فهرست
شمارش برای جام ملت‌های آسیا 2019؛ 500 روز مانده
شمارش برای جام ملت‌های آسیا 2019؛ 500 روز مانده

شمارش برای جام ملت‌های آسیا 2019؛ 500 روز مانده

آی اسپورت – شمارش معکوس برای شروع مهمترین رویداد فوتبالی قاره آسیا یعنی جام ملت‌های آسیا 2019 امارات آغاز شده. تنها 500 روز تا شروع این تورنمنت در سطح کلاس جهانی که توسط میلیون‌ها هوادار پرشور فوتبال در آسیا دنبال می‌شود، باقی مانده است. این دومین باری است که میزبانی این مسابقات به امارات بازمی‌گردد. این کشور در سال 1996 میزبان این مسابقات بوده است. جام ملت‌های آسیا 2019 بزرگترین رویداد تاریخ این رقابت‌ها به لحاظ تعداد تیم‌های حاضر خواهد بود، جایی که 24 تیم به رقابت با یکدیگر خواهند پرداخت و این یعنی 8 تیم بیشتر از جام ملت‌های آسیا 2015 استرالیا.

شیخ سلمان بن‌ابراهیم آل‌خلیفه، رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا در تمجید از نحوه پیشروی امارات در آماده‌سازی خود برای میزبانی از این مسابقات به سایت رسمی AFC گفت: «مسابقات جام ملت‌های آسیا جواهرِ تاج رقابت‌های کنفدراسیون فوتبال آسیا است و مسابقات جام ملت‌های آسیا 2015 در استرالیا تأکیدی بر این موضوع بود، جایی که جهان شاهد رویدای به معنای واقعی در سطح جهانی بود.»

51 بازی جام ملت‌های آسیا 2019 در 8 استادیوم و در 4 شهر ابوظبی، العین، دبی و شارجه در 28 روز برگزار خواهد شد. ورزشگاه زاید اسپورتس سیتی یکی از 3  ورزشگاه ابوظبی خواهد بود که میزبان بازی‌های خواهد بود و دیدار افتتاحیه و فینال در آن برگزار خواهد شد. در حالی که 16 ماه تا شروع این مسابقات باقی مانده است، قرار است نمایندگان کنفدراسیون فوتبال آسیا در پایان ماه آگوست به امارات سفر کنند و از ورزشگاه‌های میزبان این مسابقات دید و بازرسی کنند.

در حال حاضر تیم‌هایی در تلاش هستند تا از طریق رقابت‌های مرحله انتخابی جام ملت‌های آسیا 2019 یکی از 12 سهمیه باقی‌مانده حضور در مرحله پایانی این رقابت‌ها را از آن خود کنند و به 12 تیمی که پیش از جواز حضور در این رقابت‌ها را کسب کرده‌اند، ملحق شوند. این 12 تیم صعود کننده عبارتند از استرالیا (مدافع عنوان قهرمانی)، چین، عراق، ایران، ژاپن، کره جنوبی، قطر، عربستان، سوریه، تایلند، ازبکستان و امارات.

۱ ۴  
آی اسپورت
2017-08-23 12:35:00
نظر دهید

۴ نظر
سوشاتاجی
چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶، ۱۲:۴۳
تمدید قرارداد کی روش تاجام ملتها بهترین کاره .تیم ملی فعلی ما پتانسیل بالایی برای کسب جام قهرمانی رو داره
۵ ۱
آروین
چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶، ۱۲:۵۷
آره با این فوتبال پلی استشینی قهرمان آسیا سهله میتونیم قهرمان جام جهانی هم بشیم
۱
حسین
چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶، ۱۳:۵۶
آقای آروین ، همین فوتبال پلی استیشنی رو مرباهای داخلی بلد نیستند اجرا کنند
۱
بابک
چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶، ۱۷:۱۸
آروين جون اگه کروش پلی استيشنيه پس اون نوابغی که تو سنگشونو به سينه ميزنی بايد آتاری 35 سال پيش باشن.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر