فهرست
توجیه‌های تکراری ونگر
توجیه‌های تکراری ونگر

توجیه‌های تکراری ونگر

آی‌اسپورت- در روزی که هری کین توپ را از بالای سر مدافعان آرسنال رد کرد تا هفتمین گلش را به آرسنال در هفت بازی اخیرش برابر این تیم به ثمر برساند، یک حس آشنا در میان آن دسته از تماشاگران حاضر در استادیوم ویمبلی که پیراهن قرمزوسفید به تن داشتند، موج می‌زد. به شیوه‌ای سنتی، ویمبلی مکان خوش‌یمنی برای آرسنالی‌ها بوده است، جایی که در آن در 4 فصل اخیر 3 بار کاپ قهرمانی جام حذفی انگلیس را بالای سر برده‌اند اما شنبه این هفته ویمبلی خانه عزای توپچی‌ها شد چون تیم پرستاره تحت هدایت ونگر در نیمه دوم توسط حریف و میزبانی قلدرتر به نام تاتنهام، سر جایش نشانده شد. البته جای غافلگیری هم نداشت. وضعیت بازی‌های خارج از خانه آرسنال در سال 2018 فاجعه‌آمیز بوده. آنها از 5 بازی خارج از خانه‌شان در لیگ برتر از ابتدای سال 2018 تا کنون هیچ بردی کسب نکرده و 4 بار باخته‌اند، یک بار مساوی کرده‌اند و در این بازی‌ها مجموعاً 10 گل خورده‌اند.

تنها یک هفته پس از پیروزی 5 بر یک‌شان برابر اورتون در ورزشگاه امارات، آرسنالی‌ها با یک عملکرد دفاعی شرم‌آور دیگر در بازی‌های خارج از خانه‌شان ناامید کننده نتیجه گرفتند. هکتور به‌یرن، دفاع راست تیم مأمور شده بود که از سمت راست در حملات شرکت کند اما او هیچ توفیقی نداشت و آرسنال هم در نیمه اول هیچ موقعیت قابل توجهی نداشت تا اینکه این مدافع اسپانیایی در دقیقه 40 توپی را از روی تیرک افقی به بیرون از زمین بازی فرستاد.

مدافع 20 ساله یونانی تیم، کونستانتینوس ماوروپانوس تنها بازیکن تدافعی بود که در ماه ژانویه به آرسنال اضافه شد و زمانی هم که از ونگر پرسیده شد چرا او دفاع تیمش را بیش از این تقویت نکرده تا این آمار ضعیف در کارنامه تیمش ثبت نشود –بیشترین گل خورده در میان 6 بالانشین جدول لیگ برتر با 36 گل خورده – او یک بهانه تکراری آشنا آورد: «همه دنبال مدافع هستند. شما دوباره می‌توانستید این موضوع را ببینید. به منچسترسیتی نگاه کنید که یک بار دیگر مدافع (امریک لاپورته) خرید. این تیم در سه سال گذشته چقدر پول صرف خرید مدافع کرده است. ما قدرت مالی منچسترسیتی را نداریم و اینکه آنها نصف ما گل خورده‌اند هم به همین موضوع برمی‌گردد که آنها از نظر هجومی هم بسیار قدرتمند هستند و در زمین حریف تملکی بر توپ دارند که ما نداریم.»

بهانه‌ای که ونگر آورد اما چندان منطقی به نظر نمی‌رسد. در حالی که او باشگاه را متقاعد کرد 60 میلیون پوند صرف خرید پیر امریک اوبامیانگ از بوروسیا دورتموند کند، رقبایش برای آن مناطق کلیدی از میدان که واقعاً نیاز به تقویت داشتند، اقدام به خرید بازیکن کردند. جدایی الکسیس سانچس شاید ضربه‌ای سنگین به آرسنالی‌ها وارد آورد اما با توجه به ورود هنریک مخیتاریان در جهت معکوس، شاید اینکه ونگر اولویتش برای خرید بازیکن در بازار ژانویه را روی جذب یک مهاجم دیگر قرار داد، اشتباه بود چون او مهاجمی مانند الکساندر لاکازت و یک سوپرتعویضی برای خط حمله‌اش مانند اولیویه ژیرو داشت. اینطور که به نظر می‌رسد آرسنال این فصل باید یک بار دیگر چوب تصمیمات اشتباه ونگر را بخورد و در این فصل دیگر زمانی برای جبران اشتباه بزرگ این مرد فرانسوی باقی نمانده است و این تیم احتمالاً‌ برای دومین فصل متوالی سهمیه لیگ قهرمانان را از دست می‌دهد.

۴    
آی اسپورت
2018-02-12 08:34:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر