فهرست
تقدیر ما، اشک ریختن با اوست
تقدیر ما، اشک ریختن با اوست

تقدیر ما، اشک ریختن با اوست

آی اسپورت - وقتی قرعه کشی رقابت های لیگ قهرمانان اروپا  بعد از صعود تیم ها به مرحله حذفی برگزار شد و جلوی قرعه پورتو به عنوان میزبان دیدار رفت نام  یوونتوس  نوشته شد، شاید کسی به جز ما ایرانی ها موضوع را با لبخند دنبال نکرد. چه اتفاقاتی منتظر رونالدو و یارانش است . مهدی طارمی  فوروارد دوست داشتنی ایران که تنها شش سال از حضور او در سطح حرفه ای فوتبال می گذرد باید به مصاف رونالدو و یارانش برود. مهدی را هیچ کس اندازه ما ایرانی ها خوب نمی شناسد. او ساخته شده برای بازی های بزرگ .شروع طوفانی او برابر استقلال در دوم آذر 93 و رونمایی او از خودش تا حضور شب گذشته او برابر یوونتوس در بازه زمانی شش سال اتفاق افتاده است و او در این فاصله پله های ترقی را با سرعتی باورنکردنی طی کرده است.

بازی رفت در خاک پرتغال با گل دقیقه دوم طارمی در نهایت با نتیجه دو بر یک به نفع پورتو تمام شد تا تکلیف تیم صعود کننده به بازی برگشت موکول شود. بازی برگشتی که برای رونالدو خیلی مهم بود .

رونالدو که لذت قهرمانی در لیگ های انگلستان ،اسپانیا ، پرتغال و ایتالیا را چشیده است و با منچستر یونایتد و رئال مادرید به مقام قهرمانی رقابت های لیگ قهرمانان اروپا دست یافته است ، در رده باشگاهی به دنبال قهرمانی با یوونتوس در لیگ قهرمانان اروپا بود تا کلکسیون افتخارات خودش را تکمیل کند. در کنار او پیرلوئیجی بوفون دروازه بان بزرگ ایتالیایی با افتخارات متعدد باشگاهی و قهرمانی در جام جهانی علیرغم گذشتن سنش از 40سال همچنان در یوونتوس ماند تا شاید مزه قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا را هم بچشد.

بازی برگشت در تورین در شبی که برای طارمی خوب شروع شد و ادامه آن به تلخ ترین شکل ممکن ادامه یافت ، پایانی دراماتیک برای او داشت تا نیمه های شب گذشته این‌بار  مردم دو کشور پرتغال و ایران هردو  غرق در شادی شوند.

مهدی که در کنار سرجیو کونسیسائو در کنفرانس مطبوعاتی بازی با رسانه های پوشش دهنده بازی به صحبت پرداخت یکی از 11مرد اصلی او در میدان بود .او در دقیقه ششم مسابقه در دو مرحله موقعیت مناسب گلزنی از دست داد و تیردروازه یووه را به لرزه در آورد. مهدی ترک عادت نکرد و چند دقیقه بعد، از صحنه ای عادی در محوطه هجده قدم با زیرکی خاص و هنر منحصر بفردش برای پورتو پنالتی گرفت تا پورتو یک بر صفر از حریف نامدارش در خاک ایتالیا جلو بیافتد. این پایان کار پسر دوست داشتنی فوتبال ایران نبود. ضربه اضافه او به توپ بعد از اعلام آفساید و کارت زرد دوم به او دنیا را برای طارمی،پورتو و طرفدارانش  و هواداران او در ایران تیره و تار کرد اما نهایتا پورتو ده نفره برابر حملات دامنه دار یوونیوسی ها مقاوت کرد تا بالاخره با کاشته اولیویرا در وقت های اضافه سند حذف رونالدو و یارانش امضا شود.

حذفی که شاید طرفداران رونالدو در پرتغال و ایران را هم خوشحال کرد تا پسر دوست داشتتنی فوتبال ایران که در پایان بازی به شدت احساساتی شده بود و اشک می ریخت به تیمش  بدهکار نباشد. این گریه البته همه را  یاد واکنش ناراحت کننده‌اش بعد از موقعیت ثانیه‌های پایانی بازی با پرتغال در جام جهانی انداخت.تصاویری که از پایان آن بازی به ایران رسیده و قریاد و اشک طارمی در آن جگرخراش است.دیروز یکی از هواداران پورتو با انتشار تصویر طارمی گریان در آغوش کونسیسائو نوشته بود: وقتی تو گریه می‌کنی من کی باشم که اشک نریزم؟

 

1
1

البته طارمی این لحظه را هم جبران کرده و می‌کند. جبرانی که شاید خیلی زود و این بار در مقدماتی جام جهانی 2022قطر و در برابر بحرین و عراق با هنرنمایی و جادویش در زمین فوتبال انجام بپذیرد.

۳    
آی اسپورت
2021-03-11 15:03:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر