فهرست
یازعیم الحراس یا تاریخ الحراس: بوفون!
یازعیم الحراس یا تاریخ الحراس: بوفون!

یازعیم الحراس یا تاریخ الحراس: بوفون!

آی اسپورت - در دیدار تماشایی یوونتوس و بولونیا این جان لوئیجی بوفون بود که نتیجه و سرنوشت بازی را رقم زد تا سه امتیاز به حساب بیانکونری واریز شود. گلر پابه سن گذاشته ایتالیایی در ثانیه های پایانی بازی با یک شیرجه به سمت راست و دفع توپ با کف دست مخالف توپ را از زیر تیردروازه بیرون کشید تا امتیازات این مصاف دشوار در تورین باقی بماند.

این شیرجه تماشایی و خارق العاده بود که بلافاصله سیلی از تعریف و تمجیدها را در پی داشت به خصوص که جی جی در سن 41 سالگی قرار دارد، دوره ای که اکثر مردان عادت ندارند در چنین سنی دست به این کارهای خارق العاده بزنند. به هر حال وقتی شما در خصوص بوفون صحبت می کنید باید به روش او در خلاص شدن از قید و بندهای جبری افتخار کنید.

11
11

این مسابقه البته چهره های سرنوشت ساز دیگری هم داشت از جمله کریس رونالدو بعد از دریافت پیراهن منقش به شماره 700 که تعداد گل های او در تاریخ فوتبالش را نشان می داد که با گلزنی باعث پیش افتادن یوونتوس لقب گرفت اما کسی که به عنوان نگهبان اصلی این برد بزرگ مورد ستایش قرار گرفت کسی جز جان لوئیجی بوفون نبود، ستاره ای کهنسال با پیراهنی نارنجی که چنان از واکنش خود به هیجان آمده که به محض فراغت از مسابقه دشوار با بولونیا پستی را در صفحه توئیتر منتشر کرده است.

در این پست دروازه بان ایتالیایی تصویری با لبخندی پرمعنا را به رخ کشید و نوشت:«لذت ببرید». پستی که هزاران ستایشگر در پی توئیت جنجالی بوفون مشغول گفتمان در خصوص این بازیکن تکرارنشدنی هستند. طرفدارانی که همگی اعتقاد دارند بوفون با گذر زمان کیفیت خود را حفظ و مدعی شدند کمتر کسی در حد جی جی توانسته خود را این گونه آماده نگه دارد. از این مقایسه ها جالب تر برمی گردد به مشابه سازی سیو دیشب بوفون با عکس العمل او در بازی فینال جام جهانی 2006 و بازی ایتالیا و فرانسه. تصویری که بارها و بارها از شب گذشته تا امروز بین یوونتوسی ها و بوفونی های توئیتر دست به دست شد.

 

22
22

شاید در این بین یکی از جالب ترین واکنش ها به هم رسانی چندهزار باره گزارشگر عرب زبان بین اسپورت است که شیرجه بوفون را با کلماتی شنیدنی، حماسی تر جلوه می دهد. الخضری فریادزنان می گوید:« یازعیم الحراس یا تاریخ الحراس :بوفون!(ای بهترین دروازه بان ، ای بهترین تاریخ: بوفون!)».

 

ورزش سه

۴    
آی اسپورت
2019-10-20 12:59:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر