فهرست
بهترین ها و بدترین های فوتبال در سال 2016
بهترین ها و بدترین های فوتبال در سال 2016

بهترین ها و بدترین های فوتبال در سال 2016

آی اسپورت – وقتش رسیده وارد سال 2017 شویم. الان بهترین موقع برای مروری بر اتفاقات مهم سال گذشته میلادیست.

بهترین گل: واردی به لیورپول

گل واردی از فاصله 25 یاردی به لیورپول در فوریه می تواند بهترین لقب بگیرد چون جدا از اهمیت فوق العاده اش، به خوبی نمایان گر اعتماد به نفس عجیب و بالای این بازیکن بود. واردی به توپ اجازه داد از شانه اش پایین بیاید و بعد یک ضربه غیر قابل مهار را زد. بی نظیر بود.

بهترین دستاورد: قهرمانیِ لستر سیتی

حضور ایسلند در یک چهارم نهایی و قهرمانیِ پرتغال در یورو در نوع خود دستاورد های بزرگی بودند. اما هیچ چیز نمی تواند بالاتر از قهرمانیِ لستر قرار بگیرد. 1 در 5000 شانس قهرمانی لستر در ابتدای فصل بود، اما آن ها موفق شدند!

بهترین جوانِ مطرح شده: مارکوس رشفورد

در فوریه هیچ کس او را نمی شناخت. اما وقتی به جای مارسیال مصدوم وارد زمین شد، در همان دبیوتش دو گل زد. بعد هم دو گل به آرسنال در دبیوتش در جزیره زد. البته این فصل خیلی این گل ها را ندیده ایم اما در کیفیت او شکی نیست.

بهترین خرید: کانته، چلسی

چلسی می دانست یک مهره کلیدی را به تیم اضافه می کند، اما تاثیرگذاری اوِ واقعا فوق العاده بوده. به نوعی 29.2 میلیون پوند برای او حالا کم به نظر می رسد.

بهترین بازی: فرانسه – آلمان

این بازی نیمه نهایی، تمام شور و شوق و هیجانی که کل تورنمنت کم داشت را در خود داشت. دو غول ملی در مارسی برابر هم قرار گرفتند و آنتوان گریزمن با دو گل خود را به عنوان یک ستاره جهانی مطرح کرد.

بزرگترین ناامیدی: تورنمنت انگلیس در یورو 2016

به نظر ناکامی های انگلیس در تورنمنت ها دیگر غافلگیر کننده نیستند، اما تیمی که کل استعداد جوان و خوب داشت، انتظار می رفت که خیلی بهتر از این کار کند. در پایان باز هم اوضاع مثل سابق پیش رفت، و حذف برابر ایسلند کمی تحقیر آمیز هم بود.

فلاپِ نقل و انتقالات: سیمئونه زاتزا، وستهم

او با این امید به تیم بیلیچ اضافه شد تا به وستهم کند برای سهمیه لیگ قهرمانان بجنگند، اما هرگز چنین اتفاقی نیفتاد. هنوز گلی نزده و حتی گفته می شود ممکن است به ایتالیا برگردد.

بدترین بازی: لیورپول – منچستر یونایتد

بازی آن ها در اکتبر در آنفیلد یک تساوی بدون گل ناامید کننده بود. اگر نمی دانستید تصور می کردید دو تیم دسته سومی در حال انجام مسابقه هستند.

بدترین تصمیم: خریدنِ کلودیو براوو، منچستر سیتی

شاید زمان این را نقض کند، اما اجازه دادن به هارت برای ترک باشگاه یک چیز بود، و خریدنِ براوو یک چیز دیگر. کاپیتان تیم ملی شیلی به نظر اصلا مناسب فوتبال انگلیس نیست و اشتباهات زیادی داشته. اما گواردیولا شخصا درخواست خرید او را داشت و احتمالا به او فرصت زیادی برای تطبیق پذیری بیشتر خواهد داد.

۴ ۱  
آی اسپورت
2016-12-31 20:30:00
نظر دهید

۱ نظر
بهنام
شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵، ۲۱:۵۹
بدترین خرید نفروختن مینیوله بود بنظرم :))
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر