فهرست
تمدید ویزای پیرمردهای لیگ؛ دوپینگ با بازوبند
تمدید ویزای پیرمردهای لیگ؛ دوپینگ با بازوبند

تمدید ویزای پیرمردهای لیگ؛ دوپینگ با بازوبند

آی اسپورت - در لیگ هفدهم، ۱۴ بازیکن حضور داشتند که حداقلِ سن‌شان ۳۷ سال بود. بازیکنانی مانند جلال حسینی، مهدی رحمتی، امیرحسین صادقی، محسن بنگر و چند ستاره دیگر که کم‌کم باید به فکر خداحافظی از فوتبال باشند. اما این بازیکنان با عملکرد نسبتا خوبی که داشتند، احتمالا در فصل جدید هم حضور خواهند داشت. مثلا کمتر مربی‌ای حاضر می‌شود که از نمایش خوب مهدی رحمتی چشم‌پوشی کند و به خاطر سن‌اش، فرصت استفاده از این دروازه‌بان را رد کند. هر چند که در این بین چند بازیکن مانند رحمان احمدی هم بودند که نمایش ناامیدکننده‌ای داشتند و نیمکت‌نشین شدند. ۶ تا از مسن‌ترین بازیکنان فصل قبل به شرح زیر است. بازیکنانی که همگی کاپیتان تیم‌شان بودند.

مسن‌ترین بازیکنان لیگ هفدهم

مهدی رحمتی، ۳۸ سال

کاپیتان استقلال در ۶ تا از ده مسابقه لیگ هفدهم کلین‌شیت کرد. و در مجموع، معدل نیم‌گل خورده در هر بازی را به ثبت رساند. آمارهایی که نشان می‌دهد رحمتی حتی در صورت از دست دادن جایگاه‌اش در ترکیب اصلی باز هم فرصتی برای فکر کردن به خداحافظی ندارد و همچنان می‌درخشد.

مهدی رجب‌زاده، ۴۰ سال

دو گل و سه پاس‌گل این فصل ذوب‌آهن توسط مهدی رجب‌زاده به ثبت رسید. نکته جالب توجه در مورد این بازیکن این است که هر ۵ تاثیر مستقیم‌اش روی گل را زمانی گذاشت که در پست هافبک تهاجمی بازی کرد؛ نه مهاجم. رجب‌زاده در لیگ هفدهم، معدل نمره معمولی ۳،۳۲ را از سایت نود گرفت.

رحمان احمدی، ۳۸ سال

هر چند که ۳۸ سالگی شاید برای یک دروازه‌بان سن خداحافظی از فوتبال نباشد، ولی جلالی در این فصل احمدی را برای این تصمیم آماده کرد. دروازه‌بان مسن پیکان در این فصل نیمکت‌نشین پیام نیازمندِ ۲۳ ساله شد. رحمان فقط در هفت مسابقه از لیگ هفدهم حضور داشت. که به طور میانگین در هر بازی بیشتر از یک گل خورد و مجید جلالی ترجیح داد احمدی را کنار خودش روی نیمکت ببیند تا درون دروازه. رحمان در این فصل به قدری نمایش ناامیدکننده‌ای داشت که طبق آمارهای سایت متریکا، جزو ۲۰ دروازه‌بان برتر فصل هم قرار نگرفت.

مرتضی اسدی، ۳۹ سال

پیرمرد دفاعی آبادانی‌ها، فصل بدی را سپری نکرد. هر چند که مرتضی اسدی با بالا رفتن سن کمی از سرعت و عکس‌العمل‌اش کاسته شده ولی همچنان قوت قلبی است برای هر خط دفاعی. اسدی در ۲۷ مسابقه این فصل نفت آبادان حضور داشت. این بازیکن در آیتم‌های لمس توپ، دقت پاس و تعداد عملکرد دفاعی جزو سه بازیکن برتر تیم‌اش بود.

محمدرضا مهدوی، ۳۸ سال

هزار و یک دقیقه حضور در لیگ هفدهم، بدون گل و پاس‌گل. نکته جالب توجه در مورد مهدوی، فعالیت بالای این بازیکن است. هافبک میانی سپیدرود در لیگ هفدهم بیشتر از همه هم‌تیمی‌هایش در طول بازی توپ را لمس می‌کرد و معدل ۵۸،۸ تاچ در هر مسابقه را ثبت کرد.

محسن بنگر، ۳۹ سال

مدافع نفت تهران هم در این فصل شباهتی به بازیکنی نداشت که در خط پایان فوتبال‌اش قرار گرفته باشد. محسن بنگر ۴ گل برای تیم‌اش زد که در نرخ تبدیل شوت به گل بهترین بازیکن تیم‌اش لقب گرفت. طبق آمار متریکا، دومین بازیکن در تکل موفق، دومین بازیکن در نبردهوایی و نفر اول عملکردهای دفاعی هم در نفت تهران، محسن بنگر بود.

نود

۸    
آی اسپورت
2018-05-27 19:05:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر