فهرست
شیرر و یوونتوس؛ پیوندی که به سرانجام نرسید
شیرر و یوونتوس؛ پیوندی که به سرانجام نرسید

شیرر و یوونتوس؛ پیوندی که به سرانجام نرسید

آی اسپورت - وفاداری آلن شیرر، بهترین گلزن تاریخ لیگ برتر انگلیس به نیوکاسل، باعث شد مشتریان از جذب او ناامید شوند. آلن شیرر پس از ترک بلکبرن و پیوستن به نیوکاسل، طی ده سال بازی برای این تیم از ۱۹۹۶ تا ۲۰۰۶، در ۳۷۴ بازی ۱۸۲ گل به ثمر رساند اما آمار او در بلکبرن بهتر هم بود: ۱۱۴ گل در ۱۴۸ بازی.

باشگاه‌های مطرح فوتبال اروپا حاضر بودند هرکاری کنند تا بمب افکن انگلیسی را به خط حمله تیم خود اضافه کنند. یکی از این افراد لوچانو موجی، مدیر جاه طلب یوونتوس بود. موجی چندین بار برای خرید شیرر تلاش کرد اما همواره ناکام ماند چون شیرر انتخابش را کرده بود و وفاداری به تیم شهرش را به پول و جام بیشتر ترجیح می‌داد. در همین راستا او به منچستریونایتد، لیورپول و یوونتوس نه گفت. لوچانو موجی درباره شیرر گفته بود: «شیرر تنها مهاجمی در دنیاست که طی دو سه سال می‌تواند بیش از صد گل بزند.»

در تابستان ۱۹۹۷ یوونتوس تصمیم گرفت با پیشنهادی جدی به ارزش ۳۵ میلیارد لیره ایتالیا (حدود ۱۸ میلیون یورو) به سراغ آلن شیرر برود. کارشناسان نقل و انتقالات حتی معاوضه الساندرو دل پیرو، ستاره یوونتوس با آلن شیرر را در نظر گرفته بودند اما لوچانو موجی می‌خواست شیرر و دل پیرو، در کنار یکدیگر زوج خط حمله یوونتوس را تشکیل دهند. با وجود پیشنهاد نجومی یوونتوس، شیرر معتقد بود که وفاداری چیزی نیست که با پول بتوان آن را خرید و رد پیشنهاد یوونتوس، این پیام را به سایر باشگاه‌ها فرستاد که فکر خرید شیرر را از سرتان بیرون کنید. شیرر در این باره گفته بود: «کفش هم‌تیمی‌هایم، رختکن و توالت آن را گاهی اوقات تمیز می‌کردم. شاید این‌ها کاری خوشایند نباشند اما کمی احترام به دیگران، آسیبی به کسی نمی‌رساند. امروز وقتی به عقب نگاه می‌کنم، می‌بینم که انجام آن کارها برایم مهم و ارزشمند بوده است.» خواسته شیرر به واقعیت تبدیل شد و حالا او اسطوره بی بدیل نیوکاسل است و پیشنهاد سیاه و سفیدهای ایتالیا، وسوسه‌اش نکرد.

     
آی اسپورت
2020-04-08 21:02:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر