فهرست
سبقت از نویر و بوفون/ دخئا بهترین گلر دنیاست
سبقت از نویر و بوفون/ دخئا بهترین گلر دنیاست

سبقت از نویر و بوفون/ دخئا بهترین گلر دنیاست

آی اسپورت- بعد از اشتباه تعیین کننده ای که در اوایل این ماه داوید دخئا مقابل استوک سیتی داشت و باعث تساوی تیمش شد، خیلی ها به توانایی های او شک کردند. اما او هم یک انسان است. حالا دوباره نظرها را تغییر داده است. در آنفیلد و بازی حساس مقابل لیورپول او دو مهار فوق العاده و استثنایی داشت و تبدیل به یکی از بهترین دروازه بانان تاریخ این بازی شد.

از آنجایی که این روزها مهاجمان فوق العاده ای در دنیا وجود دارند که می توانند با سر و پا و از روی ارسال ها و اس های عمقی و حتی حرکات فردی گل بزنند، کافیست تا دروازه بانان گاردشان را پایین بیاورند تا ناک اوت شوند.

دخئا در مهار توپ جو آلن در بازی تیمش مقابل استوک ناتوان بود. اما ملی پوش اسپانیایی در آنفیلد تاثیرگذارترین مهره مورینیو در رسیدن تیمش به تساوی بدون گل بود. او این روزها خیلی زود نظر هوادارانش را تغییر می دهد.

واکنش سرعتی او باعث شد تا بتواند شوت امره جان را از مهار کند و شوت از راه دور کوتینیو را هم با کش آمدن بدنش مهار کرد. این مهار با دست راستش بود، بالاتر از دست چپش، حرکتش واقعا دیدنی بود. حتی زلاتان هم تائید کرد که او تیمش را در شرایط بازی نگه داشته است.

پس دیگر نباید تعجب کرد که چرا جایزه سر مت بازبی یونایتد 3 بار به او رسیده است. در دورانی که منچستریونایتد از اوجش به دور است، دخئا به سختی تلاش می کند تا خودش را به بهترین فرمش برساند و بازی به بازی هم تلاشش دیده می شود.

دوشنبه تنها روزی نبود که دخئا در آن تعیین کننده بود. او فصل گذشته در آنفیلد و اولدترافورد، در بازی مقابل لیورپول فوق العاده ظاهر شد. اما این ها خیلی زود فراموش می شود و تا قبل از بازی دوشنبه تنها چیزی که در ذهن هواداران بود اشتباه او در بازی با استوک بود.

او در سال 2011 که به منچستر آمد، ابتدا کمی سردرگم بود و دلیلش هم شرایط فیزیکی لیگ جزیره بود. اما او روز به روز قوی تر و قوی تر شد و به جایگاهی که حالا دارد رسید. یعنی یکی از بهترین های دنیا.

در شرایطی که مقایسه دروزاه بانان بر اساس فاکتورهایی مانند استایل، جاگیری ها و ... انجام می شود، هیچ دروازه بانی نیست که در همه این ها بهترین باشد و هر دروازه بان در یک پارامتر قوی تر است. اما در حال حاضر واقعیت این است که دروازه بانی به خوبی دخئا نیست.

مانوئل نویر مانند همیشه در این فصل هم عملکردهای فوق العاده ای را به نمایش گذاشته است. اما پیش نیامده که در بازی ای برای تیمش تعیین کننده باشد. همچنین بایرن 3 بازی پشت سر هم است که نبرده و در این بازی ها نویر هم درست به اندازه دیگر بازیکنان تیمش تقصیر دارد. از طرفی بوفون هم با چندین اشتباه پشت سر هم نشان داده که نشانه هایی از سن و سال بالا در او در حال ظاهر شدن است.  اگر قرار باشد اشتباهات بوفون به همین شکل ادامه پیدا کند، کسی تعجب نمی کند و احتمالا خیلی ساده می گویند خب سن او بالاست.

اگر در حال حاضر یک دروازه بان باشد که واقعا قدرتمند کار می کند او دخئا است. در شرایطی که یونایتد هنوز نتوانسته با سرمربی جدیدش ترکیب اصلی اش را پیدا کند و به بهترین فرم برسد، این تیم عضوی دارد که می تواند همیشه روی آن حساب کند. اگر هم او اشتباهی کند، می توانند مطمئن باشند که خیلی سریع دوباره روی پاهایش می ایستد. او همان دخئایی است که در آنفیلد دیدیم.

 

۷ ۴  
آی اسپورت
2016-10-18 18:28:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۴ نظر
برزو
سه شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۵، ۲۰:۵۵
اقای واکس یادداشت شما خیلی چرت بود. همه میدونن بوفون بهترین گلر دنیاست. البته دخیا هم بد نیست اما اینکه بخواهیم اونو بهترین بدونیم یه کم اغراقه. بازم منتظر یادداشتهای بیشتر از شما هستیم. اینکه فارسی رو اینقدر روون مینویسید معلومه به فوتبال ایران هم خیلی علاقه داشتید.
۲ ۲
رضا
چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۵، ۰۳:۰۳
یه مدته نظرای چرندتو دیدم. خیلی اضافه حرف زدی هی گفتم ولت کنم ولی انگار نمیشه. جای چند نفر پیام میدی . قبلا کل چرندیاتو به اسم برزو چاپ میکردی الان سعی میکنی با اسم برزو محترمانه چرندیات بگی البته که نمیتونی چون مغزت بیماره. زیادم دهنتو باز نکن چون دیگه زیاد چرندیات بگی جوابتو میدم. افتاد؟
۲
قشقايي و الغرافه 4و9
پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۵، ۱۲:۳۸
از ترس به خودم لرزيدم! به جرم تهديد ازت شكايت ميكنم! خخخ .لنگي جان مگه جوابي هم داره كه بدي؟ (برزو)
۲
محمد
سه شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۵، ۲۲:۵۷
واقعا دخئا جزو سه دروازبان برتره ولی هنوز بهترین شاید چند سال دیگه
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر