فهرست
جهنم برنابئو؛ همه هوشده‌ها در مادرید!
جهنم برنابئو؛ همه هوشده‌ها در مادرید!

جهنم برنابئو؛ همه هوشده‌ها در مادرید!

آی اسپورت - گرت بیل در دیدار روز شنبه رئال مادرید مقابل سوسیداد به شدت مورد اعتراض هواداران حاضر در برنابئو قرار گرفت و سوت‌های کر‌کننده‌ای علیه این ستاره ولزی در استادیوم شنیده می‌شد؛ این اما اولین باری نبود که هواداران لوس بلانکوس در سانتیاگو برنابئو بازیکنان رئال را نقره‌داغ می‌کنند و پیش از این نیز بارها شاهد چنین اتفاقی در این ورزشگاه بوده‌ایم. حتی پیش از این افسانه‌هایی نظیر آلفردو دی‌استفانو و کریستیانو رونالدو نیز از چنگال انتقادات برنابئو در امان نبوده‌اند.‌ در این جا به ستاره‌هایی که در برنابئو مورد انتقاد و اعتراض هواداران قرار گرفتند، نگاهی می‌اندازیم.

آلفردو دی استفانو

پیش از کریسمس و در سال 1962، دی‌استفانو در یک تبلیغ تلویزیونی ظاهر شد؛ تبلیغی که به دلیل محتوای آن به مذاق هواداران رئال خوش نیامد و آنها در بازی بعدی خانگی این تیم در 6 ژانویه 1963 علیه او سوت زدند. دی‌استفانو اما در همان بازی دو گل مقابل اتلتیکومادرید به ثمر رساند تا به نوعی منتقدانش را وادار به سکوت کند.

کریستیانو رونالدو

رونالدو با این که بهترین گلزن تاریخ رئال مادرید است اما در طول حضورش در این تیم تنش‌هایی با هواداران داشته است. او در فصل 17-2016 علنا به خاطر سوت‌هایی که از سوی هواداران دریافت کرد، علیه آنها معترض شد؛ موضوعی که بعد از آن حمایت زین‌الدین زیدان از این فوق‌ستاره پرتغالی را در پی داشت. رونالدو در آن زمان اظهار نظر عجیبی درباره رفتار هواداران با خودش انجام داد و گفت: «این انفاق هرگز در منچستریونایتد برایم رخ نداد و من هرگز آن را دوست ندارم.»

ایکر کاسیاس

روزهای پایانی کاسیاس در رئال مادرید بسیار پیچیده بود و این دروازه‌بان شرایط سختی را تجربه کرد. این اسطوره رئال مادرید نیز در روز 9 می 2015 بعد از بازی با والنسیا نسبت به این سوت‌ها شکایت کرده بود.

میشل

میشل نیز یکی دیگر از بازیکنانی بود که از گزند سوت‌ها در برنابئو در امان نمانده بود. او در این باره به کادناسر گفته بود: «مثل این است که پدر و مادر شما هر روز و حتی در روز عروسی شما را سرزنش کنند.» میشل آن اتفاقات را پشت سر گذاشت اما در سال 1991 و در بازی مقابل اسپارتاک مسکو نیز مجددا چنین موضوع تلخی برای او تکرار شد.

خوانیتو

کمتر بازیکنانی در طول تاریخ به اندازه خوانیتو محبوب هواداران هستند اما او هم در برنابئو مورد انتقاد هواداران قرار گرفت. خوانیتو اما دید جالبی نسبت به سوت‌ها داشت و واکنش چندانی به آنها نشان نداد. او در اواخر سال 1981 در این باره گفت: «آنها صدمه دیدند اما شاید این بهتر از سکوت باشد. سکوت کامل هواداران در برابر اشتباهات من باعث غرق شدنم خواهد شد.»

امیلیانو بوتراگوئنو

بوتراگوئنو در حال حاضر به عنوان مدیر رئال مادرید فعالیت می‌کند. او شنبه شب از گرت بیل در برابر سوت‌ها دفاع کرد. این اسطوره رئال نیز در بازی مقابل دینامو مسکو و در سال 1994 مورد انتقاد هواداران برنابئو قرار گرفت. در آن زمان خورخه والدانو سرمربی رئال مادرید بود و به شدت از بوتراگوئنو دفاع کرد.

دیگران

تعداد دیگری از بازیکنان رئال مادرید نیز از سوت‌ها در برنابئو در امان نبوده‌اند. بازیکنانی نظیر مانوئل ولاسکوئز، مارتین واسکز، فرناندو هیرو، گوتی، هوگو سانچز، کریم بنزما و واسکز از این دست بوده‌اند.

 

۱    
آی اسپورت
2019-11-25 23:16:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر