فهرست
تارتار یا اسکوچیچ؛ نبرد اندیشه‌های تاکتیکی
تارتار یا اسکوچیچ؛ نبرد اندیشه‌های تاکتیکی

تارتار یا اسکوچیچ؛ نبرد اندیشه‌های تاکتیکی

آی اسپورت - در روز‌های پایانی بازی‌های هفته هفدهم لیگ برتر شاهد یک رقابت جذاب و دیدنی بین تیم‌های نفتی خواهیم بود. صنعت نفت آبادان و نفت مسجدسلیمان. هر دو تیم در دور رفت بازی‌ها با مشکلات مالی دست و پنجه نرم کردند، اما نفت مسجدسلیمان یک نیم‌فصل نباخت و در حالی که همواره گزینه سقوط به دسته پایین‌تر بود این‌بار در نیمه بالای جدول قرار گرفت و صنعت نفت آبادان هم بهترین فصل حضور در لیگ برتر را تجربه کرد و امروز می‌تواند مدعی کسب سهمیه حضور در لیگ قهرمانان آسیا باشد.

نفت مسجدسلیمان که رکورددار تساوی‌ها در این فصل از بازی‌هاست و به اندازه نفرات یک تیم در زمین مسابقه مساوی کرده دو حکایت جالب دارد. در حالی که این تیم دارای ضعیف‌ترین خط حمله بازی‌ها با ۱۱ گل زده در ۱۶ بازی بین تیم‌های نیمه بالای جدول است، خط دفاعی این تیم با ۸ گل خورده بعد از پرسپولیس با ۷ گل خورده بهترین است. این نشان می‌دهد نفت مسجدسلیمان همان‌طور که سخت گل می‌خورد، سخت گل می‌زند! طبیعتاً تیم نفت مسجدسلیمان در ادامه مسیر و برای تداوم موفقیت‌ها باید بیشتر موقعیت ایجاد کند و بیشتر گل بزند. همانند راهی که تیم صنعت نفت آبادان در پیش گرفته است. تیمی که در مورد آن می‌توان به این نکته اشاره کرد که بین ۸ تیم بالای جدول بعد از استقلال با ۱۷ گل خورده بیشترین گل خورده را با ۱۶ گل داشته است. البته این خیلی غیر‌طبیعی نیست. تیمی که بیشتر حمله می‌کند، بیشتر گل می‌خورد و اگر تیم نفت مسجدسلیمان کمتر گل خورده به این خاطر است که دفاعی بازی می‌کند.

رقم خوردن نتیجه مساوی در شهرآورد نفتی‌ها به سود هیچ یک از دو تیم نیست. به‌خصوص اتفاق بدی است برای تماشاگرانی که برای تماشای این بازی به استادیوم می‌آیند. انتظار بازی تهاجمی از نفت مسجدسلیمان بیشتر از صنعت نفت آبادان است به این خاطر که نفت میزبان بازی است و از حمایت تماشاگر سود می‌برد و از همه مهمتر برای جهش در جدول رده‌بندی نیاز به ارائه بازی‌های تهاجمی دارد. مهدی تارتار که گزینه مربیگری پرسپولیس هم بود، از این پس برای رسیدن به این مهم که به‌زعم خودش دیر یا زود دارد، اما سوخت و سوز ندارد، باید بازی تهاجمی را تجربه کند، چون پرسپولیس تیمی است که به اندیشه‌های تهاجمی نیازمند است. این بازی نبرد اندیشه‌های تاکتیکی مهدی تارتار و اسکوچیچ است. دو مربی با اندیشه‌های تاکتیکی متفاوت. یکی بازی دفاع- ضد‌حمله را دوست دارد و دیگری بازی ترکیبی- تهاجمی.

     
آی اسپورت
2020-01-26 09:30:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر