فهرست
١٨٥ میلیارد طلب باشگاه‌ها کجاست؟
١٨٥ میلیارد طلب باشگاه‌ها کجاست؟

١٨٥ میلیارد طلب باشگاه‌ها کجاست؟

آی اسپورت - هر ١٦ تیم لیگ برتر -چه آن ٤ تیم خوش‌حساب و چه بقیه که تا به امروز بدحسابی کرده‌اند- بابت فروش فضای آگهی‌های پیرامون ورزشگاه‌ها، مبلغ ١٨٥ میلیارد تومان طلبکارند! برای مدتی معلوم و حتماً که عندالمطالبه هم باید باشد. این حکایت که شمه‌ای از آن را بازگو می‌کنیم، شاید آنقدر نیرزد که در یک بحث و در یک گفتگو، ولو به شکل مکتوب، بالاتر از همه قرار بگیرد پیش از بقیه گفتن‌ها، گفته شود ولی از آنجا که این سخن را از مرد راستگویی شنیدیم، از شدت ذوق که «یافتم و یافتم» و برای تشویق سعید آذری که باز هم از این اطلاعات علنی کند، اول به آن می‌پردازیم! ولی اول می‌پرسیم:... چرا تا امروز چیزی نخواسته است؟ مسئله این است:

باشگاه‌های لیگ برتر که جز سه یا چهار تیم، بقیه‌شان همگی بدهی دارند و به نوعی تماماً مقروضند، از طرف دیگر طلب نیمچه کلانی دارند و طلبکارند! هر ١٦ تیم لیگ برتر -چه آن ٤ تیم خوش‌حساب و چه بقیه که تا به امروز بدحسابی کرده‌اند- بابت فروش فضای آگهی‌های پیرامون ورزشگاه‌ها، مبلغ ١٨٥ میلیارد تومان طلبکارند! برای مدتی معلوم و حتماً که عندالمطالبه هم باید باشد! سعید آذری، از سازمان لیگ به عنوان شاهد نام می‌برد که هم مطلع است و اطلاعات کافی در این خصوص دارد و هم سازمان لیگ را، وکیل و نماینده باشگاه‌ها می‌داند که خوب واقف است از این طلب، چیزی به دست تیم‌ها نرسیده!

چرا تکلیف این دارایی بالقوه معلوم نمی‌شود؟ چرا هیچ‌کس در این مورد، با قدرت و با عزم لازم، مثل یک طلبکار، وارد دایره طلبکاری و نیز وارد یک گفت‌وگوی «فنی» برای حل کردن ماجرا نمی‌شود؟ چرا از بدهکاری باشگاه‌ها و از بدهی تیم‌ها، استفاده به صورت یک تهدید و یک اهرم فشار، مباح و بلکه واجب است، اما حرف ١٨٥ میلیارد تومان سهم بر حق باشگاه‌ها، نباید به زبان جاری شود؛ چرا؟ با این ١٨٥ میلیارد تومان - و نه فعلاً بیشتر از آنکه می‌گویند هست- آیا نمی‌توان بدهی باشگاه‌ها را پرداخت؟ با این ١٨٥ میلیارد تومان، ته صندوق باشگاه‌ها را، نمی‌توان به پول آغشته کرد و دلخوشی برای خود درست کرد؟

آقای پروین، آفتاب از کجا درآمد؟

حرف‌های علی پروین، در فوتبالشهر ایران، کلی صدا کرد! تقریباً همه غافلگیر شدند! چه آن‌ها که معتقدند، زیر کاسه، نیم‌کاسه‌ای هست که «علی‌آقا» سرانجام چیزکی گفت و چه آن‌ها که سخنان ناگهان بیان شده جناب پروین را، در راستای یک وظیفه حرفه‌ای، یک وظیفه وجدانی و یک وظیفه که برعهده بزرگان و آدم‌های مقبول است، ارزیابی کردند، از این اتفاق به هیجان آمدند!

پروین، در میان حرف‌های فراوانی که به زبان آورد، اشاراتی هم کرد به نکاتی که کسی «رفیق‌وار» و از سر دلسوزی، نه با وزیر ورزش در میان می‌گذارد، نه با معاون وزارتخانه و نه با تاج و همکارانش در فدراسیون فوتبال!

سخنان پروین، به تمام معنی، امضا و مهر او را بر پای خود داشت! و نیز، گهگاه هم رنگ طلبکارانه‌ای به‌خود می‌گرفت و حالت گلایه و بلکه بیشتر و بالاتر از گلایه، به خود می‌گرفت! گاهی گفته‌های پروین، وارد دایره خشونت کلامی -از سر بی‌تکلفی یا شاید هم از سر تکلیف- می‌شد! گاهی پروین، گفتنی‌ها را خیلی خودمانی به زبان آورده است! بهانه‌ای برای آن‌ها که خوب بلدند، اصل مطلب را بپوشانند و همه چیز را خوب، عالی، کم‌نظیر و بی‌نظیر جلوه دهند! دوستانی که دوستی‌شان، از نوع «خاله خرسه» است! می‌خواهند دوستی کنند ولی، بنیان کار را به باد می‌دهند! هم وزیر ورزش و هم رئیس فدراسیون فوتبال، به دوستانی که زبان تند و گویایی داشته باشند، نیاز دارند! زبان مداهنه، همه دارند!

روز آخر، از روز اول

بازی‌های مهم و دیدار‌های بسیار مهم، فراوانند! لیگ برتر، از روز نخست وارد «فاز»‌ی می‌شود که بیشتر مربوطش می‌دانند به مسابقه‌های روز‌های آخر! پرسپولیس که پوست انداخته و همه می‌گویند، تیم دیگری شده است، با تیم شهر جم بازی دارد! پارس جنوبی هم در حال تغییر چهره است، ولی چه تغییری! ولی چه تفاوتی! پرسپولیس، به سوی «احسن‌الحال» می‌رود، پارس جنوبی، می‌ترسد که به استحاله تن دهد!

تراکتور، اگر بخواهد مدعی درجه اول باشد، باید از مسجد سلیمان و برابر نفت مسجدسلیمان، شروع کند! دنیزلی باید بتواند! وگرنه «تارتار» درس بدی به بچه‌های تیم تبریز می‌دهد! در تبریز و در غیاب تراکتور، میدان را به ماشین‌سازی سپرده‌اند که با استقلال بازی کند! استقلالی که اگر از شر «هیولای درون» راحت شود، راحت برای صدر جدول می‌جنگد! هیولای درون استقلال، بلای جان استقلال می‌شود، اگر «دَم حجله، بسان یک گربه سیاه» دخلش را نیاورند!

یک تیم مدعی دیگر هم فردا بازی دارد: سپاهان که دور از خانه، باید با شاهین بوشهر هماوردی کند! امیر قلعه‌نویی و عبدا... ویسی! شهر بوشهر هم انگار که به روز آخر رسیده باشد و محکوم باشد به پیروزی! همه تیم‌ها، در همه روزها، حریفند و یا با حریفان یقه گیر، درگیرند! سپاهان- شاهین بوشهر در خانه شاهین!

شهرخودرو هم در کنکور همگانی قبول شده است! حریف شهرخودرو، یک تیم خاص دیگر است:... پیکان که این روزها، کارخانه مادر را وارد شده در بحث‌های اقتصادی می‌بیند ولی می‌کوشد، تحت تأثیر قرار نگیرد! پیکان، در زمینی که برای فوتبال خوب نیست، با شهر خودرو، واقعاً که رزمی دارد تمام‌عیار! حسین فرکی و یحیی! دو مرد شناخته شده با دو تیم ناشناخته!

 

خبر ورزشی 

۲    
آی اسپورت
2019-08-21 15:28:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر