم افزار آنتن بازی هارو میبینیم. صدا و سیما دیگه کسی نگاه نمیکنه
psdk
يكشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۲:۴۲
صدا و سیما خیلی از رقابت های مهم و حتی مهم تر از این مثل تکواندو قهرمانی جهان 2015 رو پخش نکرد.این به خاطر اینه که از ورزش زیاد سر در نمیارند و اولویت ها رو نمی دونند.به حجاب و تابو و این جور چیزها ربطش ندید
۸
m
يكشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۴:۴۰
Jag skiter både i Seda och Sima och deras fula chefer
۱
محمدعلی
يكشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۶:۰۱
صدا و سیما فکر میکنم نزدیک به ده سال شروع به خودکشی کرده به شکل واقعا عجیبی بر ضد خودش فعالیت میکنه من احتمال میدم شاید دیگه نمیخواد فعالیت کنه و با کاهش مخاطب سعی در تعطیلی داره وگرنه کدوم مدیری حاضر میشه با این رفتارهای عجیب و کاملا غیر منطقی مخاطب خود رو از دست بده
۵
عمر آسوده بخواب ، بغداد بونجاح بیدار است
يكشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۹:۲۵
صدا و سیما دیگه جایی تو‌خونه های مردم نداره . با همین سرعت پایین اینترنت و فیلترینگ گسترده بازم از طریق اینترنت هم اخبار ، هم فیلم هم برنامه های ورزشی رو دنبال میکنیم ، حتی اگه هزینه داشته باشه
۱
داود
دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۰۱:۱۵
یعنی بازی فینال دختران فوتسال ملی از خطبه های نماز جمعه بهتر نبود؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر