فهرست
ماموریت شاگردان والورده؛ قهرمانی و رکورد
ماموریت شاگردان والورده؛ قهرمانی و رکورد

ماموریت شاگردان والورده؛ قهرمانی و رکورد

آی اسپورت- بارسایی‌ها علاوه بر قهرمانی به ثبت رکوردهای جدید فکر می‌کنند. با اتمام نیم‌فصل اول رقابت‌های لالیگا و شروع نیم‌فصل دوم، به سختی می‌توان باور كرد كه تیمی بتواند جام قهرمانی را از چنگ شاگردان ارنستو والورده دربیاورد. بارسایی‌ها در 19 بازی برگزار شده در رقابت‌های این فصل لالیگا، باختی را متحمل نشدند و روند شكست‌ناپذیری‌شان را در ورزشگاه‌های سختی مثل برنابئو، مستایا، واندا متروپولیتانو، آنوئتا، سن‌مامس و سرامیكا حفظ كردند. حالا و با اتمام رقابت‌های این هفته، نزدیكترین تعقیب‌كننده آبی‌واناری‌ها، اتلتیكو است كه 9 امتیاز با صدر جدول فاصله دارد و والنسیا در 11 امتیازی آنهاست و رئال هم 19 امتیاز تا صدر جدول فاصله دارد و به احتمال قریب به یقین بارسا را باید قهرمان رقابت‌های این فصل لیگ اسپانیا دانست. شاگردان والورده در مسیر قهرمانی لالیگا، آن هم با شكستن ركوردی تاریخی قرار دارند.

آبی‌واناری‌ها بازی‌های قابل قبولی را ارائه می‌دهند و به نتایج مطلوبی می‌رسند. آنها یك‌شنبه‌شب توانستند در ورزشگاه آنوئتا كه در سال‌های اخیر ورزشگاهی طلسم شده برای آنها بود، از ركورد بارسای گواردیولا از حیث بازی‌های متوالی بدون باخت، رد شوند و حالا در29 بازی اخیرشان طعم باخت را نچشیده‌اند. البته ركورد اصلی در اختیار بارسای لوئیس انریكه است كه با 39 بازی متوالی بدون باخت رقم خورده بود. عملكرد بارسا به نحوی است كه می‌توان آنها را تیمی متوقف‌نشدنی و شكست‌ناپذیر دانست. تلاش آنها این است كه ركورد قهرمانی رئال مورینیو در لالیگا و در فصل 2012-2011 را پشت ‌سر بگذارند.

آنها می‌خواهند ركورد تیم قهرمان لالیگا با زدن 121 گل را نیز به دست بیاورند. بارسایی‌ها در 19 بازی ابتدایی‌شان در رقابت‌های این فصل 52 گل به ثمر رسانده‌اند و اگر می‌خواهند این ركورد را از آن خود كنند، باید در بازی‌های باقی‌مانده فصل 70 گل بزنند كه به طور میانگین 3 گل در هر بازی است. البته ركوردی كه برای‌شان ساده‌تر به نظر می‌رسد، ركورد كسب امتیازات در پایان فصل با كسب عنوان قهرمانی است. آنها در حال حاضر 51 امتیاز مقابل نام‌شان می‌بینند و تكرار همین نتایج و كسب همین مقدار امتیاز، باعث خواهد شد تا آنها از ركورد 100 امتیاز رئال مورینیو در فصل 2012-2011 و بارسای تیتو در فصل 2013-2012 پیشی بگیرند.

چالش قهرمانی در لالیگا با بیشترین گل زده و با كسب بیشترین امتیازات ممكن از جمله اهداف دست‌یافتنی برای بارساست و رؤیای دیگر آنها قهرمانی با كمترین گل‌های خورده است‌؛ مارك آندره تراشتگن فصلی رؤیایی را پشت ‌سر می‌گذارد ولی با گل‌هایی كه در بازی یك‌شنبه دریافت كرد، موقتاً اوبلاك را در صدر رنكینگ جایزه سامورا می‌بیند اما او نیز عزمش را جزم كرده تا ركورد اوبلاك در فصل 2016-2015 و پاكو لیانیو با دپورتیوو در فصل 1994-1993 را بشكند. هردوی این دروازه‌بانان، رقابت‌های یك فصل لالیگا را با دریافت تنها 18 گل به پایان برده بودند و تراشتگن تا به اینجای فصل تنها نیمی از این عدد، یعنی 9 گل دریافت كرده. در این مسیر ركوردهای جذاب و وسوسه‌كننده دیگری هم پیش ‌روست: ركورد قهرمانی در لالیگا با بیشترین تعداد برد: در این زمینه، رئال مورینیو و بارسای تیتو با 32 برد از 38 بازی یك فصل، ركورددار هستند و بارسای والورده با كسب 16 برد در نیم‌فصل اول، شانس دستیابی به چنین ركوردی را دارد.

تنها ركورد باقی‌مانده پیش ‌روی بارسا، قهرمانی در لالیگا با كمترین تعداد باخت در طول فصل است. از این حیث رئال با مربیگری لئو بین هاكر و بارسای گواردیولا در دومین فصل حضورش در نوكمپ ركورددار هستند. تنها باخت رئال در آن فصل در هفته بیست و نهم و درسفرشان به ویگو رقم خورد (0-2 مقابل سلتا) و بارسای پپ تنها یك بار در هفته بیست‌ودوم و در ورزشگاه ویسنته كالدرون 1-2 مغلوب اتلتیكو شد. بارسای والورده تا به اینجا و تاپایان هفته نوزدهم رقابت‌های این فصل متحمل شكستی نشده و امیدوار است تا این روند را ادامه دهد.

خبرورزشی/غزال زیاری

۲    
آی اسپورت
2018-01-16 21:07:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر