فهرست
پرواز در ۳۴سالگی؛ رونالدو بین سریع‌ترین‌های سری آ
پرواز در ۳۴سالگی؛ رونالدو بین سریع‌ترین‌های سری آ

پرواز در ۳۴سالگی؛ رونالدو بین سریع‌ترین‌های سری آ

آی اسپورت - شاید کریستیانو رونالدو در ماه فوریه ۳۵ ساله شود، اما او هنوز هم شتاب و سرعت سال های گذشته خود را تا حدود ایده آلی حفظ کرده است. مطابق آمار گاتزتا دلواسپورت، کریس رونالدو با ثبت سرعتی معادل ۳۴.۶۲ کیلومتر بر ساعت، سریع ترین مهاجم فصل ۲۰۱۹ سری آ لقب گرفته و در بین تمامی بازیکنان حاضر در این لیگ، فقط و فقط یک بازیکن توانسته سرعت بیشتری را نسبت به او به ثبت برساند؛ کاستاس مانولاس مدافع جدید ناپولی که با ثبت سرعت ۳۵.۴۱ کیلومتر برساعت، در رده نخست این فهرست حضور دارد.

یکی از نمودهای حفظ شتاب رونالدو در بازی هفته دوم این لیگ و برابر ناپولی بر همگان ثابت شد. در دقیقه ۱۶ و زمانی که یوونتوس با یک ضد حمله سریع توسط دنیلو به گل رسید، رونالدو مسافتی ۹۲ متری را در کمتر از ۱۱ ثانیه پیمود و در همین صحنه، سرعت میانگین ۳۳.۱۲ کیلومتر برساعت را به ثبت رساند.

رونالدوی ۳۴ ساله در حالی به چنین حدنصاب هایی می‌رسد که یوسین بولت در سال ۲۰۰۹ و در هنگام ثبت رکورد جدیدی برای دوی صد متر، این مسافت را با سرعت ۲۷.۵۸ کیلومتر برساعت می‌پیمود. او در آن زمان ۲۳ ساله بود.

همچنین مقایسه این آمار با لالیگا، لیگی که رونالدو تا سال ۲۰۱۸ به مدت ۹ سال در آن مشغول به فعالیت بود نیز جالب توجه به نظر می‌رسد. رونالدو در حالی با ۳۴.۶۲ کیلومتر برساعت دومین بازیکن سریع سری آ است که اینیاکی ویلیامز، مهاجم ۲۵ ساله اتلتیک بیلبائو بعد از گذشت ۳ هفته از رقابت های لالیگا توانسته با رکورد ۳۴.۳۷ کیلومتر برساعت سریع ترین بازیکن این لیگ لقب گیرد. به این ترتیب رونالدو در صورت ادامه حضور در لالیگا می‌توانست سریع ترین بازیکن این لیگ باشد؛ آن هم در حالی که در بین ۱۰ بازیکن سریع فصل ۲۰۱۹ لالیگا اثری از بازیکنان بارسلونا دیده نمی‌شود.

رونالدو پیش از این از بازنشستگی خود سخن گفته اما وضعیت جسمانی او نشان می‌دهد که شاید رونالدو هم مانند برخی اساطیر دنیای ورزش نظیر تام بردی (42 ساله)، راجر فدرر (38 ساله)، سرنا ویلیامز (37 ساله) و جیان‌لوییجی بوفون (41 ساله) تا چند سال دیگر هم به فعالیت در بالاترین سطح ادامه دهد.

 

بعد از بوفون و جورجو کیه‌لینی ۳۵ ساله، رونالدو سومین بازیکن مسن ترکیب یوونتوس در فصل ۲۰۱۹ لقب گرفته است. به جز این سه بازیکن، ماریو مانژوکیچ (۳۳ ساله)، لئوناردو بونوچی، سامی خدیرا و بلیس متوئیدی (۳۲) و گونزالو هیگواین (۳۱ ساله) دیگر بازیکنان بالای ۳۰ سال تیم مائوریتسیو ساری در فصل جدید هستند. سرمربی که در بازی هفته نخست مقابل پارما با بازی دادن به ۱۰ بازیکن حداقل ۲۸ ساله، نشان داد روی تجربه این بازیکنان حساب ویژه ای باز کرده است.

 نگاهی به ۷ بازیکن سریع فصل ۲۰۱۹ سری آ خواهیم داشت:

۱-کاستاس مانولاس (ناپولی، ۲۸ ساله، مدافع میانی): ۳۵.۴۱ کیلومتر برساعت

۲-کریستیانو رونالدو (یوونتوس، ۳۴ ساله، مهاجم): ۳۴.۶۲ کیلومتر برساعت

۳-سیمونه زازا (تورینو، ۲۸ ساله، مهاجم): ۳۴.۵۶ کیلومتر برساعت

۴-جیان‌لوکا مانچینی (رم، ۲۳ ساله، مدافع میانی): ۳۴.۴۶ کیلومتر برساعت

۵-برات جیمسیتی (آتالانتا، ۲۶ ساله، مدافع میانی): ۳۴.۲۶ کیلومتر برساعت

۶-پل لیرولا (فیورنتینا، ۲۲ ساله، مدافع راست): ۳۴.۱۳ کیلومتر برساعت

۷-جاستین کلایورت (رم، ۲۰ ساله، وینگر): ۳۴.۱۱ کیلومتر برساعت

     
آی اسپورت
2019-09-08 00:56:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر