فهرست
آزموده را دوباره آزمودن خطاست؟
آزموده را دوباره آزمودن خطاست؟

آزموده را دوباره آزمودن خطاست؟

 آی اسپورت- بازی بیستم پرسپولیس نتوانست که نتیجه‌ای بیست برای صدرنشین لیگ داشته باشد و مدافع قهرمانی با روندی مخالف بازی‌های خارج از خانه‌اش به راحتی امتیاز از دست داد. پرسپولیسی‌ها سومین تساوی دور برگشت را دشت کردند و این در حالی بود که تا دقایق آخر تیم مجبور شد برای فرار از دومین شکست بجنگد. اما پرسپولیس در این بازی آزموده‌هایش را باز آزمود!

 تکراری اول: پرسپولیس در روزی که می‌توانست به راحتی بازی را از حریف با تکرار مشابه دفاع اتوبوسی ببرد بار دیگر با مشکل ضربه آخر مواجه شد. منشا و علیپور و امیری می‌توانستند در نیمه اول پرسپولیس را با سه گل جلو بیاندازند اما این اتفاق نه در نیمه اول و نه در نیمه دوم رخ نداد. برانکو ایوانکوویچ در مصاحبه پایان بازی معتقد بود که زدن ضربه آخر نوعی مهارت مادر زادی است!

تکراری دوم: پرسپولیس در غیاب دو هافبک تدافعی محروم خود به سیستم لوزی خود بازگشت و بار دیگر از یک گزینه تکراری در این پست استفاده کرد. ماهینی که در بازی برگشت دربی فصل گذشته آزمایشی کاملا ناموفق در این پست داشت بار دیگر آزموده‌ای بود که دوباره آزموده شد و اتفاق جالب آن بود که این ضرب المثل بار دیگر تایید شد.

تکراری سوم: پرسپولیس برای جبران گل نابه‌هنگامی که بنا بر قانون تکراری فوتبال یعنی اگر گل نزنی گل می‌خوری متحمل شده بود دست به دو تعویض زد. سیامک نعمتی با حضورش در میانه میدان میزان توپ‌های ارسالی به داخل محوطه هیجده قدم گسترش را بیشتر کرد و از طرفی زننده گلی شد که اصولا در هنگام بازی با تیم‌هایی که دفاع فشرده دارند باید زده شود و آن یک شوت بود و در این بین یک آزموده موفق دیگر یعنی شایان مصلح که در بازی با پارس جنوبی نشان داده بود به خوبی می‌تواند قدرت سرزنی داشته باشد و قابلیت‌های تهاجمی فراتر از تدافعی دارد در این بازی هم بار دیگر آزموده شد تا نشان دهد که شاید اگر دقایق بیشتری در زمین حضور داشت بسیار موثرتر از منشا می‌توانست بر روی سانترهای ارسالی از کنارین کاربری داشته باشد و شاید بهتر بود که این دو بازیکن زودتر از بازیکنانی که جانشین آنها شدند در میدان حضور می‌داشتند.

تکراری چهارم: پرسپولیس در این بازی هم صاحب دو اخطار همراه با محرومیت شد. نگاهی به اخطارهای احمدزاده و امیری بیافکنیم و متعجب شویم. جریمه‌ای که برانکو برای گرفتن اخطار بی‌جا تعیین کرده بود چرا از این تکراری جلوگیری نکرد؟

۶۵ ۱۰  
آی اسپورت
2018-01-19 00:00:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۰ نظر
علی پرسپولیسی
جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶، ۰۰:۴۳
شایان مصلح بهترین گزینه برای خط حمله و زوج علیپوره . قد بلند سرزن تکنیکی شوتزن و جسور . کاملا استعدادشو داره که با یه تغییر پست زندگی فوتبالیش متحول بشه .
در مورد ماهینی هم که یه چیزیه بدتر از ربیع خواه . یعنی حتی ربیع خواه هم ممکنه تو ترکیب نباشه ولی شده تو دروازه هم باشه آقای ماهینی بازی میکنه . خیلی عجیبه برام . دقیقا تو دقایقی که صادق محرمی با زوج سازی با احمدزاده چپ گسترشو داشت میپیچوند بهم جاشو میده نورالهی تا ماهینی بیاد جاش دفاع راست و سوتی بده گل بخوریم .
یه زمان یکی از به قول قدیمیا فوتبال تیغی زنای قدیمی بهم گفت بازیکنی که هیچوقت مصدوم نمیشه یعنی فوتبالیست نیست! شما نگاه کنید به وضعیت اینجور بازیکنا که به عمق مطلب پی ببرید . هرکی تو مخه اصولا مصدوم بشو هم نیست و باید کل فصل تو مخ آدم رژه برن. اونایی که فوتبال بازی کردن با این جونورا آشنان. وظیفشون فقط اسکرت توپ تو یه منطقه تعریف شدس! نه درگیری ای نه ریسکی نه حرکت خاصی هیییییچی به هیچی. جور این بازیکنا رو بقیه میکشن و بعد فوتبال نفهما میگن ببندید دهنتونو نمیبینید تیم داره با همینا میبره؟! هیچ مشخصه برجسته ای نداره بازیش که بگی مثلا سرعتش خوبه پاسش خوبه سانترش خوبه شوتش خوبه دفاش خوبه دریبلینگش خوبه سرزنیش خوبه هیچی فقط بلده توییت کنه و نماینده بازیکنا باشه جهت صحبت با مدیرعامل در خصوص مطالبات عقب افتاده بازیکنان !
حالا این وسط ببینید استقلالیا چه بدبختایین که با وجود همچین جونورایی به هر ۴تا دست و پاشون نیاز دارن برای نشون دادن اختلاف امتیاز با سرورشون . مرسی برانکو ولی جان من از خر شیطون بیا پایین واسه آسیا. اونجا حریفامون درست حسابین . دیگه خبری از استقلالو تراکتورو سپاهان نیست که با ربیع خواهو ماهینی هم چپ و راستشون کنیم .
خشایار
جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶، ۰۱:۰۶
حسرت ابدی شنیدن سوت فینال آسیا......
فرشاد4تای 95
جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶، ۰۱:۱۵
من همیشه میگم هرچی برانکوبگه چون باهمین افکارش پرسپولیس تبدیل کرده به بهترین تیم ایران و4تای اسیاولی خداوکیلی بهترین حرفودرباره ماهینی گفتی نشداین اقا1نفوذکنه امروزفقط بخاطرهمین ماهینی برای اولین بارازدقیقه 85به بعدبازی رونگاه نکردم چون میدیدمش حرص میخوردم وتوگروه تلگرامی مون براش ارزومصدومیت کردم
حسن سرایداری
جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶، ۱۰:۴۶
داش علی دمت گرم، در مورد ماهینی حرف دل منو زدی ، به بیشتر گل های خورده پرسپولیس بخصوص با الهلال و داربی قبل و بقیه اگه خوب نگاه کنید امضای یواشکی ماهینی رو پاش می بینید ، در برابر تمام شوت ها کونش رو به توپ می کنه از شوت شدیدا وحشت داره ، خربین از لای پاش وقتی پشتشو به توپ کرده بود گل زد ، اهل درگیری نیست ، از هر جایی سانتر بی هدف میکنه(البته انصاری هم از هر جایی سانتر می کنه و کسی نیست بهشون بگه بابا سانتر علی اصغری سالهاست که به تاریخ پیوسته ، سانتر فقط در آخر محدوده خط طولی مجازه) دیروز هم آقای ماهینی با پاس اشتباه پایه گذار گل گسترش شد .
Omid
جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶، ۱۹:۱۰
دمت گرم خوبه همه مون مثل هم فکر میکنیم ذهن برانکو به شدت بعضی وقتها ودزش مورد بعضی آدمها بسته میشه واقعا اون از ربیع خواه ماشینی والبته منشا چی می خواد.اونو تو اونا چی دیده که هیچکس دیگه نمی بینه.بابا اصرار رو اونا ظلم به محرمی و نعمتی و مصلحت است چند دفعه باید یه راه اشتباه را رفت .چقدر سخته بشینی بازی تیم مورد علاقه ات را ببینی وبی ینی که یه مشت منفور دارند جای جوونای با استعداد تیمت توپ خراب میکنند.ما داریم از دو طرف می خوریم هم نتیجه نمی گیریم هم بازی زیبا نمی بینیم .بقول نویسنده که درست هم میگه آزموده خطا را دوباره با اصرار می آزمایی.چرا ؟چرا بر نمی گردیم هم سیستمی که هم ابزارش را داریم وهم مورد قبول هوادارا ست حتما از بازی بعد بازدید اون بی خاصیت ربیع خواه بیاد جای یکی از هافبک های تکنیکی مون را بگیره.و تا آخر بازی بمونه.بعد که تیم به گل احتیاج داشت سید جلال از دفاع بیاد جلو واین بی خاصیت هم که کاری ازش بر نمیاد.
آیا زمان اون نرسیده که آقای برانکو تجدید نظریک در استفاده امثال ماهینی منشا وصدر البته ربیع خواه بکنه.شاید این وظیفه مدیریت باشه تا با مشاوره و یا حتی وارد کردن افرادی مثل وحید هاشمیان ،بزیک به تیم سعی در اصلاح تفکرات کادر فنی بکنن.البته قطعا منظورم خونه خراب کن هایی مثل درخشان واستیلی نیست
۴
امید از تفت
جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶، ۰۷:۲۱
مشکل اینه که نیم فصل که بازیها سخت میشه آقای برانکو هم بیخیال تر میشه. شما نگاه کنید علی پور دو سه صحنه تک به تک را بجای اینکه به دروازه شوت بزنه پاس رو به عقب میده در حالی که گل زدن خیلی راحت تره و این یعنی عدم آمادگی روانی یک مهاجم که در تک تک بازیکنان تیم دیده شد. انصاری ساخته شده برای هافبک دفاعی، ولی ماهینی که هیچ استعدادی توی این پست نداره بازی میکنه. تنها نکته مثبت بازی، ضدتاکتیک برانکو به حریف و بردن مصلح به نوک خط حمله بود. آقای برانکو، فکری به حال تیم بکنید. مساوی با نفت تهران، گل دقیقه 90 به سیاه جامگان و فرار از شکست مقابل گسترش در دقیقه 94، اتفاقی نیست و تیم مشکل داره. وقتی امیری داره بد بازی میکنه بکشید بیرون. آقای برانکو دست از بیخیالی بردارید.
کوهیار
جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶، ۰۹:۰۱
در پرسپولیس بازیکردن ماهینی و ربیع خار مهم تر از همه چیزه حتی از نتیجه حتی به قیمت حذف از اسیا حتی به قیمت باختن دربی پارسال با بهترین بازیکنای ایران
عبدالرحمن(متجاوز)
جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶، ۱۱:۲۸
مهم اینه کیسه صغیر ته جدولیو این فصل دبل کنیمو قهرمان شیم
۶
حمله حمله حمله حمله حمله.....
جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶، ۱۱:۳۴
یه نگاه به داوری کنین مشخصه قصدشون زمین زدن پرسپولیس هست،ازیطرف کیسه 6ساله کوچکترین جامی نگرفته ، تا نیمه نهایی جام حذفی تیمای لیگ دویی رو براشون گذاشتن،داوریها که هزار ماشالا به نفع این تیم حقیر حکومتی تا شاید یه جام کوچک و کم اهمیت حذفی بعد 6سال بگیره .40میلیارد پول بازیکن ، 5میلیارد پول به سرمربی درجه 3 المانی، داوریهای جهت دار و بودار اخرشم نتونی اختلاف امتیازو جبران کنی مجبوری پرسولیسو هر جور شده از جام حذفی حذف کنین تا تیم کثیف و منفور اقلیت تهران قهرمان حذفی شه
۵
Mahdi
جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶، ۱۱:۴۰
اقا صادق محرمی داره بهترین بازیارو تودفاع راست انجام میده سمت چپ حریفو اتوبان میکنه بعد برانکو اونو میزاره بیرون ک ماهینی بازی کنه چررررررا استعدادامونو هدر میده اخه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر