فهرست
بهرام شفيع و اتاق های خالی !!
بهرام شفيع و اتاق های خالی !!

بهرام شفيع و اتاق های خالی !!

آی اسپورت – انگار دچار یک بیرحمی تاریخی شده‌ایم! چه کرده‌ایم که هر روز برگی از این درخت خزان‌های ناباور زندگی فرو می‌افتد و کسی را حق اعتراض نیست! عطاء بهمنش و محمد اینانلو نیز زود فرو افتادند و مرگ هیچکدام را باور نداشته‌ایم. حالا بهرام شفیع نازنین، افتاده، آرام و بدون هراس، این روزها حال و احوال خوشی نداشت، آن چشمان براق و درشت که تمام حجم نماهای درشت را پُر می‌کرد این اواخر دیده نمی‌شد، انگار رنج و سختی را فریاد می‌زد، کلامش نرم و آرام شده بود، مهربان شده بود و انتقاد نمی‌کرد. آرام‌تر از همیشه با دوربین حرف می‌زد و حوصله جمله‌های طولانی را نداشت.

دهه شصت آمد، جوانی قبراق و تپل و تشنه ورزش که فکر می‌کرد به دریای بزرگی رسیده است. مجید وارث رفت، بهرام شفیع ورزش و مردم را که جواد محققی بعد از انقلاب برپا کرده بود اجرا می‌کرد. سادگی عجیبی داشت و بلند پروازی نداشت، قانع شده بود به اینکه ورزش و مردم را اجراء کند. بعدها به جمع ما گزارشگران پیوست، دو جام جهانی را به فاصله هشت سال با هم گزارش کردیم. قبل از جام جهانی ۱۹۹۴ و در فینال یک ساعت قبل از بازی به پخش رسید و شامی خوردیم و گفت: «اسامی را با شماره‌ها به من بده و بقیه پای تو!» گزارش دو نفره خوبی از کار درآمد و تجلیل شدیم و سکه و کتاب گرفتیم. در دو شبکه با هم در امر مجری گری رقیب بودیم، اما در گزارش دو رفیق خوب بودیم که صادقانه به اتفاق گزارش می‌کردیم.

ورزش شبکه یک را با نام بهرام شفیع پیوند زده‌اند، بنام او می‌شناسند. بطوری که این سال‌ها که او دچار عارضه‌های ریز و درشت شده بود برنامه ورزش و مردم نیز کم رنگ و کم تاثیر شده بود. چهار نسل از جامعه او را می‌شناسند و به گونه‌ای تاریخ ورزش را با او جلو برده‌اند و نبودن او ... را چه می‌شود و «ورزش و مردم» به کجا می‌رود. شوخ طبعی‌های او را نمی‌توانم فراموش کنم، در جدی‌ترین بحث‌ها، طنز و مزه‌های کلامی را هرگز نمی‌توانم از یاد ببرم. روحش شاد و یادش گرامی!

۱۶    
آی اسپورت
2018-10-11 13:30:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر