فهرست
هشدار؛ استراماچونی امروز، استراماچونی دیروز نیست
هشدار؛ استراماچونی امروز، استراماچونی دیروز نیست

هشدار؛ استراماچونی امروز، استراماچونی دیروز نیست

آی اسپورت - آنجا که صحبت از آینده می‌شود آندره‌آ استراماچونی مکث می‌کند و با تردید درباره روز‌های آتی سخن می‌گوید. سرمربی ایتالیایی استقلال دقیقاً در نقطه‌ای قرار گرفته که روشن نیست با شرایط موجود به کار در این باشگاه ادامه دهد یا خیر؟‌! خلف وعده‌های باشگاه استقلال که بخشی از آن به واسطه شرایط موجود اقتصادی اجتناب‌ناپذیر است، یحتمل مرد ایتالیایی را به سمت قطع همکاری با این باشگاه سوق خواهد داد.

استراماچونی تا امروز بیش از حد انتظار سیاست سکوت و مدارا را در پیش گرفته و کوشیده در محیطی آرام اهداف و برنامه‌هایش را به سرانجام برساند که نتایج اخیر استقلال اثبات می‌کند که او به موفقیت‌های چشمگیری هم رسیده است اما این نتایج و این پیروزی‌ها عمیقاً نمی‌تواند تضمینی به ادامه همکاری مرد ایتالیایی با استقلال باشد کما اینکه می‌بینیم هر بار که مشارالیه با رسانه‌های کشورش سخن می‌گوید گلایه‌هایی را مطرح و از وضع موجود ابراز نارضایتی می‌کند و درباره آینده‌اش در استقلال با ابهام حرف می‌زند.

مدیران باشگاه استقلال اکنون باید تحلیل درستی از وضعیت سرمربی خود داشته باشند. استراماچونی دیگر آن مربی ناکام نیست که 2 فصل پی‌درپی بدون تیم بود و هیچ پیشنهاد دندانگیری از اروپا نداشت. او حالا وضعیتی کاملاً متفاوت را نسبت به گذشته تجربه می‌کند؛ یک مربی موفق که با پدید آوردن هجومی‌ترین تیم لیگ ایران صاحب جایگاه رفیعی شده است.

شرایط امروز دست استراماچونی و مدیربرنامه‌اش را باز می‌گذارد تا به پیشنهاد‌های بهتر فکر کنند و هیچ تضمینی وجود ندارد که این مربی در مسیر جدایی از استقلال قرار نگیرد و به همان سرنوشتی دچار نشود که وینفرد شفر شد. فوتبال ایران برای کشور‌های حوزه خلیج فارس آنقدر پر اهمیت بود که شفر با وجود رسیدن به سن کهولت بعد از دستیابی به موفقیت‌های مکرر در استقلال دوباره در قاب چشمان مدیران تیم‌های اماراتی  قرار گرفت و به لیگ این کشور رفت.

استراماچونی امروز بسی پرشانس‌تر از وینفرد شفر است و حتی می‌تواند از اقبال مربیگری در تیم‌های ملی کشورهای دور و بر نیز برخوردار باشد. به همین جهت مدیران باشگاه استقلال باید موقعیت کنونی سرمربی خود در فوتبال ایران را هرگز با گذشته‌اش قیاس نکنند و در خوش‌خیالی ادامه استراماچونی با شرایط موجود فرو نروند.

مرد ایتالیایی تا‌کنون سخاوتمندی‌اش در مواجهه با بدقولی‌های باشگاه استقلال را کاملاً به اثبات رسانده است. شاید اگر کی‌روش در چنین شرایطی قرار داشت، بارها تا آستانه جدایی پیش رفته بود اما استراماچونی در همه این روزها کوشید آرام باشد و تیمش را به جلو هدایت کند که موفق هم بود.

شاید بخشی از این مدارا ناشی از 2 سال بیکاری و فقدان پیشنهاد باشد اما استراماچونی امروز یقیناً با پیشنهاد‌هایی مواجه خواهد شد. وسوسه خواهد شد و اگر مورد توجه قرار نگیرد، به سمت جدایی پیش خواهد رفت.

۲۲ ۳  
آی اسپورت
2019-11-28 18:49:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
ایرانی
پنجشنبه ۷ آذر ۱۳۹۸، ۱۹:۳۹
امروز بخشی از حقوق استرا و دستیارانش پرداخت شد که امیدوارم مدیران استقلال به موقع حقوق استرا رو پرداخت.کنند استقلال هیچ زمان همچنین سرمربی با کلاس و با دانش روز رو نداشته اگه دشمنان بزارن به امید خدا استقلال پس از چند سال ناکامی جام قهرمانی لیگ برتر رو بالای سر خواهد برد
۸ ۱
...
جمعه ۸ آذر ۱۳۹۸، ۱۲:۲۴
با امداد اقا دلاله چرا که نه؟
Mhkh
جمعه ۸ آذر ۱۳۹۸، ۱۱:۴۰
استقلال= باجگیران قهار فوتبال ایران
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر