فهرست
مثل پروانه‌ای در مشت
مثل پروانه‌ای در مشت

مثل پروانه‌ای در مشت

آی اسپورت - تصور از دست رفتن جان یک کودک در محدوده یک بازی فوتبال آنقدری تلخ هست که آدم را بی‌خواب و بی‌تاب کند. کودکی که می‌توانست دور از جان، عزیزترین و پاره تن هر یک از ما باشد که میله متصل به دکل برق در ورزشگاه آزادی و در مسیر گیت‌ها می‌توانسته سر راه هر کس دیگری هم باشد و صورت نازنین هر آدم دیگری به آن برخورد کند و تمام .

این فاجعه بزرگ حالا به گردن پیمانکار بی‌دقتی گذاشته خواهد شد که در آن قطعا مقصر است اما قبل‌تر، مسئولیت متوجه دستگاه عریض و طویلی است که همین چندماه پیش میلیاردها تومان هزینه را برای فینال آسیا بلعید اما دوباره برای فروش الکترونیکی بلیت رقابت‌های فوتبال عملیات عمرانی تازه‌ای را آغاز کرد و البته اصرار داشت که خود مجری و طراح باشد.

آدم دوست ندارد به کسی اتهام بزند اما خطوط را که به هم وصل می‌کنید، به جایی می‌رسید که ریشه همه بدبختی‌های ماست. فساد! فساد سیستم درب و داغان و زهوار دررفته‌ای که دیگر قادر به انجام کاری نیست الا قربانی کردن بچه‌ای که دوست داشت در تابستان شش سالگی در کنار غرفه پدر در ورزشگاه آزادی سری هم به مسابقه فوتبالی بزند که کاش هزار هفته دیگر عقب می‌افتاد اما زنده می‌ماند.

خسته شدیم از این مرگ‌های مفت. از این افسوس‌ها که می‌شد نشود. کاش آن نشدن توی جایی بود که دست ما نیست و شامل موجودیت شماست که جان آدم‌ها برایتان اینچنین است: مثل پروانه‌ای در مشت!

 

۱۸ ۲  
آی اسپورت
2019-09-17 23:17:00
نظر دهید

۲ نظر
SS
سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸، ۲۳:۴۴
خداییش مملکت خیلی بی صاحب شده،اصلا معلوم نیست چه خبره،کی به کیه،هیچ،خیلی ابزورد و پوچ شده،یه بچه میمیره ما به هیچ جامون بر نمیخوره،یه دختر خودشو میسوزونه هیچی به هیچی،واقعا چه خبره آخه تو مملکت،واقعا این همه مهندس و متخصص رفتن راننده اسنپ شدن،یه مهندس ناظر نبود اونجا؟
فوتبال آیینه جامعه است،و واقعا تو همه جای مملکت از این اتفاقا داره میوفته شب و روز ولی ما بی خبریم،فساد بیداد داره میکنه،تو همه جا،تو همه ارکان دولت و جامعه.فساد...
کامیار کاتبی
چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸، ۰۹:۱۴
«کاش این فوتبال هزار هفته عقب می افتاد و شاهد چنین حوادثی نبودیم»؟ حالا اگه این لیگ زپرتی یه ماه دیر برگزار بشه همین آقای راهبر صداش حسابی بلند می‌شه و مرثیه می‌خونه. مشکل خود شما هم هستین عزیزان که به این فساد تن می‌دید و باهاش همراهی می‌کنید و این حرف‌هاتون هم فقط در حد شوآف و دلسوزی لحظه‌ای اعتبار داره.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر