فهرست
گزارش/ کاشیما چطور به فینال جام جهانی باشگاه ها رسید؟
گزارش/ کاشیما چطور به فینال جام جهانی باشگاه ها رسید؟

گزارش/ کاشیما چطور به فینال جام جهانی باشگاه ها رسید؟

آی اسپورت- همان طور که انتظار می رفت رئال مادرید تیم مکزیکی را در نیمه نهایی جام جهانی باشگاه ها شکست داد تا به فینال این مسابقات برسد. در فینال اما سفیدپوشان مادریدی باید به مصاف کاشیما آنتلرز بروند.

اتلتیکوناسیونال، قهرمان کوپا لیبرتادورس اما انتظار می رفت در فینال رقیب رئال مادرید شود، اما در عوض نماینده ژاپن بردی شوکه کننده با نتیجه 3 بر صفر مقابل این تیم به دست آورد و فینالیست شد. این تیم حالا تنها تیم آسیایی است که به فینال جام جهانی باشگاه ها رسیده است. در آستانه فینال این بازی ها اما نگاهی داشته باشیم به تیم ژاپنی.

کاشیما آنتلرز از کجاست؟

کاشیما شهری است که در شرق ایالت کانتوی شمالی ژاپن واقع است و 3 ساعت با توکیو فاصله دارد. جمعیت آن 66 هزار و 860 نفر است. آنتلرز از نام شهر گرفته شده و معنی کاشیما به ژاپنی «جزیره گوزن ها» است و آنتلرز به معنی شاخ است.

از زمان تاسیس جی لیگ و معرفی فوتبال حرفه ای در ژاپن از سال 1993 کاشیما با اختلاف موفق ترین باشگاه ژاپنی بوده است. این تیم 8 بار قهرمان لیگ، 6 بار قهرمان جام حذفی و 4 بار هم قهرمان کاپ امپراطوری ژاپن شده است.

کاشیما آنتلرز توسط کمپانی نیپون استیل و سومیتومو متال، سومین تولید کننده برتر فلزات دنیا در سال 2015، در سال 1947 تاسیس شده و در سال 1993 نام آن به کاشیما آنتلرز تغییر کرد.

زیکو، اسطوره برزیلی، بین سال های 1991 تا 1994 در این تیم بازی کرده و کمک کرده تا این تیم به دسته برتر صعود کند. امروزه مجسمه ای از زیکو بیرون ورزشگاه این تیم وجود دارد. ورزشگاه خانگی کاشیما در جام جهانی 2002 میزبان برخی از بازی ها بود.

چطور به فینال جام جهانی باشگاه ها رسیدند؟

کاشیما آنتلرز امسال در جی لیگ سوم شد و 15 امتیاز با اوراوا ردز صدرنشین فاصله داشت. اما قهرمان این تورنمنت با بازی های پلی آف تعیین می شود و کاشیما توانست قهرمان شود.

بعد از شکست دادن کاوازاکی فرانتیل در نیمه نهایی، کاشیما در فینال با اوراوا ردز بازی کرد. با وجود شکست در بازی رفت با نتیجه یک بر صفر و عقب افتادن در بازی برگشت، این تیم توانست 2 بر یک به برتری برسد.

در جام جهانی باشگاه ها کاشیما در دور اول نیوزلاند آوکلندسیتی را 2 بر یک شکست داد، بعد ماملودی سانداوس افریقا را با نتیجه 2 بر صفر حذف کرد و بعد از بردی شوکه کننده مقابل اتلتیکو ناسیونال با نتیجه 3 بر صفر.

بهترین بازیکنان کاشیما آنتلرز چه کسانی هستند؟

مو کانازاکی خطرناک ترین بازیکن این تیم است. مهاجم اسبق نورمبرگ و پورتیموننسه تکنیک فوق العاده ای دارد که هدیه سال های فوتسال بازی کردنش است. سرعت و قدرت او هم بی نظیر است، با هر دو پا خوب بازی می کند و گل می زند و قدرت سرزنی خوبی هم دارد.

یوما سوزوکی مهاجمی 20 ساله است که او هم تهدیدی جدی برای دروازه حریفان است. این بازیکن جوان معمولا به عنوان بازیکن تعویضی وارد زمین می شود و فصل گذشته برای کاشیما 10 گل زده است.

گاکو شیباساکی، بازی ساز این تیم یکی دیگر از بازیکنان با استعداد است. همچنین ملی پوش ژاپنی، ریوتا ناگاکی هم یک هافبک میانی سختکوش است. نائومیچی اوئدا و گن شوجی مدافعان میانی جوان این تیم هستند که آینده ای درخشان در تیم ملی ژاپن خواهند داشت.

آیا شانسی برای شکست رئال دارند؟

خیلی بعید به نظر می رسد. مخصوصا که این تیم فصل گذشته در لیگ ژاپن هم سوم شد. البته این تیم در کنترل بازی و بازی خوانی فوق العاده است و مسیری موفق تا رسیدن به فینال داشته اند. هواداران از «روح زیکو» صحبت می کنند و در شرایطی که این بازی ها هم در ژاپن برگزار می شود، نباید هواداران فوق العاده آنتلرز در یوکوهاما را نادیده گرفت.

برتری به خاطر امتیاز میزبانی به آن ها می رسد، اما تفاوت بیش از حد بین بودجه و کیفیت بازیکنان دو تیم باعث می شود که کمترین شانس را برای آن ها برای شکست رئال در فینال قائل باشیم و در واقع باید گفت باز هم شانس اصلی قهرمانی در این مسابقات قهرمان لیگ قهرمانان است.

 

۳    
آی اسپورت
2016-12-17 17:04:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر