فهرست
کنفرانس گرند پری برزیل: زیر باران
کنفرانس گرند پری برزیل: زیر باران

کنفرانس گرند پری برزیل: زیر باران

آی اسپورت-  بعد از پشت سر گذاشتن یک ماراتون جذاب چند ساعته و شاید خسته کننده برای بعضی طرفداران، لوئیس همیلتون توانست اولین پیروزی دوران حرفه ای خود در برزیل را کسب کند. لوئیس تقریبا مسابقه ی آرامی را پشت سر گذاشت و در تمام طول مسابقه چه در پشت ماشین ایمنی و چه در استارت مجددهای بعد پرچم قرمز، پیشتاز بود. هم تیمی او و پیشتاز جدول رده بندی، نیکو روزبرگ روند آرامی را برای قهرمانی پیش گرفته و با ایستادن در مکان دوم مسابقه برزیل، باید منتظر سرنوشت در ابوظبی باشد.  مکس ورشتپن یک مسابقه ی عالی را پشت سر گذاشت و در چند دور آخر شاهد آتش بازی او در پیست اینترلاگوس بودیم و در پایان این راننده جوان ردبول توانست در رده سوم سکو برزیل بایستد.


لوئیس همیلتون:مسابقه ی آسانی بود و شاید یکی از آسان ترین پیروزی های من رقم خورد اما سیلوراستون ۲۰۰۸ از این مسابقه سخت تر بوده است. در مسابقه، اسپین یا اتفاقات خاصی رخ نداد و مسابقه سراسر بی نقصی داشتم. من همیشه از وقتی کوچک بودم و مسابقه های آیرتون سنا را تماشا می کردم، آرزو داشتم که در اینجا برنده شوم. این ۴۴مین گرندپری برزیل است پس این هم می تواند یک نوع از خوش شانسی آخر هفته باشد. معمولا وقتی باران می بارد، یک روز خوب برای من رقم می خورد. من برای شکار به ابوظبی خواهم رفت و تمام تلاشم را انجام خواهم داد مانند همین الان! تیم به من ماشین خوبی داده است و بالاخره قابلیت اطمینان بسیار خوب است.ابوظبی یک پیست خوب برای من است.

نیکو روزبرگ: قطعا من راه خودم را برای پیروزی رفتم و لوئیس کارش فوق العاده بود.اما امروز در اینجا شرایط سختی حاکم بود پس من می توانم با این دومی زندگی کنم. کار من هم خوب بود و توانستم در پیست بمانم.در وسط مسابقه وقتی به مستقیمی رسیدم دیدم که مکس در حالت نود درجه به سمت دیوار حرکت می کند و با خودم گفتم”این چیکار میکنه؟”، او کارش خوب بود.ناظران هم در محدودیت بودند ولی تصمیم درستی گرفتند و تشخیص آن ها از شرایط مسابقه خوب بود.

مکس ورشتپن: نمی توانستیم برنده مسابقه شویم اما امکان دوم شدن وجود داشت.  فکر می کنم در رده دوم، وضعیت امنی داشتیم اما بعضی مواقع مجبور هستید کمی قمار کنید و این کاری بود که امروز برای آن تلاش کردیم.البته ما امروز سبقت های خوبی داشتیم و از این بابت خوشحالم.در ابتدا برای سبقت از کیمی چند لاین مختلف را امتحان کردم و یک لاین خوب را انتخاب کردم و می دانستم که اگر کیمی آن لاین را در نگیرید من شانس سبقت گیری دارم. بعد از آن نیز با پرچم قرمز و شروع مجدد مواجه شدیم و شرایط بدتر شد. من سرعت خوبی داشتم و رقابت خوبی را در پیچ سوم با نیکو به نمایش گذاشتم و سعی کردم که لوئیس را دنبال کنم و شانس آوردم که حادثه ای رخ نداد.    من به پیت فراخوانده شدم و یک پیت استاپ انجام دادیم و باران شروع به باریدن کرد و رانندگی در سکتور آخر امکان پذیر نبود. دوباره به پیت رفتم و شانزدهم خارج شدم و شروع کردم به سبقت گرفتن از دیگر راننده ها … نمی توانستم ببینم چه کسی جلوی من است اما از خیلی از راننده ها سبقت گرفتم و به سکو برگشتم که یک نتیجه عالی در اینجا است.

     
آی اسپورت
2016-11-14 16:50:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر