فهرست
ساعت خواب آقای تاج؛ چرا به امارات رفتیم؟
ساعت خواب آقای تاج؛ چرا به امارات رفتیم؟

ساعت خواب آقای تاج؛ چرا به امارات رفتیم؟

آی اسپورت - این روزها فوتبال ایران در شرایط حساسی قرار دارد. اختلافات پیش آمده بین کارلوس کی‌روش و برانکو ایوانکوویچ سبب شد تا شاهد اتفاقی عجیب و باورنکردنی و کاملا بی سابقه باشیم. پس فرستادن – واژه دیگری به ذهنمان نمی رسد – هفت ملی پوش پرسپولیس و حتی اجازه دادن به زهیوی برای جدایی از اردوی تیم ملی و مذاکره با باشگاه‌های قطری و همچنین تهدید سروش رفیعی که اگر می‌خواهی به پرسپولس بروی همین الان این اردو را ترک کن ، رخدادی است که در وصف آن هیچ کلمه ای بهتر از لجبازی پیدا نمی کنیم!

اما آنچه پشت دعوای کارلوس کی‌روش و برانکو ایوانکوویچ دیده نمی شود وضروری است که رسانه ها بیشتر به آن توجه کنند، چرایی برگزاری اردو در کشور امارات است. اول اینکه بازی با مراکش در امارات نه ارزشی داشت و نه ضرورتی چرا که باید به روند برگزاری بازی در کشور ثالث پایان بدهیم نه اینکه خودمان به آن دامن بزنیم! ایران کشوری امن است که زندگی در آن به شکلی کاملا طبیعی جریان دارد و دلیلی برای بازی نکردن مسابقه بین المللی فوتبال وجود ندارد.اگر می خواهیم با مراکش بازی کنیم میزبانی در تهران یا بازی در زمین حریف ایرادی ندارد اما نفس حضور در امارات – که دیدید در انتها چه رکبی به مسوولان خوش خیال فوتبال ما زد -  حتی ارزش بازی با برزیل را هم ندارد.چرا با دست خودمان تمام سود مادی و معنوی برگزاری یک دیدار پر سود را به دشمن – نه همسایه و نه دوست -  واگذار کنیم؟

فدراسیون و سازمان لیگ باید پاسخگوی این باشند که چرا تیم ملی باید مسابقه‌ای را برگزار کند که در برنامه سازمان لیگ قید نشده و در نتیجه مربیان برای این تاریخ روی برنامه‌های آماده‌سازی تیم های خود حساب کرده‌اند! از همه مهمتر اینکه وقتی این بازی دوستانه لغو شده، چرا باید تیم ملی به این اردو برود؟ پرسش هایی که برانکو ایوانکوویچ مطرح کرد نه غیر منطقی بود و نه اشتباه. او دست روی نقطه‌ای گذاشت که اگر کارلوس کی‌روش سرمربی تیم پدیده یا سایپا یا ذوب آهن یا هر تیم بی بازیکن یا بازیکن داری در اردوی تیم ملی هم بود، به آنها اعتراض می‌کرد.

کار به یکه تازی‌های کارلوس کی‌روش نداریم . الان سوال مدیران و مریبان لیگ در ایران این است که برنامه‌های اعلام شده توسط سازمان لیگ اعتبار دارد یا نه ؟ از کجا معلوم که دو هفته دیگر کارلوس کی‌روش دوباره ملی‌پوشان را دورهم جمع نکند و به کشور دیگری نبرد؟

جدا از این ضعف و بی‌برنامگی فدراسیون فوتبال وسازمان لیگ ، باید به نکته دیگری اشاره کنیم.حالا بر فرض که فدراسیون فوتبال به هر دلیل غیرموجهی حاضر به برگزاری یک دیدار دوستانه با مراکش در امارات شد. لغو شدن این بازی و بر هم خوردن همین برنامه نیم بند نباید باعث اعتراض فدراسیون در خواب فرو رفته ما شود؟ شرم آور نیست که مراکش و امارات اینگونه با اعصاب و روان و آبرو و اعتبار فوتبال ایران بازی می کنند؟ یادمان باشد قد فوتبال ایران با تمام کوشش های علی کفاشیان و ظاهرا تلاش‌های مشابه تاج ، هنوز آنقدرها کوتاه نشده که این دو کشور بخواهند تیم یک رنکینگ فیفا در آسیا را بازی دهند!

به مساله کی‌روش و برانکو در مطب دیگری ورود می کنیم. سوال اما اینجاست. تیم ملی جز کارلوس کی‌روش بزرگتر ندارد؟ افشین پیروانی که روی حرف کی‌روش حرف نمی زند و کلا در موقعیتی نیست که بخواهد تصمیمی غیر از تصمیم‌های او بگیرد یا با او مخالفتی کند. این از او! دیگران خوابند؟ آقای تاج چگونه اجازه می دهند که سرمربی تیم ملی به این دور تسلسل دست بزند و ابتدا بازیکنان را از باشگاه‌ها بگیرد و به دبی ببرد و بعد هم خیلی راحت 8 بازیکن را به بهانه های واهی از اردو پس بفرستد! نه مذاکره زهیوی با تیم قطری ضرورتی داشت – و می شد در همان دبی صورت بگیرد - و نه بازیکنان پرسپولیس خطایی مرتکب شده بودند که بخواهند اینگونه از اردو به بیرون هدایت شوند! هیچ تحلیل گری نبوده که نگوید این اقدام کی‌روش برای بر هم زدن اردوی نسبتا یکدست و کم حاشیه پرسپولیس رخ داده و در حقیقت نوعی سنگ اندازی در مسیر حرکت تیم قهرمان نیم فصل در مسیر دشوار تر فصل دوم مسابقات لیگ است! سرمربی تیم ملی قبلا همین بلا را بر سر مانوئل ژوزه و امیر قلعه نویی هم آورده بود.

حالا بر فرض که نباید از افشین پیروانی و محمدرضا ساکت هم انتظاری داشته باشیم – که روی اقتدار و مدیریت دومی خیلی بیشتر حساب کرده بودیم - ، آقای تاج کجا تشریف دارند؟خوابند یا بیدار؟مسوولیت اجرایی دارند یا صرفا در فدراسیون ناظر بدون حق رای بودند و خبر نداشتیم؟

و آیا نه اینکه سکوت و بی تصمیمی مسوولان فدراسیون در این شرایط بیشتر از هر چیزی به دلیل برگزاری اردویی است که از ابتدا تمام رسانه ها و مربیان لیگ مخالفت خود را با برگزاری آن اعلام کرده بودند؟ اردویی که قراربود به برگزاری یک مسابقه منتج شود که به آن هم نرسیدیم تا یک بار دیگر با صدای بلند فریاد بزنیم : چرا باید به امارات می رفتیم؟ چه منافع ملی یا شخصی در امارات انتظار ما را می کشید که برآورده شد؟ برای منفعت چه کسی به امارات رفتیم و این دعواها و هجمه ها را به جان خریدیم؟ چه عایدمان شد در دبی؟ منتظر پاسخیم آقای تاج! ساعت خواب آقای تاج؛ برای منفعت چه کسی به امارات رفتیم؟

 

۳۵ ۱۴  
آی اسپورت
2017-01-04 10:44:00
نظر دهید

۱۴ نظر
محمد
چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵، ۱۱:۰۳
کلا موافق مطلب هستم،ولی صحت خواب درست است برادر نه ساعت خواب.
مهسا حيدرزاده
چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵، ۱۲:۱۲
كيروش بايد منتظر جوشش و خروش 55 ميليون لنگي باشه.
ايران ديگه جاي كيروش نيس
۴
آرش
چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵، ۱۱:۰۷
فکر کنم آی اسبورت مقاله نویس لزیونر اورده -از آی اسبورت بعید بود این سبک مقالات قشنگ من اومده بودم ببینیم آی اسبورت چجوری واسه کیروش دم تکون میده و آسمون ریسمون میبافه - جا خوردم باریک الله
مهرداد خ
چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵، ۱۱:۲۳
شما دارید صورت مسئله رو پاک می کنیدو مسئله اینجاست که فدراسیون باید به قائله دعوا و اختلاف نظر کی روش و برانکو خاتمه بده و مدیریتشون کنه، نه اینکه بپرسیم که این اردو آیا لازم بود یانه! شما میگید این اردو چه نفعی برای فوتبال ما داشته! به هر حال کیروش مربی و اهداف خودشو رو کاغذ داره و بلندمدت هستش و میخواد قدم به قدم به اهدافش برسه. همین جوانگرایی که چند وقت پیش همه سنگشو به سینه میزدید و کیروش رو تمجید می کردید رو یادتون رفت! اگه همین اردوها، به نظر شما کم اهمیت نبود، آیا کیروش میتونست جوانگرائی کنه؟؟؟ کاری به این مسئله ندارم کجا هم داره برگزار میشه شاید حق با شماست و اون مسئله اش فرق داره ولی مسئله اردو گذاشتن رو نباید زیر سوال ببرید.
۲
saman
چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵، ۱۱:۲۶
عالی بود
۶
P71
چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵، ۱۱:۴۱
چارکلام حرف حساب... این کار مستر کیوآر توهین به یه مملکت بود....
فرشته ف
چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵، ۱۱:۴۵
من دائما سایت را دنبال میکنم عموما هم کامنت می گذارم و معمولا سعی میکنم مودبانه باشد.
ولی دیگر خیلی ناراحتم میکند. بارها پیشنهاد دادم که در زمان گل آلود بودن اوضاع کمی کند و کاو بیشتری کنید.بجای کپی از هم در مقاله نوشتن تحقیق کنید. دست کم راحترین کار نظر خواهی از بزرگان مورد قبول مردم است.
ولی میبینم که نه تنها سایت شما بلکه هیج رسانه ی دیگری در این بحران بوجود آمده (ودر گذشته هم) کمکی به حل مشکل نمی کنند.
فقط انتقال دهنده نظرات شخصی خود یا خوانندگان هستند.
بیشتر کارهای رسانه ها در این مقطع باعث نگرانی اضطراب و تنش روز افزون شده است.
هیج کس برای آرام کردن اوضاع کاری نکرده است.

از سایت شما می روم و از کلیه ی سایتهای ورزشی
چهل سال است روزنامه و مجله ی ورزشی می خوانم از روی عمر رفته ام حرف می زنم نه احساسی
خداحافظ شما و سایر دوستانم : برزو امیر سعید موراتا و......
۲
برزو اورجینال
چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵، ۱۲:۲۱
در هم پشت سرت ببند ناز میکنه شومپیت کته کله
۵
برزو
پنجشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۵، ۰۴:۲۱
به والله ايشون ارجينال نيست.
چي شده فرشته خانم؟
عليرضا
چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵، ۱۱:۴۸
اين نويسنده محترم اون زمان كه پرسپوليس مي رفت دبي يا برانكو يه خط در ميون دبي بود كجا بودند كه اعتراض كنند؟؟اصلا" اون زمان كه ملي پوشان استقلال و سپاهان رو به بهونه اردوي آفريقاي جنوبي خط زدند چرا صداشون درنيومد؟؟متأسفانه تز روشنفكري مي گيريم ولي در اصل همه چيز رو از دريچه تعصب مي بينيم.مگه برانكو از اين نمي ناليد كه بازيكنام نيستن و وقتي ميرن اردو اضافه وزن ميارن خوب كارلوس هم همشونو برگردوند كه در اختيارش باشند.خوب به كام شما شده پس مشكلتون چيه؟؟نكنه انتظار دارين تافته هاي جدا بافته شما 1-2روز قبل مسابقات برن تيم ملي؟؟
۱
موراتا
چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵، ۱۱:۵۹
تمام این مشکلات به کنار سروش رفیعی هم از دست پرسپولیس رفت
۲
علیرضا
چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵، ۱۲:۰۵
اولین باری بود که مقاله ای به این وزینی تو آی اسپورت خوندم و اولین کامنت و لایکی هست که دارم براتون میذارم
سپاس
جاوید
چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵، ۱۲:۲۴
هر اردوی خارجی ، درصد هنگفتیش تو جیب کی روش و دار و دستش میره ، اصلا شما توجه کردین همه برنامه ریزیای اردوهای خارجی توسط شخص کی روش هست و خودش شخصا انجامشون میده !!! خداوکیلی کجای دنیا این شکلیه ، یعنی فدریاسیون ایران اینقد بی صاحبه ؟؟؟
از همه اینا گذشته ، این اردوی مسخره چه منفعتی برا تیم ملی داشت ؟؟ مگه نمیشد این اردو رو تهران یا خیلی دلش میخواشت گرم سیر باشه تو کیش میگرفت
۵
فرحان عربخانه بیرجند
چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵، ۱۲:۴۶
بازی ای كه پخشش هیچگاه از تلویزیون تكرار نشد. خیلی بازی زیبایی بود. حتما ببینید نسل های طلایی ایران و سعودی رو

https://m.youtube.com/watch?v=YO5Vove9T7w

https://m.youtube.com/watch?v=3fMj7w2VClY
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر