فهرست
نود بدون فردوسی‌پور؟
نود بدون فردوسی‌پور؟

نود بدون فردوسی‌پور؟

آی اسپورت - در سرزمینی که زور شایعات بیشتر از اخبار رسمی است، زمزمه‌ها را همیشه باید جدی گرفت؛ حتی اگر فرسنگ‌ها با منطق و عقلانیت فاصله داشته باشد. بعد از همه حرف و حدیث‌هایی که در یک سال گذشته پیرامون احتمال جدایی عادل فردوسی‌پور از نود به گوش می‌رسید، سرانجام در روزهای پایانی سال این کابوس به یک قدمی تحقق رسید. در آخرین ساعات شامگاه یکشنبه، وقتی مدیر گروه ورزش شبکه‌سه از تغییر ترکیب برنامه نود در سال ۹۸ خبر داد، دیگر روشن شد که خطر جدی است. جالب است که مدیران تلویزیون، اعلام این خبر را به روزهای پایانی سال و تعطیلی موقت رسانه‌های مکتوب موکول کرده‌اند؛ یعنی جایی که عادل بیشترین پایگاه را دارد و قطعا در شرایط عادی حمایت چشمگیری از او به عمل می‌آمد. با این همه، از زمان اعلام خبر موجی از واکنش‌ها در فضای مجازی شکل گرفته است؛ عکس‌العمل‌هایی که اگر قرار بود مسوولان صداوسیما کوچک‌ترین توجهی به آن داشته باشند، اصلا وارد بازی «حذف عادل» نمی‌شدند. مگر نه این است که اعلام رسمی تغییرات در نود، کمتر از یک هفته پس از پیروزی قاطع فردوسی‌پور در جشنواره جام‌جم اتفاق می‌افتد؟ این یعنی برای سیاست‌گذاران تلویزیون فرقی نمی‌کند مردم چه می‌خواهند.

یادش به خیر؛ در ۲۰ سال گذشته هر بار مدیران یک باشگاه قصد حذف سرمربی تیم‌شان را داشتند و محترمانه پست مدیریت فنی را به او پیشنهاد می‌کردند، داد فردوسی‌پور در نود در می‌آمد که: «آقا این مسخره‌بازی‌ها چیست؟ اگر طرف را نمی‌خواهید، رک و روراست بگویید.» حالا اما همان داستان برای خودش تکرار شده است؛ جایی که همزمان با تلاش‌ها برای حذف عادل از نود، به او پیشنهاد می‌کنند قائم‌مقام شبکه ورزش شود! از قضا یکی از آقایان هم گفته: «عادل با تخصصی که دارد می‌تواند به تکثیر برنامه‌های پرهواداری از جنس نود کمک کند.» داستان شبیه این است که لیونل مسی را در همین اوج دلربایش از بارسلونا حذف کنی و بگویی: «تو برو مسی‌های دیگر را تکثیر کن.» البته که خود اینها بهتر می‌دانند آنچه عادل دارد «نبوغ» است و این استعداد خدادادی را نمی‌شود تکثیر کرد، اما خب خودشان را به آن راه می‌زنند. تجاهل می‌کنند که عقیده دارند جای خالی عادل را با پررنگ کردن محمدرضا گلزار و دعوت از امین حیایی در کپی شده‌ترین مسابقه تاریخ می‌توانند پر کنند. بگذار سوپراستار خوش‌قیافه سینما روی سن از درایت مدیر جوان شبکه سه حرف بزند، اما رای مردم جای دیگری می‌رود و حتی با پاتک شبانگاهی به سامانه دریافت آرا هم نمی‌شود «برنده‌باش» زوری ساخت!

سر و صورت مهم‌ترین مرد دو دهه گذشته تلویزیون، پر از ترکه و تازیانه بی‌مهری است؛ از شبی که مصاحبه‌اش با محمدجواد ظریف را قیچی کردند تا راه ندادن کارلس پویول به استودیو به بهانه پرهیز از نمایش لاکچری‌بازی. احتمالا مردم با دیدن چهره کاپیتان پیشین بارسلونا یاد قیمت نجومی گوشت و مرغ می‌افتند، اما رویافروشی به آنها با بازی پوچ ستاره و مربع ایرادی ندارد، اصلا نماد ساده‌زیستی و قناعت است! حالا عادل آخرین شلاق‌ها را می‌خورد. به پاس ۲۰ سال بالا نگه داشتن پرچم یک برنامه انتقادی، به پاس دو دهه پرهیز از لابی‌گری و فساد، به پاس نمایش تضارب آرا در رسانه‌ای که به تک‌صدایی شهره است، به پاس پول‌سازی برای سیما از رهگذر آگهی‌های فراوان و گرانقیمت، به پاس صحت، صلابت و سلامت‌نفس و به پاس همه آن چیزهایی که  فکر می‌‌کنیم «ارزش» است، دارند پر و بالش را می‌چینند؛ طوری که هر هفته تا عصر دوشنبه نمی‌داند برنامه دارد یا نه؟ نمی‌داند زمان برنامه‌اش چقدر است و نمی‌داند کجاهایش حق پخش ندارد. دم عیدی هم خبر حذف قریب‌الوقوع عادل از نود را می‌دهند تا خستگی یک سال کار، از تنش به در برود. چه چیزی بهتر از این؟

اسفند چند سال پیش بود که فردوسی‌پور تصمیم گرفت برای برنامه آخر سالش، رضا عطاران را به استودیوی نود دعوت کند. با این وجود مدیران سازمان در آخرین ساعات با این موضوع مخالفت کردند و گفتند عطاران حق حضور روی آنتن زنده را ندارد. خاطرم هست که عادل از این موضوع خیلی آزرده شده بود. می‌گفت حق کسی که این همه سال برای تلویزیون زحمت کشیده، مخاطب جمع کرده و هنوز هم سریال‌هایش چپ و راست بازپخش می‌شود، این نیست. او اما نمی‌دانست که عفریت ناسپاسی، خیلی زود خودش را هم قربانی خواهد کرد. وای از این رسم عادل‌کشی؛ وای از بدعتی که در آن خدمت را با خیانت پاسخ بدهند و محنت را پاداش محبت کنند. به راستی دنیای ما چه شکلی خواهد شد اگر قرار باشد آدم‌ها قدر خوبی را ندانند؟ با چنین رویه‌ای آیا در این روزگار لامروت، سنگ روی سنگ بند خواهد شد؟

۳۴ ۱۳  
آی اسپورت
2019-03-19 22:33:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۳ نظر
سعید
سه شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷، ۲۲:۴۴
درود بر مدیر شبکه سه که ناعادل و اخراج کرد
همین که این بهروش دری زبان و حقیر و نژادپرست از ناعادل حمایت میکنه مهر تائید میزنه بر درستی تصمیم اخراج ناعادل از تلویزیون
سوراخدور
چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷، ۰۸:۴۰
چیه سوختی مغول زبان تاتار که بهروش حقیقت رو میگه
یاشا تراختور
سه شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷، ۲۲:۴۷
انشالله همه تریبون ها از لجنپولیسی های فاسد گرفته بشه از جمله همین بهروش خبرناهار. تا فوتبال کشور حرفه ای و پاک بشه
فوتبال پاک با محو شدن لجنپولیسیها
سوراخ تبریز
چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷، ۰۸:۴۱
تیم وطن فروش های تجزیه طلب باید از لیگ خلیج فارس اخراج بشه
یاشا تراختور
سه شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷، ۲۲:۵۱
حیف شد باشگاه تراختور گذشت کرد حقت بود بهروش خبرناهار جاهل که ازت شکایت میشد و الان پشت میله های زندان بودی.
ولی یادت باشه ما فراموش نمیکنیم...
یاشا تراختور
سه شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷، ۲۲:۵۱
حیف شد باشگاه تراختور گذشت کرد حقت بود بهروش خبرناهار جاهل که ازت شکایت میشد و الان پشت میله های زندان بودی.
ولی یادت باشه ما فراموش نمیکنیم...
خوزستانی
چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷، ۰۰:۱۸
خوشحالم که نا عادل دلال پور گور کثیفش گم شد
دلالیسم کثیف صدا و سیمای میلی
اما در رابطه با مغول زادگان بی خانواده میگم شما اول ببینید پدر کثیفتون کی هست سپس درباره زبان مقدس پارسی صحبت کنید
۷ ۱
پارس کلب
چهارشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۸، ۰۸:۴۰
خوروش صغیر چه خبر؟ شنیدم آب برده
ترکیب بی‌ریخت سعید و یاشا تراختور و خوزستانی
چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷، ۰۳:۵۹
● عزیزانی که صرفا بر پایه‌ی دشمنی با عادل فردوسی‌پور آن هم به بهانه‌ی عدم مجیزگویی او از اشخاص مطلوب و تیم‌های متبوعشان، برای علی فروغی (بخوانید پسر باجناق حدادعادل) کف و سوت می‌کشند، یادآور نادان‌هایی هستند که به هنگام خارش مقعد خود طالب تجاوزی سخت یا جرخوردن نشیمنگاه خویش می‌شوند.

● مسئله‌ی امحای نود را نباید از دریچه طرفداری کورکورانه از تیم‌های فلان و بهمان دید، بلکه باید ملتفت باشیم که استبداد کبیر حتی به خواست اکثریت مخاطبان خود هم توجه نمی‌کند و پس از یک تقلب نافرجام به نفع سوپراستار گلزار، فردوسی‌پور را مورد ترور تصویری قرار می‌دهد.

● جالب است پروژه‌ی حذف عادل را فروغی رانت‌خور رقم می‌زند و خبر اتمام آن را رنجبران چاپلوس (بخوانید شوهر زن اخبارگوی بیست و سی) اعلام می‌کند. مدیر خوش سیما و لطیف گفتار شبکه سه قبلا گفته بود: در دنیا حرفه‌ای تهیه‌کنندگان از مدیران تلویزیون تبعیت می‌کنند. درست؛ اما این جوان خوش ریش به موارد زیر اشاره نکرد:
@ در دنیای حرفه‌ای بر اساس باجناق‌بازی و ریش‌سازی به هر بی سر و پایی پست نمی‌‌دهند.
@ تبعیت زیردستان از مدیران در دنیای حرفه‌ای، در راستای حفظ و افزایش مخاطبان رسانه است نه در راستای پاشیدن تف به صورت مخاطبان.
Saeed
چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷، ۰۸:۳۲
نود بدون عادل دلال ای میچسبه
۵
تراكتور
چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷، ۱۲:۲۹
بهروش جر نزنه بهتره چون با پيشنه بدي كه داره عادل نيازي به حمايت اين شخص منفور و حقير نداره
۱
قارتال
چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷، ۱۶:۰۳
اولا خطاب سخنم با اون شخصیه که به نام تراختور پیام می گذاره ، تو غلط کردی با جد و آبادت که هوادار تراختور هستی ، اما خدمت بهروش هم باید بگم امثال توی نون به نرخ روز خور که قلم فروشی رو رو کسب و کار خویش کرده ای تا نان حرام سر سفرت ببری با امثال فروغی که از برکت وجود نامردان سیاست پیشه مدیر شبکه ی سه گردیده فرقی ندارد ، نود و عادل فردوسی پوربه حمایت امثال تو نیازی ندارد ،
حمید
چهارشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۸، ۰۸:۳۸
بهروش امیدوارم پیام منو بخونی میخواستم بگم کیر کلفتم تو کوس تنگ خواهرت تو چوچول گشاد زنت و تو کون پژمرده مادرت. تخمام دهن اون پدر یابوت که همچین قرمساق پدر سگی بزرگ کرده. عيدت هم مبارک مادر جنده
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر