فهرست
تاتنهام برای موفقیت هنوز مشکل دارد
تاتنهام برای موفقیت هنوز مشکل دارد

تاتنهام برای موفقیت هنوز مشکل دارد

آی اسپورت – پوچتینو در بازی دیشب به تماشای موقعیت های از دست رفته یکی پس از دیگری نشست. او از این بابت خوش شانس است که تاتنهام به خاطر قدرت دفاعی اش، نیاز به گل های زیاد ندارد. آن ها در 12 بازی رسمی این فصل، 8 پیروزی و 3 تساوی بدست آورده اند. این یعنی تیمی هستند که به سختی شکست می خورند، اما نه به خاطر یک سبک خسته کننده یا محافظه کار. تاتنهام تقریبا همه کار ها را به درستی انجام می دهد و معمولا حریفان را تحت کنترل دارد. فقط 6 گل در کل فصل خورده اند و بعد از موناکو با یک امتیاز کمتر در رده دوم گروهشان در اروپا جای گرفته اند. موناکو تنها تیمی است که موفق شده در این فصل تاتنهام را ببرد. اما لورکوزن هم خیلی از بردن تاتنهام دور نبود.

این ضربه خاویر هرناندز بود که از خط رد نشد، آن هم به خاطر عملکرد فوق العاده هوگو یوریس. دروازبانی بزرگ که این گونه عکس العمل ها بخشی از روتین روز مره او هستند. اما تاتنهام باید خودش را خوش شانس قلمداد کند. با این وجود، در حالیکه خیلی از تیم ها شاید بعد از این صحنه خودشان را می باختند، تاتنهام با تمام چالش های سخت فیزیکی و روانی اش، قدرتمند به بازی ادامه داد و در واقع در 10 دقیقه پایانی، تیم برتر زمین بود. اما آن ها برای رسیدن به اهدافشان در این فصل، باید یک سطح دیگر بالاتر بروند. بعد از پیروزی برابر سیتی، آن ها جایگاهشان را به عنوان یکی از مدعیان جدی قهرمانی لیگ تثبیت کردند. قهرمانی در اروپا ممکن است هدف واقع گرایانه ای نباشد اما تیمی که در ماه های اخیر یکی از کامل ترین اسکواد های انگلیس را داشته باید بتواند تا مراحل پایانی این تورنمنت بالا برود.

تاتنهام یک غریزه تمام کننده کم دارد، حتی وقتی که هری کین آماده و روی فرم است. فصل گذشته او هم از نظر تعداد و هم از نظر کیفیت عملکرد فوق العاده ای داشت. او 159 شوت با دقت 60% در لیگ برتر زد و در 5 لیگ برتر اروپا، فقط زلاتان و هیگواین نسبت به او شوت های بیشتری زده بودند. دقت شوت او هم بیشتر از هر بازیکن دیگری در انگلیس بود. او کفش طلایی را با زدن 25 گل در 38 بازی گرفت. اما تاتنهام به چیزی بیش از اتکا روی یک مهاجم با کیفیت نیاز دارد. آن ها باید پتانسیل کامل خط حمله خود را پیدا و موقعیت هایی که مانند دیشب بدست آوردند را به گل تبدیل کنند. اگر این کار را می کردند، الان در صدر جدول گروهشان قرار داشتند.

این ناکامی ممکن است تبعاتی داشته باشد. آن ها در خانه برابر موناکو شکست خوردند و برای در اختیار گرفتن کنترل گروه، باید در خانه این تیم فرانسوی به میدان بروند. اگر در گروه اول نشوند، حداقل در تئوری شانس یک مسیر راحت تر را در اروپا از دست می دهند و ممکن است همان مرحله اول با یکی از غول های اروپایی مواجه شوند. این یعنی یک حذف زود هنگام احتمالی. همان بلایی که هر فصل سر تیم هم شهریشان، آرسنال می آید. آرسنال بار ها به خاطر دوم شدن در گروه در همان دور اول حذفی برابر تیمی مثل بارسلونا قرار گرفته. تاتنهام نباید اسیر همین الگو شود. آن ها باید راهی برای زدن گل های بیشتر پیدا کنند تا تلاش های مدافعان و هافبک های سخت کوش آن ها، بی ثمر نماند.

 

 

۱    
آی اسپورت
2016-10-19 19:30:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر