فهرست
نشانه‌های تحول با کرگدن
نشانه‌های تحول با کرگدن

نشانه‌های تحول با کرگدن

آی اسپورت - تماشای بازی‌شان لذتبخش نبود و کسی چنین انتظاری هم از آنان نداشت اما میلان نشانه‌هایی از تحول را با مربیگری هافبک عصبانی سابقش، جنارو گتوزو بروز داده است. تساوی بدون گل چهارشنبه در دیدار رفت نیمه‌نهایی جام حذفی ایتالیا مقابل لاتزیو که سه روز بعد از برد 2 بر یک مقابل همین تیم رقم خورد، ششمین بازی بدون شکست روسونری در رقابت‌های مختلف بود که اوضاع را بعد از افت شدید قبل از کریسمس دگرگون کرد.

بعد از برد یکشنبه گذشته مقابل لاتزیو، گتوزو به بازیکنانش اجازه داد وسط زمین توی سرش بزنند که شادی غیرمعمولی بود. در توضیح این کار گفت: «من فقط می‌خواهم بازیکنانم را شاد کنم بخصوص آنهایی که با تصمیم من نیمکت‌نشین شده‌اند.» گتوزو قبل از اینکه با تصمیم عجولانه مقامات باشگاه جانشین وینچنزو مونتلای اخراجی شود، سابقه مربیگری در سری A را نداشت اما آشکارا در انتقال روحیه مبارزه‌طلبی که در دوران بازی خودش مشهور بود، موفق عمل کرده است.

او بعد از پیروزی برابر تیم همشهری اینتر در جام حذفی در ماه دسامبر گفت: «شاید من بدترین مربی سری A باشم اما همیشه می‌خواهم ببرم حتی وقتی با پسرم در باغ بازی می‌کنیم.» گتوزو 12 فصل را با میلان سپری کرد و با این تیم دو قهرمانی لیگ ایتالیا، دو قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا و یک قهرمانی جام جهانی باشگاه‌ها را به دست آورد و به‌عنوان یکی از سرسخت‌ترین بازیکنان لیگ ایتالیا معروف بود. دوران مربیگری‌اش آشفته بود؛ دوران کوتاهی در سیون سوییس و پالرمو در دسته دوم ایتالیا، شش ماه در تیم یونانی اواف‌ای کرته و بعد رفتن به پیزا که این تیم را از دسته سوم به دسته دوم آورد.

کارلو آنچلوتی مربی سابق رئال مادرید، یوونتوس، میلان و چلسی چهارشنبه به کوریره دلا سرا گفت: «هرگز تردید نداشتم که او می‌تواند روحیه و شخصیت و جسارت خودش را به بازیکنانش منتقل کند.» کارلتو که در بسیاری از موفقیت‌های گتوزو مربی او در میلان بود، ماه گذشته هم به مناسبت جشن 40 سالگی او در نامه‌ای سرگشاده نوشت: «به تو در نیمکت میلان نگاه می‌کنم و می‌بینم که مثل دیوانه‌ها فریاد می‌زنی و بازیکنانت را تشویق می‌کنی. فکر می‌کنم تو در جایگاهی هستی که باید باشی. میلان برای غلبه بر مشکلات به تعصب، شخصیت و روحیه فداکارانه تو نیاز دارد. همچنین تو می‌توانی تنش را از تیم دور کنی و کسانی که خوابشان برده را بیدار کنی.»

میلان که فردا میهمان اودینزه است راهی طولانی برای رسیدن به سهمیه لیگ قهرمانان دارد؛ حداقل هدفی که بعد از صرف 230 میلیون یورو هزینه در تابستان برای این تیم در نظر گرفته شد ضمن اینکه بازی این تیم ظرافت و آراستگی و تجربه امثال ناپولی، یوونتوس و لاتزیو را ندارد. با این وجود خریدهای جدید مثل هاکان چالهان اوغلو خودشان را پیدا می‌کنند و یک بار دیگر جمعیت حاضر در سن‌سیرو پشت تیم است. بازیکن تیم ملی ترکیه درباره گتوزو می‌گوید: «او به من علاقه دارد و باعث شده انگیزه‌ام بیشتر شود. صریحا به من گفت مشکل، در ذهنم است نه در پایم. گفت آرام و راحت باشم و بعد از آن خیلی بهتر بازی کرده‌ام.»

 

رویترز

۳    
آی اسپورت
2018-02-03 11:40:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر