فهرست
منصوریان- استقلال؛ دومین تقابل بعد از جدایی
منصوریان- استقلال؛ دومین تقابل بعد از جدایی

منصوریان- استقلال؛ دومین تقابل بعد از جدایی

آی اسپورت - استقلال تهران بعد از باخت در دربی این هفته باید در اصفهان به میدان برود. این بازی تقابل علیرضا منصوریان بازیکن و مربی اسبق باشگاه استقلال با این تیم هم است. دو تیم در حالی از ساعت 18:30 روز پنجشنبه در ورزشگاه فولاد شهر اصفهان به مصاف هم می‌روند که هنوز بردی در لیگ برتر کسب نکرده‌اند و به دنبال اولین برد فصل خود هستند. بازی دو تیم دومین تقابل علیرضا منصوریان بعد از ترک این باشگاه با تیم اسبق خود است. به بهانه‌ی بازی استقلال و ذوب‌آهن، جدال‌های علیرضا منصوریان با تیم سابق خود را مرور کرده‌ایم.

برد منصوریان در آغاز

علیرضا منصوریان که سال‌ها در باشگاه استقلال تهران بازی کرده و سابقه‌ی کاپیتانی این تیم را هم در کارنامه دارد، اولین بار در لیگ چهاردهم همراه با نفت تهران مقابل استقلال قرار گرفت. بعد از تجربه‌ی ناموفق همراه با پاس همدان، نفت تهران اولین تیمی بود که منصوریان توانست با آن در لیگ برتر ایران نتایج قابل قبولی بگیرد. در لیگ چهاردهم منصوریان همراه با نفت از همان هفته‌ی اول و متوقف کردن پرسپولیس در ورزشگاه آزادی، نشان داد که تیم او حرفهایی برای گفتن دارد. منصوریان در آن فصل هر دو بازی رفت و برگشت را از استقلال امیر قلعه‌نویی برد. او در اولین تقابلش با استقلال این تیم را با نتیجه‌ی 2 بر صفر شکست داد. در بازی برگشت همان فصل هم منصوریان موفق شد با نتیجه‌ی یک بر صفر از سد استقلال در ورزشگاه آزادی بگذرد.

در لیگ چهاردهم تا روز پایانی نفت تهران شانس قهرمانی داشت و در نهایت با تساوی 3 بر 3 هفته‌ی پایانی مقابل تراکتورسازی در تبریز، با کسب 58 امتیاز و تفاضل گل کمتر نسبت به این تیم تبریزی، به مقام سوم لیگ برتر رسید. نفت تهران همراه با منصوریان بیشترین امتیاز خود در یک فصل را در لیگ چهاردهم بدست آورد. نفتی‌ها آن فصل با کمترین اختلاف نسبت به تیم قهرمان، لیگ را به پایان رساندند. در آن فصل سپاهان اصفهان همراه با حسین فرکی با یک امتیاز بیشتر نسبت به نفت علیرضا منصوریان، قهرمان لیگ چهاردهم شد.

وقتی وعده منصوریان عملی شد

یکی از تقابل‌های علیرضا منصوریان و استقلال تهران به لیگ پانزدهم برمی‌گردد. در آن فصل استقلال در کورس قهرمانی قرار داشت و در هفته‌ی بیستم به مصاف نفت تهران رفت. شاگردان علیرضا منصوریان در تیم نفت موفق شدند آن بازی را با یک گل از میهمان خود استقلال ببرند. منصوریان بعد از آن برد به هواداران استقلال گفت که این 3 امتیاز را به آن‌ها بر می‌گرداند. نفت تهران در هفته‌ی بیست وهشتم همان فصل در ورزشگاه آزادی به مصاف پرسپولیس رفت و موفق شد این تیم را با 2 گل شکست دهد تا در نیم فصل دوم دو تیم پرطرفدار پایتخت را شکست داده باشد. در نهایت در پایان آن فصل، پرسپولیس با تفاضل گل کمتر نسبت به استقلال خوزستان نایب قهرمان شد تا ارزش برد نفت تهران مقابل این تیم، در پایان فصل مشخص شود.

آخرین تقابل علیرضا منصوریان و استقلال هم به بازی برگشت فصل گذشته‌ی استقلال و ذوب‌آهن برمی‌گردد که آن بازی را ذوبی‌ها با نتیجه 3 بر صفر در ورزشگاه آزادی به میهمان خود واگذار کردند. باخت 3 بر صفر منصوریان به استقلال رکورد کلین‌شیت‌های تیم‌های او مقابل استقلال را شکست. 

 آمار به سود منصوریان

علیرضا منصوریان که همراه با استقلال به عنوان سرمربی نایب قهرمان لیگ برتر شده، 5 بار مقابل این تیم قرار گرفته است. در این 5 بازی آمار به سود منصوریان بوده است. او موفق شده 3 بار استقلال را شکست دهد و 2 بار هم مقابل این تیم متحمل شکست شده. در این 5 بازی استقلال 5 گل به تیم‌های منصوریان زده که به طور میانگین یک گل زده در هر بازی می‌شود. تیم‌های منصوریان هم 5 گل به استقلال زده‌اند که به طور میانگین یک گل زده در هر بازی می‌شود. در تاریخ لیگ برتر فقط استقلال منصوریان بوده که اولین بردش همراه با این تیم دیرتر از اولین برد استراماچونی با استقلال بدست آمده. استقلال منصوریان در لیگ شانزدهم اولین برد خود را در هفته‌ی هفتم بدست آورد.

نود

     
آی اسپورت
2019-09-25 21:04:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر