فهرست
تقویم لیگ قهرمانان علیه تیم‌های غرب آسیا
تقویم لیگ قهرمانان علیه تیم‌های غرب آسیا

تقویم لیگ قهرمانان علیه تیم‌های غرب آسیا

آی اسپورت - چند ماه مانده به آغاز لیگ قهرمانان ۲۰۱۹ آسیا. در رسانه‌ها تقریبا هیچکس‌ حواسش به تقویم پیش رو نیست. پایان فصل جاری لیگ برتر؛ ۱۶ یا ۲۶ اردیبهشت. آخرین بازی مرحله گروهی سی.ال؛ از ۳۰ اردیبهشت تا ۲ خرداد. و بعد از ۴ هفته، یک‌هشتم نهایی: از ۲۷ خرداد تا ۵ تیر (۱۷ تا ۲۶ جون).

فرض کنید لیگ داخلی به پایان رسیده و تیم شما به دور دوم سی.ال صعود کرده؛ در ۴ هفته فاصله تا بازی رفت یک‌هشتم نهایی چه باید کرد؟ در این فاصله شگفت‌انگیز، فصل برای بازیکنان و مربیان به پایان رسیده، اما عملا به پایان نرسیده است.

لیگ برتر در مرداد یا حداکثر از شهریور آغاز می‌شود. اما اصلا لیگ برتر را فراموش کنید. دور سوم سی.ال ۴ شهریور ۹۸ استارت می‌خورد؛ ۹ هفته پس از پایان دور دوم. یعنی نماینده/نمایندگان ایران حداکثر ۳ هفته استراحت کنند و بعد آغاز تمرینات پیش-فصل: ۶ هفته تمرین برای یک‌چهارم نهایی سی.ال.

تمام نمایندگان ایران و قطر و امارات و عربستان، برای سازگار شدن با این تقویم دچار مشکل خواهند شد. ۴ هفته فاصله میان آخرین بازی گروهی و اولین بازی یک‌هشتم نهایی(در حالی که لیگ‌های داخلی به پایان رسیده)، آن هم در تقابل نمایندگان کشورهای هم‌مرز یا بسیار نزدیک از نظر جغرافیایی.

یک پیامد دیگر برای تیم‌های صعودکننده از دور گروهی؛ فصل برای‌شان عملا ۱۱ ماهه می‌شود. از مرداد ۹۷ تا تیرماه ۹۸. یک اتفاق نادر در فوتبال. شاید لازم باشد از همین حالا درخواست رسمی برای تغییرات در تقویم سی.ال ۲۰۱۹ به ای.اف.سی برسد.

۱۰ ۲  
آی اسپورت
2018-12-23 17:45:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
رضا
يكشنبه ۲ دی ۱۳۹۷، ۲۲:۲۳
رئال فصل قبل همرو لت و پار کرد قهرمان اروپا شد این فصل چقدر ضعیف شده هر تیمی رد میشه میبردش راز سالها قهرمان نشدن غرب اسیا همینه چطور امکان داره تیمی که رفته یک چهارم اسیا چند ماه بعد با یه تیم جدید بره قهرمان بشه!!.یه مشت نادون تو اسیا دارن مدریت می کنن .لیگ اسیا باید تایمش مثل اروپا بشه .
۱
ایرانی
سه شنبه ۴ دی ۱۳۹۷، ۲۰:۳۴
از ایران که آبی گرم نمیشه ، مگر اینکه عربستان و امارات و قطر یه کاری بکنن!!
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر