فهرست
جنگ پیری و جوانی/ چرا نفت سه‌تا خورد؟
جنگ پیری و جوانی/ چرا نفت سه‌تا خورد؟

جنگ پیری و جوانی/ چرا نفت سه‌تا خورد؟

آی‌اسپورت- بازیکنان تدافعی نفت تهران میانگین سنی‌شان از عدد سی هم عبور کرده است. اتفاقی که منجر شد پرسپولیس نیمه دوم باشکوهی را تجربه کند. دفاع پیر نفت تهران، بلای جان این تیم شده است. طوری که نفتی‌ها در این فصل در نیمه اول فقط یک گل از سپیدرود رشت دریافت کردند، اما هشتاد درصد گل‌های دریافتی‌شان در نیمه دوم بوده است. پرسپولیس هم از همین ضعف استفاده کرد و هر سه گلش را در نیمه دوم زد.

میانگین سنی چهار مدافع نفت تهران به علاوه هافبک دفاعی این تیم، بالای سی سال است. بنگر ۳۸ ساله و آل‌نعمه ۳۴ ساله دو مدافع میانی نفت در بازی مقابل پرسپولیس بودند. بیگ‌زاده ۳۳ ساله و محمدی‌زاده ۲۳ ساله هم در دو سمت کناری به بازی گرفته شدند و علیرضا عزتی ۳۰ ساله هم جلوی این چهار مدافع قرار داشت. پنج بازیکن تدافعی که به غیر از فرید محمدی‌زاده، همگی حداقل سی سال‌‌شان شده ت. پنج بازیکن تهاجمی پرسپولیس از پنج بازیکن دفاعی نفت تهران به طور میانگین شش سال کوچک‌تر بودند. علیپور ۲۳ ساله و طارمی ۲۵ ساله مهاجم تیم برانکو مقابل نفت تهران بودند که توسط مسلمان ۲۶ ساله، امیری ۲۹ ساله و احمدزاده ۲۴ ساله حمایت می‌شدند. میانگین سنی این پنج بازیکن ۲۵،۴ سال بود. ولی پنج بازیکن دفاعی نفت تهران میانگین ۳۱،۶ سال را به جای گذاشته بود.

برانکو با تکیه به همین ضعف حریف، در نیمه نخست دفاع نفت را خسته کرد تا در نیمه دوم با خیالی آسوده تماشاگر آتش‌بازی شاگردانش باشد. ۵ جوانی که در ۴۵ دقیقه، پرونده نفت را بستند.

۸    
آی اسپورت
2017-08-11 00:29:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر