فهرست
ال‎کلاسیکو برگشت؛ جدال مرکز زمین!
ال‎کلاسیکو برگشت؛ جدال مرکز زمین!

ال‎کلاسیکو برگشت؛ جدال مرکز زمین!

آی اسپورت- یکی از مشهودترین ضعف‎های بارسلونا در دیدار رفت سوپرکاپ اسپانیا مقابل رئال مادرید ربطی به نیمار ندارد و مربوط به میانه زمین است. قسمتی از زمین که زمانی بارسلونا در اداره کردن آن جزو بهترین‎های تاریخ دنیا بود.

از زمانی که ژاوی از بارسا رفته، آبی و اناری‎ها تیمی شدند که همه توان‌شان در خط حمله‎شان خلاصه شده است و حالا این تیم یکی از مهره‎های اصلی خط حمله‏اش را هم از دست داده است. از دست دادن نیمار به کنار، ضعف خط میانی بارسا هم باعث شده این تیم ضعیف‎تر از قبل شود.

چندین هافبک خریداری شد، مثل پائولینیو که البته هیچ کدام راه حلی برای رفع مشکل در خط میانی نیست، مخصوصا که پائولینیو بازیکنی نیست که بازی با توپش ویژه و شبیه به ژاوی باشد. در واقع از زمانی که ژاوی به قطر رفته کسی نتوانسته به خوبی او در مرکز زمین کار کند. زمانی باید نگرانی بیشتر شود که به یاد آوریم اینیستا هم رو به پایان است و چندی دیگر باید شاهد جدایی بوسکتس از این تیم هم باشیم.

این ضعف‎ها توسط سفیدپوشان مادریدی به خوبی شناسایی شده. زین‎الدین زیدان، سرمربی این تیم هم به خوبی اهمیت رسیدن به قهرمانی در سوپرکاپ را درک کرده است و برای موفقیت تلاش می‎کند.

نکته دیگر این که بارسلونا در دیدار بامداد دوشنبه باز هم تیمی بود که مالکیت بیشتر را در اختیار داشت، 61.6 درصد، اما مالکیت توپی که بی‎فایده بود و برایشان حاصلی نداشت و تیمی که کنترل بازی را در اختیار داشت تیم مهمان بود.

موضوعی که باعث قوی‎تر شدن رئال مادرید شده این است که در مرکز زمین این تیم گزینه‏های بیشتری دارد و در مقایسه با قبل که یک بازیکن بازی‏ساز در مرکز زمین قرار می‏دادند، این روزها بازیکنانی در میانه زمین هستند که پست تخصصی‎شان بیشتر از بازی‏ساز بودن، هافبک بودن است.

در دیدار امشب احتمالا رئال مادرید بیشتر هم کنترل این قسمت از زمین را به عهده می‎گیرد، چون لوکا مودریچ هم محرومیت را پشت سر گذاشته و در دسترس است. البته باید دید زیدان باز هم از سیستم چرخشی‎اش استفاده می‎کند یا نه.

بارسلونا هم شاید تصمیم بگیرد بازیکنی اضافه در مرکز زمین به کار گیرد، شاید آن بازیکن جرارد دلوفئو باشد که در دیدار رفت در پست نیمار بازی کرد، اما توانایی بازی کردن در خط میانی را هم دارد و ممکن است والورده تصمیم بگیرد با بازی دادن به او در میانه زمین بازیکن دیگری را در پست نیمار محک بزند.

۲    
آی اسپورت
2017-08-16 15:15:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر