فهرست
ناگهان کابوس شکست به‌ جای رؤیای صعود!
ناگهان کابوس شکست به‌ جای رؤیای صعود!

ناگهان کابوس شکست به‌ جای رؤیای صعود!

آی اسپورت - با دومین شکست در دوازدهمین بازی لیگ ملت‌های والیبال، نگرانی درباره صعود ایران به مرحله نهایی این لیگ بالا گرفت؛ این در حالی است که پیش از بازی با فرانسه، سایت فدراسیون جهانی والیبال مدعی شده بود که ایران به‌عنوان نخستین تیم به مرحله نهایی رفته است. ساعاتی پس از سایت رسمی لیگ ملت‌ها، کانال تلگرامی فدراسیون والیبال ایران هم خبر داد که صعود قطعی شده؛ این در حالی بود که گزارش‌ها نشان می‌داد که مربیان تیم ملی درباره صحت این خبر تردید دارند. با وجود این تردید، کولاکوویچ در بازی با فرانسه به بیشتر بازیکنان اصلی‌اش استراحت داد. نتیجه تغییرات در ترکیب ایران، شکست در 3ست پیاپی بود.

سعید معروف، کاپیتان تیم ایران در کنفرانس خبری پس از بازی با فرانسه مدعی شد که تیمش صعود کرده است. او در ست سوم هم وقتی روی نیمکت نشسته بود، مدام لبخند می‌زد و با هم‌تیمی‌هایش شوخی می‌کرد؛ به‌نظر می‌رسید شرایط بازی نگرانش نکرده است.

در پایان بازی با فرانسه، کولاکوویچ توضیح داد که خبر سایت فدراسیون جهانی، همه ازجمله کاپیتان تیم او را به اشتباه انداخته است: «سوءتفاهمی که پیش آمد به‌دلیل خبر اشتباه فدراسیون جهانی بود. شاید معروف هم تنها خبر را دیده و از خبر جدید اطلاع نداشته. ما به یک برد دیگر نیاز داریم تا به شیکاگو برسیم. خبر صعود ایران اشتباه بزرگ مسئول سایت فدراسیون جهانی بود؛ درحالی‌که همه این افراد ریاضی خوانده‌اند.»

ساعتی بعد از شکست ایران مقابل فرانسه، لهستان در میلان باید با ایتالیا بازی می‌کرد. اگر میزبان پیروز می‌شد، صعود ایران بدون توجه به 3بازی هفته آخر قطعی بود. کار 2تیم به ست پنجم کشید. ایتالیا در حالی ‌که 13-9 عقب افتاده بود، در امتیاز14 به حریف رسید و حتی شش هفت مچ‌پوینت را هم به‌دست آورد. در نهایت اما لهستان در امتیاز25 پیروز شد و شانسش برای صعود به مرحله نهایی را زنده نگه داشت.

یکشنبه‌شب برزیل هم در 3ست روسیه را برد و صدر جدول را از ایران گرفت. برزیل از 12بازی، 11پیروزی دارد، ایران 10، فرانسه 9، روسیه 9، ایتالیا 8 و لهستان هم 8پیروزی. اگر در پایان مسابقات تعداد پیروزی‌های ایران و لهستان برابر شود، ایران صعود خواهد کرد چون امتیازات بیشتری جمع کرده است.

شاگردان کولاکوویچ در هفته آخر باید با بلغارستان، صربستان و آمریکا بازی کنند. یک پیروزی در این 3بازی برای صعود کافی است اما فراموش نکنیم که بازی‌ها هفته آخر در بلغارستان برگزار می‌شود، آمریکا همیشه حریف سختی برای ایران بوده و صربستان هم تنها تیمی است که امسال توانسته برزیل را شکست دهد.

در مقابل، لهستان 3بازی نسبتا آسان دارد؛ پرتغال، آلمان و ژاپن. کار ایتالیا اما سخت خواهد بود چون هم با برزیل باید بازی کند و هم فرانسه. در پایان مرحله انتخابی لیگ ملت‌های والیبال، 5تیم اول به همراه آمریکا که میزبان است، به مرحله نهایی صعود می‌کنند.

 

همشهری ورزشی

۴    
آی اسپورت
2019-06-25 14:13:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر