فهرست
آقای چشمی یا بزرگ شو، یا برو!
آقای چشمی یا بزرگ شو، یا برو!

آقای چشمی یا بزرگ شو، یا برو!

آی اسپورت - اشتباهات بچه‌گانه روزبه چشمی تمامی ندارد. پنج ماه پیش نوشتم «پیراهن استقلال به تن بعضی‌ها گشاد است.» بعد از نمایش غیرقابل قبول او برابر ذوب‌آهن در لیگ قهرمانان آسیا نوشتم که روزبه چشمی همچنان برای استقلال پرهزینه بازی می‌کند، حمله به توپش بی‌محابا و چشم بسته است و اعتراض‌های بی‌پایانش به داور و چهره عصبی‌اش در تمام نود دقیقه از او بازیکنی غیرقابل اعتماد ساخته است.

آن زمان معتقد بودم هیچ مربی عاقلی او را به تیم ملی دعوت نخواهد کرد. اما کارلوس کی‌روش این ریسک را انجام داد و به قیمت درگیر شدن با باند رسانه‌ای طرفدار پرسپولیس از اعتبار خودش خرج کرد و چشمی را به جام جهانی برد. حداقل جای امیدواری بود که چشمی در جام جهانی دیدگاه‌هایش را تغییر دهد و بزرگ شود. اما دریغ...؛

اگر چه روزبه به خاطر حساسیت نخستین بازی جام جهانی کم‌اشتباه‌تر بازی کرد، اما حتی میدان بزرگ روسیه هم تغییر اثرگذاری در نگرشش به فوتبال نداشت! تا آنجا که خیلی‌ها هنوز هم معتقدند کی‌روش خوش‌شانس بود که چشمی بعد از بازی اول جام‌جهانی مصدوم شد، وگرنه صابون اشتباهاتش به تن سرمربی تیم‌ملی هم می‌خورد!

گواه این مدعا هم آنجاست که چشمی بعد از جام جهانی هیچ فرقی با چشمی قبل از جام نکرده! او هنوز هم وقتی صاحب توپ می‌شود، به فکر ماجراجویی‌ست و به جای دادن یک پاس ساده، خود و تیمش را به دردسر می‌اندازد. تا جایی که ناچار می‌شود برای جبران اشتباهش روی بازیکن حریف خطا کند و کارت بگیرد! این سه جمله فقط شرح آخرین اشتباه بچگانه‌ی چشمی در بازی دیشب بود! اما او در نیمه اول هم با اعتراض‌های متوالی آماتوری یک کارت زرد گرفته بود و با خطای نیمه دوم استقلال را در یکی از حساس‌ترین مقاطع فصل ده نفره کرد!

اگر تصور می‌کنید این دو اشتباه تنها نقاط تاریک کارنامه‌ی چشمی در بازی السد - استقلال بود سخت در اشتباهید! نگاهی به صحنه گل اول السد بکنید! چشمی اشتباهش در جایگیری را می‌خواهد با اشتباهی دیگر جبران کند و با یک تکل کورکورانه به بازیکن السد فرصت می‌دهد پاسش راحت‌تر به مهاجم هدف این تیم برسد و بعد هم فقط تماشاگر بازی قطری‌هاست. این یعنی بازیکنی که جام‌جهانی دیده، تمام رده‌های پایه عضو تیم‌ملی بوده و چند سال در استقلال سابقه دارد وقتی در تنگنا قرار می‌گیرد با تصمیمات آماتوری و بچگانه تیم را بیشتر به دردسر می اندازد! اینجاست که بعد از این همه اشتباه و درس نگرفتن باید به چشمی گفت: آقا جان! یا بزرگ شو تا در قواره پیراهن تیمی که در آن هستی بشوی، یا برو و روزی برگرد که واقعا بزرگ شده باشی!

 

۴۹ ۹  
آی اسپورت
2018-09-18 17:58:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۹ نظر
حسن
سه شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۷، ۱۸:۲۸
باند رسانه ای پرسپولیس : "باشه بهش میگم" :)))
محمد
سه شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۷، ۱۸:۳۹
اون روز که میخواست بره همتون دم گرفته بودید وزیر پرسپولیسیه میخواد استقلال از عناصر خلاق و بازیکن های ملی پوش خالی

بشه تا پسل وزیل کیف کنه -الان که دستمزدش رو بالا برد و هستش شده آدم بده ؟؟؟
كسري
سه شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۷، ۱۸:۴۵
اصولا خاصيت كيسه جماعت همينه فرقي نداره طرفدار ساده ي كيسه يا جماعت خبرنگارشون با يه غوره سرديشون ميشه با يه مويز گرمي،اگه ببرن ميشه حماسه اگه ببازن كه ميشه اين يعني قشنگ بازيكنشونو كرد تو سيفون با اين نوشته ،البته اعتراض به داوري در هر صورت خاصيت كيسه جماعت و بازيكنها و مربيشون هست همچنين كه بيشترين خريدهارو دارن ولي خبرنگارهاي هارشون ميان به وزارت دري و وري ميگن ،بابا مشكل از خودتون هست تيمتون اگه بزرگي و شخصيت داشت بايد ديشب با اخراج هم خودشو نشون ميداد منتها شخصيت نداره تيمتون پارسال با الاهلي دقيقه ي ١٠ كاميابي نيا اخراج شد ولي گريه نكرديم و شخصيت خودمون رو نشون داديم وقتي مربي هي گريه كنه و فرمانده فرمانده كنه بيش از اين نميشه يه مربي هست كه دو سال هست محروم هست ولي دم نمياره اونطرف مربي اي هست كه هر چي بازيكن خواسته يا خودش اورده يا براش گرفتن ولي هنوز داره گريه ميكنه.جناب روزي نامه نگار يعني خاك بر سر تيمي كه طرفداري مثل تو و شقايق و عشوندي و ...داره.خدايا شكرت كه پرسپوليسي هستم
....
سه شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۷، ۱۸:۴۹
اتفاقا پیرهن کیسه قالب تنشه خخخ مدرن ترین دفاع اسیا و حومه
امید
سه شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۷، ۱۸:۵۴
بابا چه گیری دادید به مدرن ترین دفاع یک دهه اخیر ایران خخخخخخخ
aliii
سه شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۷، ۱۹:۲۲
بدبختی این است که اصولا استقلال تیم بزرگی هم نیست !!
!!!
سه شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۷، ۲۰:۳۹
بازیکن خودشون رو با خاک یکسان کرد!!! عجب موجودات وقیح و عجیبی هستین شما کیسه کشا
ایرانی
سه شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۷، ۲۲:۳۰
من یک پرسپولیسی هستم ، اما بنظرم از دیروز تا حالا خیلی در مقابل روزبه چشمی جبهه گرفته شده ، خب هر بازیکنی ممکنه اشتباه کنه ، اما نباید نابودش کرد که!
ایرانی
سه شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۷، ۲۲:۳۰
من یک پرسپولیسی هستم ، اما بنظرم از دیروز تا حالا خیلی در مقابل روزبه چشمی جبهه گرفته شده ، خب هر بازیکنی ممکنه اشتباه کنه ، اما نباید نابودش کرد که!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر