فهرست
عجیب‌ترین لباس‌های تاریخ فوتبال؛ لباس پادشاه
عجیب‌ترین لباس‌های تاریخ فوتبال؛ لباس پادشاه

عجیب‌ترین لباس‌های تاریخ فوتبال؛ لباس پادشاه

آی‌اسپورت- به بهانه اتفاقات حول‌وحوش لباس تیم‌ملی ایران و قرارداد عجیب‌وغریبی که مدیران فدراسیون فوتبال با آدیداس بسته‌اند، سراغ عجیب‌ترین لباس‌های تاریخ فوتبال رفتیم. لباس‌هایی که هرچند در شکل و طرح ساختارشکن و متفاوت هستند، اما بعید است قراردادشان به پیچیدگی توافقنامه‌ای باشد که سئول‌نشین‌ها با آدیداس بسته‌اند.

 

کلرادو کاربیو (1978)

در دهه 70میلادی، هنوز لیگ ام‌ال‌اس آمریکا راه نیفتاده بود و باشگاه‌ها در لیگ  NASLاین کشور بازی می‌‌کردند. مالک آن روزهای باشگاه کلرادو کاربیو اعلام کرده بود به خاطر علاقه زیادش به فیلم‌های وسترن و جان وین، لباس باشگاهش را با الهام از فرم لباس‌ کابوی‌ها طراحی خواهد کرد و نتیجه‌اش متفاوت‌ترین لباس تاریخ فوتبال شد.

 

اسپورتینگ مادیرا(2013)

باشگاه برزیلی مادیرا، به مناسبت 45سالگی فوت چهره انقلابی آمریکای جنوبی، ارنستو چه‌گوارا، چهره انقلابی آرژانتینی را روی لباس‌هایش حک کرد و به عنوان پیراهن اول تیم معرفی کرد. هرچند پشت این تصمیم انگیزه مالی خوابیده بود؛ برزیلی‌ها با این تصمیم می‌خواستند با توجه به محبوبیت چه‌گوارا، دانشجوها و دانش‌آموزان برزیلی را برای خرید لباس تیمشان وسوسه کنند.

 

فیورنتینا (1996)

لباس دوم فلورانسی‌ها در سال 1996 یکی از نوستالژی‌ترین لباس‌های تاریخ فوتبال است. تمام کسانی که با کنسول‌های میکروی شرکت نینتندو بازی قارچ‌خور را بازی کرده باشند، سوپرماریو را خیلی خوب یادشان می‌آید. سوپرماریو بعد از فتح روزهای گرم تابستان خیلی از ما که در خانه قارچ‌خور بازی می‌کردیم، آن سال روی لباس فیورنتینا رفت و محصول جدید این شرکت را تبلیغ کرد.

 

مکزیک (1998)

لباس اصلی تیم‌ملی مکزیک در جام‌جهانی فرانسه بی‌شباهت به نسخه‌ دعانویس‌ها نبود. طرحی که البته بعدها مشخص شد نمادی است از چهره خدای آزتک‌ برای موفقیت پسران آزتک. نسخه‌ای که جواب هم داد و مکزیک با ستاره‌هایی مثل خورخه کامپوس و لوئیز هرناندس و بلانکو از گروهش صعود کرد.

 

اتحاد جماهیر شوروی (1970)

گاهی برای پیدا کردن عجیب‌ترین لباس‌ها، حتما لازم نیست طرح و شکل عجیب‌وغریبی روی لباس زده شود و بعضی وقت‌ها همین‌که هیچ‌کاری نکنند،‌ به اندازه خودش عجیب است. لباس تیم‌ملی شوروی در جام‌جهانی 1970 ساده‌ترین لباس یک تیم فوتبال در 60سال گذشته است. لباسی که مانند حکومت‌های کمونیستی – که اعتقاد عجیبی به سادگی و بدون زرق‌وبرق بودن جامعه داشتند- هیچ طرح و شکل خاصی روی خودش نمی‌دید، جز چهار حرف معروف cccp که علامت اختصاری اتحادجماهیر شوروی بود.

 

اختصاصی

۱۰ ۱  
آی اسپورت
2018-01-02 07:02:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
امیر
سه شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۶، ۱۴:۲۱
جالب بود.ممنون
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر