فهرست
همیلتونِ قهرمان؛ سبقت ممنوع آقای فتل!
همیلتونِ قهرمان؛ سبقت ممنوع آقای فتل!

همیلتونِ قهرمان؛ سبقت ممنوع آقای فتل!

آی‌اسپورت- از روز گذشته که در رقابت تعیین خط لوییز همیلتون بالاتر از سایرین به مقام اول رسید مشخص بود که او به احتمال زیاد فاتح گرند پری سنگاپور خواهد شد. راننده انگلیسی تیم مرسدس امروز از همان دور اول برتری خود را حفظ کرد و در پیست مارینابی که سبقت گرفتن در آن بسیار دشوار است، بالاتر از مکس وشتپتن و سباستین فتل به مقام قهرمانی رسید تا دوباره سنگاپور برای او سرزمین پیروزی باشد. 

 مسابقه چندان پرهیجان نبود اما یک برخورد سخت هم بین دو راننده اتفاق افتاد. با پیروزی امروز لوییز همیلتون او با 40 امتیاز برتری صدرنشین جدول کلی مسابقات است. انتظار می رفت فتل که راننده تیم فراری است، امروز درخشش بیشتری داشته باشد اما استراتژی اشتباه تیم واستفاده از لاستیک اولتراسافت مانع از پیشروی او شد. فتل در طول مسابقه بیشتر به دنبال نترکیدن لاستیک هایش بود که این مساله انتقادات فراوانی را به تیم فراری وارد کرده است. 

 مسابقه گرندپری سنگاپور در شب و زیر نور پروژکتورهای پیست مارینابی برگزار می شد. همیلتون برنده شدن در این مسابقه را با خروج از اتومبیل و انجام حرکتی شبیه شادی گل جشن گرفت. او در پیش بینی ها شانس اول قهرمانی این رقابت هاست.

 در همان ابتدای مسابقه و بعد از برخورد اوکون و پرز، شرایط به شکلی پیش رفت که باعث شد جریان مسابقه برای اوکون خیلی زود به پایان برسد. در جدول و پایان روز پانزدهم، همیلتون با 281 امتیاز و با اقتدار در صدر جدول قرار گرفته و سباستین فتل با اختلاف قابل توجه 40 امتیازی و با 241 امتیاز در رده دوم است. رایکونن با 174 امتیاز نیز رتبه سوم را از آن خود کرده است. دور بعدی در سوچی و کشور روسیه برگزار خواهد شد.

۱    
آی اسپورت
2018-09-17 07:36:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر