فهرست
مشهد؛ شهر مازادهای پرسپولیس!
مشهد؛ شهر مازادهای پرسپولیس!

مشهد؛ شهر مازادهای پرسپولیس!

آی اسپورت- با پیوستن مسعود همامی به سیاه‌جامگان، جمع بازیکنان مازاد پرسپولیس در دو تیم مشهدی به شکل عجیبی جمع شد. در حال حاضر انبوهی از بازیکنان مازاد سرخپوشان در فصول گذشته در مشهد توپ می‌زنند. آنها تقریبا به شکل جالب و معناداری هم تقسیم شده‌اند؛ قوی‌ترها در پدیده و ضعیف‌ترها در سیاه‌جامگان!

  لیست اول در پدیده
به نظر می‌رسد تیم قدرتمندتر و متمول‌تر شهر مشهد، آن دسته از بازیکنان مازاد پرسپولیس را که کیفیت بهتری داشته‌اند جذب کرده است. رضا حقیقی که به تازگی به عضویت پدیده درآمده، یکی از بهترین بازیکنان پرسپولیس در نیم‌فصل دوم لیگ دوازدهم بود و زیر نظر  گل‌محمدی عالی عمل کرد. او لیگ سیزدهم هم شاگرد علی دایی بود و نایب‌قهرمانی را با سرخپوشان تجربه کرد. حقیقی که به تیم ملی هم رسید و در جام‌جهانی نیز بازی کرد، به دلیل اصرار بیش از حد روی مسائل مالی از پرسپولیس کنار گذاشته شد. او مدتی در صبا توپ زد و حالا در پدیده است. مهرداد کفشگری دیگر بازیکن پدیده است که سابقه حضور در پرسپولیس را دارد و حتی در این تیم بازوبند کاپیتانی را هم حداقل برای یک بازی (مسابقه رفت لیگ پانزدهم با سپاهان) بر بازو بسته است. کفشگری در ابتدای لیگ شانزدهم از پرسپولیس کنار گذاشته شد و شایعاتی در زمینه احتمال بازگشتش به این تیم بعد از جدایی نوراللهی وجود دارد. میلاد کمندانی هم قبل از پیوستن به پدیده چند سالی در پرسپولیس بازی کرد و در زمره استعدادهای جوان این تیم شناخته می‌شد. برانکو در لیگ پانزدهم کم‌وبیش به میلاد بازی داد اما با توجه به ترافیک خط میانی سرخ‌ها او هم راهی پدیده شد. شهاب گردان در لیگ دوازدهم سنگربان سرخ‌ها بود اما او هم مثل خیلی از دروازه‌بان‌های نامدار دیگر که به پرسپولیس آمدند، توفیقی در جمع قرمزها نداشت و تنها اشتباهات و گاف‌هایش به یاد ماند. او در این دوره باید با نیلسون برزیلی رقابت می‌کرد که انصافا کار بسیار سختی بود. یونس شاکری و میلاد غریبی را هم به این لیست اضافه کنید؛ دو بازیکنی که ابتدای لیگ سیزدهم با نظر دایی به پرسپولیس آمدند اما توفیق چندانی در این تیم نداشتند و عمدتا روی نیمکت نشستند.

   لیست دوم در سیاه‌جامگان
از نفر آخر شروع می‌کنیم؛ مسعود همامی که به تازگی با سیاه‌جامگان قرارداد بسته، یکی از خریدهای حمید درخشان در نیم‌فصل دوم لیگ چهاردهم بود که البته زیاد هم بازی نکرد. جالب اینجاست که دیگر گلر این تیم یعنی قدیمی‌پور هم پارسال دروازه‌بان سوم پرسپولیس بود. او بعد از اتفاقاتی عجیب در بازی حذفی با ذوب‌آهن که منجر به محرومیت گلر اول و اخراج گلر دوم سرخپوشان شد چیزی حدود 100دقیقه فرصت بازی پیدا کرد. محمدرضا خانزاده هم دیگر بازیکن پرسپولیسی سیاه‌جامگان است. او ابتدا در قامت یک پدیده در این تیم ظهور کرد اما خیلی زود به حاشیه کشیده شد و البته نشان داد پتانسیل فنی چندانی هم نداشته. میثم حسینی هم توسط علی دایی به پرسپولیس آمد اما مثل زمان حضورش در استقلال نشان داد چیزی بیشتر از یک بازیکن معمولی و متوسط نیست. حمیدرضا علی‌عسگر سال‌ها برای پرسپولیس توپ زد و در تمام این مدت هم تحت فشار انتقادات بود. مربیان مختلف او را به بهانه چندپسته بودنش نگه می‌داشتند، غافل از اینکه او در هیچ‌کدام از این پست‌ها کارایی لازم را ندارد. روح‌الله سیف‌اللهی قرار بود ستاره تند و تیز قرمزها در فاز تهاجمی باشد اما زیاد به او بازی نرسید. این بازیکن بعدتر به استقلال‌خوزستان رفت و کارش را آنجا بد شروع نکرد اما به تدریج رو به افول گذاشت. غلامحسین بادامکی هم دیگر پرسپولیسی سیاه‌جامگان است که مثل علی‌عسگر اگرچه دوران حضورش در جمع قرمزهای پایتخت طولانی بود اما همواره از کیفیت او انتقاد می‌شد!

۳ ۱  
آی اسپورت
2016-12-22 16:40:00
نظر دهید

۱ نظر
شاهین
جمعه ۳ دی ۱۳۹۵، ۰۰:۵۶
بادامکی فوق العاده بود.. حیف که محبوب نبود و کسی نمی دید بازیش را...
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر