فهرست
اتفاق ویژه: سه پنالتی تاریخی
اتفاق ویژه: سه پنالتی تاریخی

اتفاق ویژه: سه پنالتی تاریخی

آی‌اسپورت-  رئال مادرید یکشنبه شب در یک بازی عجیب با نتیجه ۴ بر یک مغلوب والنسیا شد. پس از این که کریم بنزما گل نخست را برای سفیدپوشان به ثمر رساند والنسیا چهار بار دروازه شاگردان زین الدین زیدان را باز کرد. سه گل میزبان از روی نقطه پنالتی به ثمر رسید و گل دیگر را رافائل واران به اشتباه وارد دروازه‌ تیم خود کرد. به نوشته میسترچیپ (کارشناس اسپانیایی) برای نخستین بار در تاریخ لالیگا سه پنالتی به ضرر رئال مادرید اعلام می شود و کارلوس سولر نخستین بازیکنی است که در تاریخ ۱۱۸ ساله باشگاه مادرید سه بار از فاصله یازده متری دروازه سفیدپوشان را باز می کند. 

پس از ۹۱ سال و انجام ۲۵۵۲۱ بازی در لالیگا تنها سه بازیکن توانسته‌اند در یک بازی سه بار از روی نقطه پنالتی گلزنی کنند. آلفردو دی استفانو در سال ۱۹۵۸ این کار را برابر سلتاویگو انجام داد و پترناک با پیراهن وایادولید چهار گل را به این شکل برابر اوویدو در سال ۱۹۹۶ به ثمر رساند. سولر هم آخرینشان بود. 

مادرید دیشب شکست سنگینی را تجربه کرد. در دوران زیدان بدترین باخت های این تیم به شکست ۳ بر صفر مقابل بارسلونا (۲۰۱۷)، ۳ بر صفر برابر پاری‌سن ژرمن (۲۰۱۹) بر می گشت و پیش از این تنها رئال سوسیداد توانسته بود چهار بار دروازه مادرید زیدان را باز کند. در آن بازی سفیدپوشان ۴ بر ۳ مغلوب شدند (۲۰۲۰). 

     
آی اسپورت
2020-11-09 08:23:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر