فهرست
برد درخشان آرسنال مقابل واتفورد؛ باجرأت‌ها!‌
برد درخشان آرسنال مقابل واتفورد؛ باجرأت‌ها!‌

برد درخشان آرسنال مقابل واتفورد؛ باجرأت‌ها!‌

آی اسپورت – آرسنال ثابت کرد که برد مقابل میلان تصادفی نبوده است. آنها واتفورد را با نتیجه قاطع سه بر صفر شکست دادند و پتر چک هم توانست دویستمین کلین‌شیت خود را در لیگ برتر به دست بیاورد. او همچنین پنالتی تروی دینی را مهار کرد. این برد سه بر صفر نشان داد که آرسنالی‌ها می‌خواهند بالاترین رتبه ممکن در لیگ برتر را از آن خود کنند، هرچند که آرسن ونگر پیش‌تر گفته بود احتمال گرفتن جای تاتنهام در رتبه چهارم جدول بسیار اندک است.

برد درخشان آرسنال در میلان با عملکرد متعهدانه تیم به دست آمد. گرانیت ژاکا، آرون رمزی و جک ویلشر در خط میانی نمایش منضبطی داشتند. رمزی و ویلشر مقابل واتفورد بازی نکردند، اما توانایی ژاکا در بازی بین خطوط و قدرت پاس‌دهی محمد الننی به توپچی‌ها کمک کرد تیمی را ببرند که فرصت‌های آشکار گلزنی داشت.

شکودران موستافی در هفته‌های گذشته با انتقادات فراوانی روبه‌رو شده بود، اما عملکرد او در خط دفاعی نشان از مدافعی منسجم و متمرکز داشت که روی ضربات ایستگاهی به جلو هم می‌رفت. این بازیکن آلمانی در دقیقه 8 با ضربه سر آرسنال را پیش انداخت و در نبردهای نفر به نفر هم قدرتمند بود، تا اینکه در نیمه دوم به دلیل مشکل کشاله ران تعویض شد.پیر امریک اوبامیانگ سومین گل خود در چهار بازی اخیرش را زد. این بازیکن گابنی با هنریک مخیتاریان، هم‌تیمی‌ قدیمی‌اش در بوروسیا دورتموند همکاری کرد و نتیجه را سه بر صفر کرد.

تروی دینی، کاپیتان واتفورد پس از برد دو بر یک در بازی رفت گفته بود که آرسنالی‌ها دل و جرات ندارند. او در دقیقه 62 پشت یک ضربه پنالتی ایستاد ولی دروازه‌بان 35ساله آرسنال نگذاشت او گل بزند و اولین مهار پنالتی‌اش برای آرسنال را انجام داد. این اولین باری بود که او از سال 2011 تاکنون در لیگ برتر پنالتی می‌گرفت.

ونگر پس از بازی گفت: «گاهی انتقادات به شما انگیزه می‌دهد، اما چیزی که در بلندمدت می‌خواهیم داشته باشیم این است که جوهره بازی تیم همانی باشد که می‌خواهیم. شما نمی‌توانید تنها براساس حرف‌های دیگران به پیش بروید چون هر هفته از این اتفاقات نمی‌افتد. چیزی که می‌خواهیم بردن بازی‌هایمان است، آن هم با سبکی که دوست داریم.»

حرف‌های دینی بی‌تردید باعث انگیزه بازیکنان آرسنال شده بود، ولی چک را هم باید ستود که در لیگ برتر تاریخ‌ساز شد. بسیاری از بازی‌های خوب او با پیراهن چلسی بود، اما بازی او مقابل واتفورد او را به رکوردی رساند که ماه‌ها بود منتظرش بود. آرسنالی‌ها در تابستان احتمالا تغییرات زیادی خواهند دید و شاید دروازه‌بان جدیدی هم بخرند. چک مقابل واتفورد واکنش‌های فوق‌العاده‌ای داشت اما او اشتباهات بسیاری هم در دیدارهای اخیر داشته، از جمله یک ضربه بد که مقابل برایتون زد. ولی او یکشنبه نمایشی مهم و بزرگ داشت؛ کسی که سال‌هاست در بالاترین سطح بازی می‌کند. او امیدوار است که فرصت‌های بیشتری داشته باشد تا فصل بعد استعداد خود را به نمایش بگذارد، آن هم در حالی که از همین حالا ایعات خرید دروازه‌بان برای آرسنال به گوش می‌رسد.

منبع: سایت گل

۵    
آی اسپورت
2018-03-13 11:55:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر