فهرست
مودریچ؛ شروع عصر جدید
مودریچ؛ شروع عصر جدید

مودریچ؛ شروع عصر جدید

آی اسپورت - برتری مودریچ و کسب جایزه بهترین بازیکن دنیا از سوی او نه فقط پایان انحصار یک دهه‌ای رونالدو و مسی، بلکه اعتباری به شان بازی هافبک‌ها بود. این انتخاب نشان داد هافبک‌ها هم دیده می‌شوند و اگر در هر پستی استعداد خودتان را در جهت مناسب مورد استفاده قرار دهید و سخت تلاش کنید، قطعا به چشم می‌آیید.

فاکتور شانس

البته «لوکیتا» در به دست آوردن این جایزه بزرگ خوش‌شانس هم بود چون درخشش او در جام‌جهانی ۲۰۱۸ با مصدومیت مسی و  رونالدو  همراه شد و در نهایت با جدایی از رئال مادرید، ضربه آخر به دوئل تاریخی این ۲ نفر زده شد. ارزش کار مودریچ وقتی مشخص می‌شود که بدانیم نفردوم لیست کریس رونالدو ست و مسی حتی در رده سوم هم قرار ندارد. در واقع «لوکیتا» کاری انجام داد که نیمار، ریبری، سوارس، ژاوی و اینیستا تا آستانه انجامش پیش رفتند و ناکام برگشتند. طبیعتا یک هافبک نمی‌تواند شبیه مهاجمی مانند رونالدو در یک سال ۵۰ گل به ثمر برساند اما اگر مانند مودریچ به زدن این تعداد گل به یک یا چند مهاجم کمک کند، قطعا کار خودش را به بهترین نحو انجام داده است. مودریچ به لحاظ آماری مقابل مسی، رونالدو و صلاح یک شکست‌خورده محسوب می‌شود اما فقط برای یک بار هم که شده، فاکتورهای فنی بیش از استانداردهای ظاهری مورد توجه قرار گرفت و لوکا به خاطر نقش‌آفرینی در نایب‌قهرمانی کرواسی در جام‌جهانی برتر از بقیه ارزیابی شد.

رویه متفاوت

در این راستا انتخاب مودریچ نشان از تغیر ذائقه اهالی فوتبال دارد. دیگر مسی و رونالدو به خاطر گل‌های فراوان بقیه را زیر سایه خودشان ندارند و فرهنگ‌سازی درست ایجاد شده از سوی شبکه‌های اجتماعی و محافل فوتبالی، سمت و سوی متفاوتی به انتخاب‌های بزرگ داده است. در صحت انتخاب مودریچ تردید نکنید چون اگر پاس‌های او نبود، قطعا رونالدو به حدی گل نمی‌زد که نفر پشت سر او در لیست بهترین بازیکنان جهان قرار بگیرد. علاوه بر این فراموش نکنید مودریچ با درخشش فراوان تیم کم‌سابقه و نه‌چندان مطرح در دنیا را به بزرگ‌ترین افتخارش یعنی حضور در فینال جام‌جهانی رهنمون کرد. در همه انتخاب‌ها تردیدهایی وجود دارد. انتخاب لوکا نوید دوران جدیدی را در فوتبال داد. پیام برگزیده شدن کاپیتان کرواسی، اولویت کیفیت نسبت به سایر فاکتورهاست؛ آنچه هر بازنده‌ای را روزی به یک برنده تبدیل می‌کند.

 

90tv

۶    
آی اسپورت
2018-09-25 13:25:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر